Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pojawił się laptop więc wypadało by go podpiąć do sieci..

jez733 07 Jun 2008 01:44 1491 6
    jez733
    Level 10  
    dotychczas miałem w domu tylko PC, z internetu korzystam radiowego czyli antena paraboliczna za oknem a w komputerze karta sieciowa "ASMAX wireless PCI-311b"

I teraz przybył mi w domu laptop, skromny i to nawet bardzo ale dostałem go za free więc niech będzie..
    Laptop to COMPAQ ARMADA 110; 700MHz 128MB RAM, niestety nie posiada on wi-fi ( więc w grę wchodzi karta na USB lub PCMCIA )

Chodzi mi o to że PC ma mieć normalnie dostęp do internetu i dodatkowe żeby miał go też laptop, najlepiej przez wi-fi. Mieszkam w kamienicy i PC jest w mieszkaniu na parterze a laptop miałby być w letnim pokoju zrobionym na strychu ( II piętro )

Da rade to rozwiązać za pomocą np routera i karty wi-fi w laptopie, zależy mi żebym właśnie miał ten internet na strychu i żeby to było po bardzo oszczędnych kosztach bo wiadomo że nie będę dużo kasy w tego laptopa inwestował.

Byłbym wdzięczny za dokładny opis rozwiązania mojego problemu łącznie z podaniem rodzajów oraz modeli potrzebnych akcesoriów

( jak NAJtaniej )
    okulik
    Level 28  
    Kupujesz router radiowy, z opcją Klienta. Z dwiema antenami, do jednego wejścia antena paraboliczna, a druga rozsyła.
    Tylko PC będziesz musiał połączyć przez kabel.
    jez733
    Level 10  
    No właśnie o tym myślałem tylko zastanawia mnie czy będzie wszystko ok na taką odległość jak napisałem.

Szukałem trochę po allegro i jeśli kupiłbym taki router:
    Cerberus WiFi P 6381-0

I jedną z tych kart WIFI:
    Vivanco PCC54-N Wi-Fi PCMCIA
    PCMCIA TP-LINK WN310G
    Wi-Fi TP-LINK WN321G USB

To będę mógł bez problemowo korzystać z internetu w tym pokoju o którym pisałem. Bo wiadomo że są przeszkody w formie ścian i drzwi. Jeśli da rade to którą karte WIFI wybrać, jeśli nic z tego co podałem się nie nada to napiszcie jakieś konkretne urządzenia.

Usunąłem linki do aukcji Allegro. [mbo]
    pala22
    Level 24  
    Musisz wiedzieć jakie ograniczenia nakłada twój dostawca .
    bo od tego zależy wybór routera .
    Zamiast tego pentagrama może być potrzebne to:
    Tonze AW-6660 DUAL RADIO 2,4/5GHz

Z pisownią już trochę lepiej ...
    Link do aukcji (skasowany) nie ma nic wspólnego z dysleksją ... [mbo]
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    okulik wrote:
    Kupujesz router radiowy, z opcją Klienta. Z dwiema antenami, do jednego wejścia antena paraboliczna, a druga rozsyła.
    Tylko PC będziesz musiał połączyć przez kabel.

Tak łatwo nie ma.
    Potrzebne są 2 urządzenia - AP w trybie AP Client i router z AP do podziału łącza.
    Są urządzenia posiadające wbudowane 2 AP, jednak słabo dostępne i z nieatrakcyjna ceną.

Dodano po 10 [minuty]:

pala22 wrote:

Zamiast tego pentagrama może być potrzebne to:
    [color=red]Tonze AW-6660 DUAL RADIO 2,4/5GHz

Ten router mógłby być - posiada dwa interfejsy radiowe.
    Tylko jeden z nich jest w standardzie 802.11A, czyli 5GHz. Autorowi wątku się nie przyda, chyba, że dokupi do laptopa kartę w tym standardzie. Tym samym ograniczy sobie dostęp praktycznie tylko do swojej sieci.
    pala22
    Level 24  
    To ma być przykład że dwie anteny to nie to samo co dwa radia.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Trzeba było tak napisać - w obecnym wydaniu wiadomość jest szkodliwa.