Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić wzmacniacz RAVELAND XCA1200 proszę o opinie

05 Cze 2008 23:39 4242 9
  • Poziom 10  
    Witam,

Jak w temacie czy macie jakieś doświadczenia z tym produktem,
    prosiłbym o rade ewentualnie coś innego w podobnej cenie, wzmacniacz będzie napędzał suba i parę głośników, patrząc na parametry to wygląda całkiem nieźle, ale czy to tylko ściema ?

pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Przypuszczam że Twoje radio mające system MOSFET gra lepiej niż ten wzmak. Radio ma 4x18-20W a wzmak może też tyle mieć.
  • Poziom 17  
    A ja sie wypowiem na temat tego wzmaka, ktory podobno ma napedzac "suba i pare glosnikow" -------> oto odpowiedz -----------> HEHE

Moderowany przez Sylwek:

A ja na prawdę uważam się za "wyrozumiałego moderatora" ale tym razem totalnie przesadziłeś . Co wniosła ta odpowiedź prócz tego , że "zmusiłes" mnie do wystawienia ostrzeżenia #2 ?

• Poziom 28  
    Napisz pierw jakiego suba masz na myśli.
    Bo może to być pierdziawka z Alledrogo za 80 zł a może to być również sub na głośniku wartym np 1500zł.

Rozbieżność jest OGROMNA.
    Chodzi ci o 200W na mostku na suba mam rozumieć???
    Np CarPower 1502 ładnie napędzi suba.

Co do stereotypów to naprawdę takie wzmaki nadają sie do zasilania 10-13 cm głośniczków no-name.

Naprawdę uwierz mi na słowo.

A kiedy dasz głośniej i spalisz głośnik to myśl że masz taki wzmak mocny lecz jest zupełnie odwrotnie że masz taki słaby wzmak i zabił głośnik swoim słabym graniem bo w pewnym momencie puścił na wyjście prąd stały i zjarał głośnik bo tak mocno był przesterowany wzmak.

Lepiej dołożyć te 200-300 zł i kupić wzmak myśląc przyszłościowo a nie zaraz po zakupie go sprzedawać bo tak kijowo gra i ma się to nijak do tych pięknych cyferek wypisanych na nim
  • Poziom 10  
    myślałem o Lanzar max12 dobre to ?? podobno niezły
    co do wzmaka to wolałbym raczej 4 kanałowy z możliwością mostkowania na 3 tak na przyszłość nie chce mi sie potem od nowa grzebać.
  • Poziom 17  
    CarPower 1502 sluchalem go i powiem ze jest bardzo dobry w stosunku cena/jakosc.
  • Poziom 28  
    Jeżeli to początek Twojej przygody z CA to wystarczy.
    Zależy też jakie auto i czego oczekujesz od suba i jakiej muzy słuchasz.

Lanzar cieszy się średnią opinią na necie.
    Można kupić nie będziesz narzekał ale pierw sobie sam odpowiedz na pytanie czy potrzebujesz masażu pleców w aucie , skaczących jak ping-pong i lusterek czy wyraźnego i czystego bassu w Twojej gablocie.
  • Poziom 10  
    powiedzmy, że skakać nie musi, ale jakies tam czucie musi być :) nie chciałbym też żeby to charczało muza raczej szybkie rytmy autko 3 drzwiowe cos w stylu audi A3 ;P głośniki z przodu sa 10 wiem, że lipa ale nie chce mi sie robić nic tam, po bokach z tyłu są 16 (nie wiem dlaczego nie na przodzie?) i z tyłu 16 na półce ogólnie wszystko standart, ale to potem będe ewentualnie wymieniał.
  • Poziom 28  
    Możesz wziąść Lanzara i CarPower-a 1502 .

Ładnie ci to zagra za niezbyt wygórowaną cenę.

Dodano po 2 [minuty]:

Wywal wszelkie głośniki które są poza przednimi drzwiami.
    Zrób porządne wytłumienie drzwi kup zestaw odseparowany np Helix-y i zamontuj do drzwi.Usłyszysz natychmiastową różnicę w dźwięku.

Potem zamontuj tego CarPowera i Lanzara w bagażnik (Lanzar w skrzyni closed) i podziwiaj jak ładnie muzyka gra w twoim autku.
  • Poziom 10  
    ok dzieki za pomoc te z boku w drugim rzędzie też wywalać ?? wogule to dlaczego mam usuwać te z tyłu skoro są to niech bedą czy sie myle ??
    przeszkadzają w czyms ? czy te 10mm z przodu to nie za mało da sie coś lepszego wsadzić bez przerabiania z 10mm ? ogólnie to dzięki za pomoc początkującemu :) aha te głośniki z przodu to są pod szybą...

pozdrawiam.