Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mierniki instalacji Metrel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica 24V na 230V o max mocy ciaglej 400W

wilkolaski 06 Cze 2008 20:13 1688 3
  • #1 06 Cze 2008 20:13
    wilkolaski
    Poziom 18  

Witajcie.
    Chcialbym zasiegnac porady poniewaz planuje zakup przetwornicy z 24V na 230V o mocy ciaglej max 400W.
    Z 230V przetwornicy bedzie korzystal monitor LCD o poborze mocy okolo 90W i laptop o poborze mocy okolo 70W.
    Przejrzalem kilka postow o przetwonicach gdzie czesto przewijal sie watek ze napiecie na wyjsciu przetwornicy nie ma ksztaltu sinusoidy tylko prostokata.
    Szczerze troche sie tego obawiam bo nie wiem jak w takiej sytuacji zachowaja sie zasilacze monitora i laptopa.
    Moze macie jakies doswiadczenia w tym temacie i polecilibyscie dobra przetwornice ?
    Ja przegladajac allegro znalazlem takie modele:

PROFiTEXX 200W/400W (przebieg w postaci aproksymowanej sinusoidy)
    PRZETWORNICA 300W/600W model URZ 3106 (tutaj sprzedawca nic nie pisze o ksztalcie napiecia wyjsciowego)
    PRZETWORNICA BLOW 200W/400W (tak jak wyzej)

Ktora z nich mogli byscie polecili patrzac na niezawodnosc, dobre parametry techniczne, firme i nie grzanie sie przy braku obciazenia. Chodzi o zawartosc harmonicznych w napieciu 24V ktore powoduja grzanie przetwornicy kiedy brak jest obciazenia.
    Pozdrawiam i wiekie dzieki za kazde info.

0 3
  • Mierniki instalacji Metrel
  • #2 06 Cze 2008 22:14
    weryfany
    Poziom 24  

Kształt sinusoidy nie ma znaczenia, ja używałem swego czasu najtańszej wersji i było napięcie o kształcie prostokąta i nic złego sie nie działo.

Na allegro widziałem w cenie ok 100 zł i to takie że bez obciążenia pobiera ok 0.2 A i napięcie już z modyfikowaną sinusoidą.

0
  • Mierniki instalacji Metrel
  • #3 06 Cze 2008 22:43
    wilkolaski
    Poziom 18  

Dzieki za odpowiedz.
    Tak zapytam jeszcze, jak uzywales kiedys takiej przetwornicy to co nia zasilales ?

0
  • #4 07 Cze 2008 14:39
    weryfany
    Poziom 24  

Na początku napaliłem sie na telewizor 21 calowy FUNAI obecnie nawet go już w komisach nie ma. Potem magnetowid z telewizorem. Pożera prądu ale mecz jest najważniejszy :D
    miałem 400W moc ciągłą ale i próbowałem żarówkami ją przeciążyć ... wytrzymywała ponad 400W ale robiła się gorąca w miarę upływu czasu podczas działania. Potem komputer ostatnio laptop + karta TV na usb... pobiera mało prądu i na dłuuugo wystarcza.

Często trzeba coś przylutować i nie patrzę gdzie 220V tylko gdzie tu zapalniczka samochodowa. Oryginalnie przez żabki było łączone ale laptop pobiera niewiele prądu wiec zrobiłem na wtyk od zapalniczki zasilanie przetwornicy.

0