Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Cannon BJC 2000

Tomasz 04 Oct 2002 22:08 5361 21
    Tomasz
    Level 18  
    Cześć.
    Mam problem polegający na tym, że po zainstalowaniu w windowsie , drukarka oczywiście nie drukuje ,a program obsługujący pokazuje, że jest wymieniany kałamarz z atramentem.Czy to może wina uszkodzonej głowicy czy jakiegoś czujnika? :roll:

pozdrawiam
    Richi
    Level 39  
    Software tej drukarki pozwala na pewno na przetestowanie glowic drukujacych, przetestuj ja i sprawdz czy czasami tusz nie zaschnal na glowicach. :lol: :wink: :lol:
    cymbi
    Level 27  
    Uszkodzony jest czujnik zamknięcia pokrywy- sprawdź go
    uaz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Terz bym stawiał na czujnik pokrywy. Czy głowica "wyjeżdża" po jej otwarciu ?
    Tomasz
    Level 18  
    uaz wrote:
    Terz bym stawiał na czujnik pokrywy. Czy głowica "wyjeżdża" po jej otwarciu ?

głowica znajduje się na środku.sprawdzę czujnik :idea:
    cymbi
    Level 27  
    Sprawdź czujnik jak i przewody.
    MaxMaj
    Level 16  
    Uszkodzona jest głowica na 100% canony to drukarki prawie bezawaryjne.
    LUCOM
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Stawiam na głowicę !!!
    Tomasz
    Level 18  
    Witam.

Czujnik od pokrywy jest ok. Kto wie jak sprawdzic glowice?

Pozdrawiam :roll:
    MaxMaj
    Level 16  
    Na 100 % glowica nie da sie naprawic wymien i bedzie sprawna jak nowa
    Tomasz
    Level 18  
    Cześć.

Gdzie można kupić taką głowicę? :?:
    LEM
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Tomasz wrote:

Gdzie można kupić taką głowicę? :?:

Na 100% kupisz taką głowice w jakimś wiekszym szanującym się sklepie komputerowym :lol: Oryginalna głowica zawsze jest sprzedawana już z atramentami.
    MaxMaj
    Level 16  
    Nie opłaca sie kupowac glowicy kolorowej z czarnym w sklepie koszt to ok 210 brytto lepiej przemyslec i kupic nowa drukarke lub kupic zamiennik czarny ktory mozna bedzie kilka razy nabijac.
    LEM
    Jeśli się nie opłaca, to ja chętnie przyjme taką drukarkę bez głowicy w prezencie :wink:

A tak poważniej. Swojego czasu dosyć mocno handlowałem całym canonem (od drukarek przez faxy na kserokopiarkach kończąc) i serwisowałem te urządzenia. Teraz już nie handluje (odszedłem z firmy w której pracowałwem) jednak uważam sprzęt canona za jeden z lepszych na rynku. Zawsze mnie dziwiły takie podejścia klientów typu to się nie opłąca :) W sytuacji Tomasza możemy rozważyć dwa warianty.

1. Jeśli drukuje się tylko w czerni to w tym wypadku należałoby się zastanowić nad zakupem głowicy BC 20. Jest to duża głowica z atramentem tylko czarnym (nawiasem mówiąc tylko na tej głowicy da się odczytać z drukarki liczniki serwisowe :wink: ). Cena takiej głowicy to około 140 zł (jeśli się mylę to wybaczcie, bo z cenami mogłem trochę wypaść z obiegu). Na takiej głowicy można wyciągnąć nawet około 500 stron wydruków - oczywiście w zależności od tego co się drukuje. Po za tym można tę głowice uzupełniać wielokrotnie co jeszcze bardziej czyni to rozwiązanie ekonomicznym.

