Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaba siła sygnału w WIFI między pokojami

aryman79 06 Cze 2008 01:44 6822 3
  • #1 06 Cze 2008 01:44
    aryman79
    Poziom 9  

witam. mam router d-link 3100 bezprzewodowy. ok 10 metrów (w poziomie) 2 pokoje i 2 ściany dalej mam laptopa. sygnał z routera w nim był slaby więc dokpiłem tania antenkę z allegro, dookólną o mocy 9-12 dbi. nic to nie dało i nadal sygnal jest bardzo słaby- zazwyczaj na 2-3 kreski zamiast na 5. pomimo wszelkiego manewrowania pozycją antenki nic się nie da zrobić.
    internet mi muli, youtube się co chwila zacina. czy są jakieś anteny albo routery , przy których w takiej bliskiej odległości zasięg sygnału będzie maksymalny?

0 3
  • #2 06 Cze 2008 07:55
    irekr
    Moderator

Po pierwsze zakładamy że sprzęt jest sprawny i komputer postawiony w zasięgu wzroku routera pracuje prawidłowo.

Zastosowanie anteny z zyskiem ma sens tylko wtedy, kiedy zależy nam na podniesieniu wielkości pola ściśle określonym kierunku lub płaszczyźnie kosztem innej części przestrzeni. W sytuacji kiedy mamy krótka trasę ale o nieustalonej propagacji należy zastosować antenę nie o maksymalnym zysku a o maksymalnie rozproszonej charakterystyce. Czyli takiej najprostszej.
    Fale radiowe o częstotliwości 2,4 GHz nie przechodzą prawie wcale przez ściany. Rozchodzą sie tylko przez otwory w ścianach, czyli przez okna, drzwi, elementy instalacji. Energia jest odbijana od odpowiednich płaszczyzn o właściwych parametrach
    Należy dobrać miejsce ustawienia routera w taki sposób, by uzyskać jak największe natężenie pola w punkcie odbioru.
    Najprościej można to sprawdzić przy pomocy lampki nocnej albo stołowej. Zasady rozchodzenia są podobne do światła odbijającego sie od ścian i mebli.
    Czynnikiem utrudniającym są także inne urządzenia. Wystarczy by ktoś w pobliżu używał bluetootha lub bezprzewodowej klawiatury, myszy, lub kuchenki mikrofalowej i o komunikacji nawet na kilka metrów można zapomnieć.

0
  • #3 06 Cze 2008 12:25
    aryman79
    Poziom 9  

irekr, dzięki za odpowiedź. możesz mi jeszcze wyjaśnić jakie to są anteny o ,,maksymalnie rozproszonej charakterystyce'' i jaki parametr za to odpowiada. i czy taka antena załatwi problem bo częstotliwości fal w routerze i tak nie zmienię.

p.s. mój router to d-link 300 nie 3100.

0
  • #4 06 Cze 2008 13:38
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Anteny raczej tutaj niewiele pomogą, aby dały pozytywny skutek trzeba byłoby z drugiej strony również zastosować lepszą antenę.

Proponuję w pomieszczeniu między obecnymi urządzeniami postawić AP w trybie repeater.

0
  Szukaj w 5mln produktów