Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv9000 nie włącza się

wisp 06 Cze 2008 12:10 13219 8
  • #1 06 Cze 2008 12:10
    wisp
    Poziom 12  

Witam
    Mam problem z dv9000 a mianowicie - nie włącza się, zarówno na baterii jak i na zasilaczu.
    Zapalają się na chwile wszystkie kontrolki, zakręci się wentylator i sie wyłancza, ram wymieniany, bios zresetowany, podpięta sama płyta z matrycą i nadal nie startuje, więc usterka leży chyba gdzieś po stronie płyty.
    Jakieś pomysły co sprawdzić??

1 8
  • #2 07 Cze 2008 01:16
    soviet100
    Użytkownik obserwowany

a jest jakakolwiek reakcja matrycy ? w sensie czy się podświetla albo pokazuje jakiś napis zanim się wyłączy ?

0
  • #3 07 Cze 2008 09:01
    stas256
    Poziom 19  

Dźwięki z głośnika (potrójny sygnał dźwiękowy)??
    Problemem w tych sprzętach jest chłodzenie a w efekcie "odkleja" sie mostek północny

0
  • #4 07 Cze 2008 11:00
    wisp
    Poziom 12  

żadnych dźwięków nie wydaje, nie ma też żadnej reakcji matrycy jak go włączam, spróbuje podpiąć jeszcze pod zwykły monitor, może coś tam mignie.

Ok przelutowałem mostek i płyta odpaliła, teraz pozostał jeszcze jeden problem, na zewnętrznym monitorze obraz jest bardzo niebieski, tak jakby brakowalo któregoś z kolorów.

Nie moge dojść do tego co jest powodem tego, że obraz na zewnętrznym monitorze jest niebieski, myślałem, że brakuje jednego z sygnałów RGB, ale jak sprawdzalem, to wszystkie cewki są sprawne i wszystkie 3 sygnały idą do malutkich scalaków o oznaczeniu B7AH, nie mam pojęcia co to jest, nie dysponuje również schematami, dlatego idzie mi to jak krew z nosa...
    Ma ktoś może schematy???

0
  • #5 10 Cze 2008 21:13
    mobor
    Poziom 22  

Wejdź na: www hp/ang/ i wryj się w forum poświęcone laptopom.
    Bardzo często można znaleźć tam linki do pełnych instrukcji serwisowych.
    Ja bez problemu znalazłem do wszystkich moich komputerów HP...
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #7 01 Sie 2008 14:43
    Bigerion
    Poziom 1  

Witam, mam podobny problem z tym modelem. Włącza się lecz zapala się tylko podświetlenie klawiszy, nie podświetla się matryca. Nie wiecie co to może być?

0
  • #8 02 Sie 2008 12:46
    bozio
    Poziom 22  

Dexter23pl napisał:
    Mistrzu, ja miałem ten sam problem dokładnie z tym samym modelem. To standardowa usterka w laptopach HP. Rozwiązanie tego masz
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4955063#4955063
    Najlepiej poczytaj ten post od początku.

To jest w serii "nc" a nie "dv". W tych modelach psuję sie Wi-Fi lub grafika, rzadko co innego. w twoim przypadku masz uszkodzona grafikę, która nie musi sygnalizować wcale błędu. Zależy to jedynie od tego na jakiej jest sprzęt grafice oraz w jaki sposób sie uszkodziła.

Pozdrawiam.

0
  • #9 31 Sie 2008 19:21
    Bradziaga
    Poziom 11  

I ja mam z tym sprzętem problem. Lecz nieco odmienny.
    Po włączeniu laptop resetuje się pięć razy, aby w końcu zaskoczyć i działać bez problemu.Przy następnym uruchomieniu robi to samo. Gdy wyjmę baterię i odłączę go od sieci. To przy ponownym podłączeniu startuje natychmiast.Czekam na sugestie i porady.Pozdrawiam

0