2. Jeśli zależy nam także na wydrukach kolorowych to trzeba się zaopatrzyć w głowicę BC-21e z wymiennymi pojemnikami. Czyli głowice taką, która fabrycznie była dostarczona z drukarką. Koszt takiej głowicy kształtuje się na poziomie 210,220 zł. Tylko trzeba zwrócić uwagę na to, że głowica jest dostarczona razem z wkładami BCI-21B (czarny) oraz BCI-21C (kolor). Jakby na to nie patrzył to luzem takie wkłady kosztują odpowiednio ok 30 + 70. Czyli razem ok. 100zł. Więc rodzi się pytanie czy cena samej głowicy pomijając już tusze jest aż tak duża, że się nie opłaca kupować :?: Faktem jest, że zostajemy niemal zmuszeni przez firmę do zakupu także wkładów, ale w tym też jest pewna racja. Dlaczego :?: Dlatego, że głowicę bardzo łatwo uszkodzić stosując złe tusze. Myślę, że canon sprzedając "na dzień dobry" taką głowicę wraz z atramentami zamyka pewną furtkę dotyczącą niesłusznych reklamacji wynikających ze stosowania złych atramentów, ale to już inna historia. Wracając do tematu moim zdaniem biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że jak zużyjemy te oryginalne wkłady zawsze możemy później stosować tańsze (o wiele) zamienniki np. EMTECa co znacznie obniży nam koszty eksploatacji. Ważne jest, aby stosować zamienniki firm, które stosują najbardziej zbliżony parametrami tusz do oryginału. W innym przypadku może się dość szybko okazać, że znów musimy kupować głowice :( Tak, więc odradzam zakup atrametów mniej znanych producentów choć nie jest to żadna regóła.

Tak jak przedstawiłem na przykładzie powyżej, wbrew pozorom zakup głowicy nie jest to drogim wyjściem jak się wydaje. Z doświadczenia wiem, ze mimo pozorów tak naprawdę rozwiązania Canona są jedne z bardziej ekonomicznych wsród innych producentów.

Na koniec chce zaznaczyć, że nie jestem związany z żadną firmą zarówno produkującą drukarki jak i atramenty, a moje spostrzeżenia wynikają z doświadczeń z tymi produktami :lol:
    LEM
    Jeszcze jedno ....

MaxMaj wrote:
    ...kupic zamiennik czarny ktory mozna bedzie kilka razy nabijac.

Nie spotkałem na rynku producenta, który produkowałby "alternatywne" głowice do drukarki Canona. Faktem jest, że swojego czasu pojawiały się takie firmy, ale zaczynają się wycofywać z tego pomysłu. Dlaczego :?: Ano dlatego, że konstrukcja jakiejkolwiek głowicy, jakiegokolwiek producenta jest chroniona patentami. Jak zaczęły się pojawiać takie alternatywne glowice to producenci drukarek zaczeli wytaczać procesy sądowe o wielomilardowe odszkodowania. Można jeszcze spotkać na rynku gdzie niegdzie głowice do HP czy Xeroxa (te akurat widziałem) ale to tez powoli zniknie z uwagi na powyższe
    Tomasz
    Level 18  
    Witam

Faktycznie, sprawdzilem i cena głowicy to koszt około 200zł, pozostaje kwestia tego,czy to faktycznie wina głowicy?
    Przydałoby się podstawić od kogoś sprawną i sprawdzić.
    Zdrugiej strony faktycznie za te pieniądze można kupić calkiem przyzwoitą
    drukarkę np.Lexmark. :roll:
    Adamek
    Level 17  
    Witam
    W moim Canonie BJC-2100 zaschla glowica i nie dalo rady jej odetkac.
    Na gieldzie za.... 20zl kupilem "w ciemno" troche starszy model z taka sama glowica.
    Przelozylem glowice i jest OK do dzisiaj.
    Naprawilem tez kupiona drukarke..
    Pozdrawiam
    MCbx
    Level 28  
    U mnie na BJC250 to rozpoznaje kałamarz kolor jako foto, a czarnego nie widzi, póki się nie przeczyści styków na płytce w kartridżu. Z reguły idzie przez przedmuchanie, czasem jednak trochę ciężej.
    Szmer
    Level 11  
    Myśle, że trochę za mało szukacie. Ja sam sprzedałem tych głowic, 4 szt i nie po 210 tylko po 130 zł nowe. Poza tym możesz szukać też głowicy o symbolu HK-21 to jest to samo tylko ze do ploterów. ALe elektronicznie i mechanicznie to samo i działa w 100%, wiem bo takiej używałemi chodzila bez zarzutu.

Ostrzeżenie #2
    Pisanie postów które niewiele wnoszą nowego do odgrzebanych starych tematów, które najprawdopodobniej zostały rozwiązane albo autor dawno zapomniał o ich istnieniu.
    LEM
    LEM
    :arrow: Szmer

Może przestaniesz bawić się w wykopaliska :!: :twisted: (to już drugi raz)

Popatrz na date ostatniego postu - napisany został w niedziele 9 lutego 2003r. Myślę, że autor tego postu zapewne juz w jakiś sposób rozwiązał problem i zapewne nie czekał tyle czasu na Twoją odpowiedź.

Proszę uważnie poczytać REAGULAMIN !!!

Temat zamykam