Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kierunek techniczny?

NeooeN 07 Jun 2008 01:30 2910 6
 • #1
  NeooeN
  Level 13  
  Witam!
  Jestem teraz w 3kl. gimnazjum i chciałbym poradzić sie co do wyboru szkoły. Konkretnie chodzi o kierunek. W mojej miejscowości jest szkoła (technikum) która prowadzi różne techniczne klasy (informatyka, elektronika, elektryka, mechatronika). Planowałem złożyć papiery do klasy elektronicznej i ewentualnie do elektrycznej ale ostatnio do mojego gim. przyjechała ekipa właśnie z tego technikum i promowali nowy kierunek - mechatronikę. I teraz właśnie pojawia sie moje pytanie. Jak to teraz wygląda ze znalezieniem pracy po elektronice i mechatronice. Ogółem podjarany jestem na obie możliwości ale nie wiem jak będę mógł spożytkować papiery technika w przyszłości przy szukaniu zawodu. Który z tych kierunków jest bardziej przyszłościowy?
  Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc!
 • #2
  michalak92
  Level 18  
  NeooeN wrote:
  Który z tych kierunków jest bardziej przyszłościowy?


  Według mnie mechatronika.
 • #3
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Mechatronika to zawód przyszłościowy jednak bardzo trudny i trzeba to lubić. Całość polega na komputerowym sterowaniu obrabiarek itp. Osobiście, w zależności co cię interesuję wybrałbym elektronikę.
 • #4
  NeooeN
  Level 13  
  To znaczy że po mechatronice będę siedział w fabryce i kontrolował czy maszyna dobrze rozlewa wódkę do flaszek? Czy może jednak można znaleźć coś ciekawszego?
 • #5
  michalak92
  Level 18  
  Jak chcesz robić coś w terenie to myślę, że elektryka raczej będzie dobrym wyborem.
 • #6
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Dość dobrze trafiłeś z tym rozlewaniem wódki :) ale to jeszcze nie to. Tu chodzi o tworzenie w komputerze przestrzennych projektów, np. koło pasowe i przesyłanie go do obrabiarki skrawającej, która ten projekt wykona. To jest zawód przyszłościowy ale na 10 lat ..
 • #7
  Eustachy szpadel
  Level 2  
  Polecam Elektronika na Wojciechowskiej(Lublin). Poziom jest wysoki, ale jeżeli naprawdę to lubisz to tym lepiej. Zdawalność jest naprawdę duża. Jeżeli interesujesz się tym, po nocach śnią ci się tranzystory, a na pytanie co ma 100 nóg, odpowiadasz że to scalak. Zdecydowanie jest to szkoła dla ciebie. Elektronik-praktyka, teleinformatyk to siedzenie przed PC-tem i wstukiwanie wierszy poleceń w kodzie binarnym.