Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słuchawki komputerowe z mikrofonem

05 Cze 2008 22:24 5307 3
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam podstawowe słuchawki z mikrofonem które posiadają regulacje głośności na przewodzie, na końcu są dwa JACK-i 3,5mm zielony do słuchawek, pomarańczowy mikrofon. Mam adapter MIKRO JACK z 3,5mm na 2,5mm taki jak w telefonach komórkowych. Chce zrobić tak żeby połączyć przewody do tego MIKRO JACK-a tak żeby działał mikrofon i chociaż jedna słuchawka np. lewa. Próbowałem już połączyć to tak na chybił trafił ale nic z tego nie wyszło. Kieruje się tutaj do Was z prośbą czy jesteście wstanie pomóc mi z taką przeróbką? Dodam że takie połączenie ma służyć właśnie do telefonu komórkowego z gniazdem MIKRO JACK.

Pozdrawiam

Moderowany przez jankolo:

Przeniosłem z Komputery Hardware

słuchawki komputerowe z mikrofonem
  • Poziom 19  
    Kolego nie wiem czy to ci się uda ponieważ mikrofon komputerowy a mikrofon do komórki jest trochę inny. W słuchawkach komputerowych (o ile się nie mylę) jest mikrofon pojemnościowy (3 nóżkowy ) który pobiera zasilanie z kompa, a ten w komórce działa bez zasilania (ma 2 nóżki).
    Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
  • Poziom 2  
    ten mikrofon w słuchawkach ma też dwie nóżki, przylutowane są dwa przewody czerwono-pomarańczowy i żółty.
  • Poziom 19  
    Musiałbyś zamontować w mikrofonie taką samą wkładkę (mikrofonik) jaka jest w zestawie słuchawkowym, bo kiedyś miałem uszkodzony mikrofon w Ericssonie i chciałem sprawdzić komputerowym czy działa i nie dało się, musiałem kupić uszkodzony telefon z dobrym mikrofonem żeby go usprawnić.