Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówka diodowa po przebudowie nie świeci.

06 Cze 2008 20:49 1368 5
 • Poziom 9  
  Witam, kupiłem żarówkę z 16 diodami na 220V, jako że potrzebowałem te diody porozdzielać (oświetlenie do terrariów, 3 półki), rozmontowałem ową żarówkę, wylutowałem diody, dolutowałem przewody i wlutowałem do układu który był w żarówce. Pewnie jak sie domyślacie ustrojstwo nie świeci. Czy mogę jakoś ten układ z żarówki zastąpić? Z tego co się orientuję będę potrzebował zasilacz sieciowy i oporniki. Teraz tylko pytanie jaki zasilacz i jakie oporniki? Z góry dziękuje za odpowiedzi, na to jak sądzę banalne dla Was pytanie.
 • Poziom 9  
  Ja już to wszystko rozbroiłem, myślałem że będzie prościej wylutować diody z żarówki i przedłuzyć przewodami, diody wlutowałem prawidłowo przed wylutowaniem narysowałem sobie w jakich były pozycjach, sprawdzilem jeszcze raz i wszystko jest jak było tylko na przewodach.

  Dzięki za linka, jak szukałem to go nie znalazłem.
 • Poziom 42  
  Nie można czegoś takiego robić z uwagi na galwaniczne połączenie diod LED z siecią 230V.

  Grozi to porażeniem zawartości terrarium lub oglądającego okazy.

  Transformator 230V/12V >> prostownik >> rezystor/y >> LEDy
 • Poziom 9  
  Jeżeli chodzi o porażenie prądem to nie było by problemu, gdyż były by one na zewnątrz terrariów i cała płytka z elementami była by zamknieta w plastikowym pudełku, z tej płytki wylutowałem tylko diody a w ich miejsce wlutowałem przewody reszta elementów jest nieruszona i zalana jakąś masą, w odpowiednie miejsce wlutowałem jeszcze tylko przewody z wtyczką na 230V. Mam jeszcze jedno pytanie z tego co tutaj czytałem kolor diody ma znaczenie w doborze rezystorów, ja mam białe diody świecące na czerwono i nie bardzo wiem do jakiej grupy diód mogę je zaliczyć czerwonych czy białych czy są to jeszcze jakieś inne ?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  W linku jaki dałem na dole strony są napięcia przewodzenia poszczególnych diod i co za tym idzie inne rezystory ograniczające prąd. Masz diody czerwone (kolor świecenia).