Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przedwzmacniacz gitarowy ?

slash263190 12 Jun 2008 10:13 6954 38
e-mierniki
  • Helpful post
    ArthurCC
    Level 23  
    Tak. Ten efekt powinien wystąpić. Przetwornik gitary wymaga wzmacniacza o wysokiej impedancji wejściowej. Niestety wejścia Line In ani Aux mają za niska (mocno obciążają przetwornik). Ten wzmacniacz umożliwia dopasowanie przetwornika gitarowego do wejść liniowych o niskiej impedancji. Jeżeli za mało ci wzmocnienia, możesz dobudować jeszcze dodatkowy stopień na tranzystorze bipolarnym za tym tranzystorem. Za niska wartość R3 może skutkować spadkiem wzmocnienia wzmacniacza.
  • e-mierniki
    slash263190
    Level 12  
    Miałeś nosa Arthur , nie układ nie działał uwalone tranzystory .
    Tyle , że powodem ich nie była sama technika lutowania ( przecież prawie mnie za rękę przeprowadziłeś ) , a zła lutownica . Czy z folią czy bez i tak niszczyła Q . Zostawiłem układ w zakładzie elektronicznym , tam poszła w ruch transformatorowa i przedwzmacniacz naprawde ładnie pracuje . W zupełności spełnia moje oczekiwania!
    Dziękuje wszystkim którzy pomogli , a w szczególności niejakiemu Arthurowi i firmie Madom-Immobiliser .

Pozdrawiam i jeszcze raz serdeczne dzięki .
  • e-mierniki
    ArthurCC
    Level 23  
    Ha - sama lutownica nie powinna niszczyć. Pewnie miałeś nie uziemiony grot. W takiej lutownicy bez uziemienia, zbiera się masa ładunków statycznych na grocie. Większość elektroników używa lutownic grotowych, które lutują lepiej, i są bezpieczniejsze dla podzespołów. Ważne, że układ działa, a ty się czegoś nauczyłeś. Powodzenia w dalszych eksperymentach.
    Ptolek
    Level 36  
    ArthurCC wrote:
    Większość elektroników używa lutownic grotowych

Nie widziałem jeszcze nie-grotowej lutownicy :). Na pewno łatwiej jest przegrzać tranzystor długim lutowaniem zwykłą kolbą, niż krótkim lutowaniem transformatorówką nawet jakby miała 200W.
    ArthurCC
    Level 23  
    To zajrzyj i poszukaj palników do lutowania. Tam często lutuje się bez grota :P A transformatorówką wcale nie tak trudno przegrzać podzespół. Jeżeli lutuje się grzałkową z wprawą i transformatorówką, to nie widzę różnicy, prócz cieżaru. Czepiasz się...
    Ptolek
    Level 36  
    Wiem że się czepiam, po prostu nie wiedziałem czy miałeś na myśli grzałkową czy transformatorową. Poza palnikami są jeszcze stacje lutownicze hot-air.
    Niektórzy twierdzą że grzałkową jest bezpieczniej dla elementów a przecież też łatwo nią coś przegrzać. Nieuziemiony grot to druga sprawa, transformatorowa przynajmniej ma dobrą izolację od sieci.
    To na koniec życzę autorowi tematu długiego i miłego użytkowania układu :).
    gustaff88
    Level 12  
    Witam! Odświeżę troszkę temat, ponieważ mam pytanie dotyczące prezentowanego przedwzmacniacza. Posiadam wzmacniacz Studio Standard by Fisher Integred Stereo Amplifier CA-225 i chcę podłączyć do niego gitarę. Z tego co czytałem, przedwzmacniacz powinien dopasować sygnał, ale chcę się upewnić. I pod jakie wejście wzmacniacza to podłączyć? Phono, Tuner, CD, TV/Video, Tape? Ma to jakieś znaczenie? Czy każde z wejść jest liniowe? Chyba że ma ktoś pomysł na jakiś lepszy preamp (nieskomplikowany)?
    Woytek130
    Level 16  
    ratunku!!
    jakie ten preamp ma wyjściowe napięcie ??
    Woytek130
    Level 16  
    Witam :D
    wpadłem na ciekawy pomysł ...jeśli ma sie gitare podpiętą pod kompa,to po co męczyć się z bateriami ?? dla małoobrotnych :wystarczy znaleźc przewód USB, przeciąć go ,wyciąć kabelki zostawiając czerwony i czarny
    :) i macie zasilanie :D ok, 8,5 volta, powinno starczyć :D
    PS czerwony to + chyba, jak sie myle to poprawcie :D
    pozdrawiam