Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przedwzmacniacz gitarowy ?

slash263190 12 Jun 2008 10:13 6954 38
e-mierniki
 • Helpful post
  #31
  ArthurCC
  Level 23  
  Tak. Ten efekt powinien wystąpić. Przetwornik gitary wymaga wzmacniacza o wysokiej impedancji wejściowej. Niestety wejścia Line In ani Aux mają za niska (mocno obciążają przetwornik). Ten wzmacniacz umożliwia dopasowanie przetwornika gitarowego do wejść liniowych o niskiej impedancji. Jeżeli za mało ci wzmocnienia, możesz dobudować jeszcze dodatkowy stopień na tranzystorze bipolarnym za tym tranzystorem. Za niska wartość R3 może skutkować spadkiem wzmocnienia wzmacniacza.
 • e-mierniki
 • #32
  slash263190
  Level 12  
  Miałeś nosa Arthur , nie układ nie działał uwalone tranzystory .
  Tyle , że powodem ich nie była sama technika lutowania ( przecież prawie mnie za rękę przeprowadziłeś ) , a zła lutownica . Czy z folią czy bez i tak niszczyła Q . Zostawiłem układ w zakładzie elektronicznym , tam poszła w ruch transformatorowa i przedwzmacniacz naprawde ładnie pracuje . W zupełności spełnia moje oczekiwania!
  Dziękuje wszystkim którzy pomogli , a w szczególności niejakiemu Arthurowi i firmie Madom-Immobiliser .

  Pozdrawiam i jeszcze raz serdeczne dzięki .
 • e-mierniki
 • #33
  ArthurCC
  Level 23  
  Ha - sama lutownica nie powinna niszczyć. Pewnie miałeś nie uziemiony grot. W takiej lutownicy bez uziemienia, zbiera się masa ładunków statycznych na grocie. Większość elektroników używa lutownic grotowych, które lutują lepiej, i są bezpieczniejsze dla podzespołów. Ważne, że układ działa, a ty się czegoś nauczyłeś. Powodzenia w dalszych eksperymentach.
 • #34
  Ptolek
  Level 36  
  ArthurCC wrote:
  Większość elektroników używa lutownic grotowych

  Nie widziałem jeszcze nie-grotowej lutownicy :). Na pewno łatwiej jest przegrzać tranzystor długim lutowaniem zwykłą kolbą, niż krótkim lutowaniem transformatorówką nawet jakby miała 200W.
 • #35
  ArthurCC
  Level 23  
  To zajrzyj i poszukaj palników do lutowania. Tam często lutuje się bez grota :P A transformatorówką wcale nie tak trudno przegrzać podzespół. Jeżeli lutuje się grzałkową z wprawą i transformatorówką, to nie widzę różnicy, prócz cieżaru. Czepiasz się...
 • #36
  Ptolek
  Level 36  
  Wiem że się czepiam, po prostu nie wiedziałem czy miałeś na myśli grzałkową czy transformatorową. Poza palnikami są jeszcze stacje lutownicze hot-air.
  Niektórzy twierdzą że grzałkową jest bezpieczniej dla elementów a przecież też łatwo nią coś przegrzać. Nieuziemiony grot to druga sprawa, transformatorowa przynajmniej ma dobrą izolację od sieci.
  To na koniec życzę autorowi tematu długiego i miłego użytkowania układu :).
 • #37
  gustaff88
  Level 12  
  Witam! Odświeżę troszkę temat, ponieważ mam pytanie dotyczące prezentowanego przedwzmacniacza. Posiadam wzmacniacz Studio Standard by Fisher Integred Stereo Amplifier CA-225 i chcę podłączyć do niego gitarę. Z tego co czytałem, przedwzmacniacz powinien dopasować sygnał, ale chcę się upewnić. I pod jakie wejście wzmacniacza to podłączyć? Phono, Tuner, CD, TV/Video, Tape? Ma to jakieś znaczenie? Czy każde z wejść jest liniowe? Chyba że ma ktoś pomysł na jakiś lepszy preamp (nieskomplikowany)?
 • #38
  Woytek130
  Level 16  
  ratunku!!
  jakie ten preamp ma wyjściowe napięcie ??
 • #39
  Woytek130
  Level 16  
  Witam :D
  wpadłem na ciekawy pomysł ...jeśli ma sie gitare podpiętą pod kompa,to po co męczyć się z bateriami ?? dla małoobrotnych :wystarczy znaleźc przewód USB, przeciąć go ,wyciąć kabelki zostawiając czerwony i czarny
  :) i macie zasilanie :D ok, 8,5 volta, powinno starczyć :D
  PS czerwony to + chyba, jak sie myle to poprawcie :D
  pozdrawiam