Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bluesoleil problem z transferem

07 Jun 2008 10:29 2711 12
 • User removed account  
 • Helpful post
  Level 14  
  Zazwyczaj powodem tego jest to, ze bluetooth jest nieoryginalny i bluesoleil dlatego tak dziala. Sprawdz MAC swojego adaptera. Jeśli jest 00:00:00:00:00:00 lub 11:11:11:11:11:11, to na 100% jest nielegalny.
  W programie BlueSoleil wybierz MojeBluetooth/Wlasciwosci_Urzadzenia. Adres znajduje się w pozycji Adres_Urzadzenia.
  Zawsze jest mozliwosc reinstalacji bluesoleil i zablokowania aplikacji dostepu do internetu. Jesli kupiles adapter za okolo 20-30 zl, to masz nielegalny
 • User under supervision
  Akurat to dziwne co mówisz ponieważ Bluetooth koszuje koło 35zł w sklepie. A transfer jest jak najbardziej prawidłowy. A tak nawiasem nie ma żadnych przeszkód między telefonem a adapterem ?
 • Level 14  
  "Każdy z adapterów Bluetooth powinien posiadać niepowtarzalny w skali świata numer sprzętowy MAC (np. 00:11:67:28:B1:9D) pozwalający na jego jednoznaczną identyfikację w sieci. Pulę numerów, producenci otrzymują, po wniesieniu opłaty licencyjnej od SIG Consortium, skupiającego producentów urządzeń Bluetooth z całego świata. Część producentów ulegając presji niskich cen, w bezwzględnej walce o klienta, zdecydowała się na sprzedaż części swoich produktów bez wykupionej licencji z powtarzającymi się numerami MAC."
  W sklepie tez sie trafiaja nielegalne. Takie sa realia
 • Level 21  
  Witam, to hmn.. ciekawostka, ale jak pisał soviet100, kupiłem blue w sklepie, "znanym" i za ok 40zł, i na tej podstawie mam podejrzewać że moje urządzenie jest nielegalne? A poza tym ma dziwnie śmieszny MAC 10:11:11:11:11:11 - co już wg. kol. bracki19 powinno być podejrzane... (pomijam istnienie oprogramowanie, przynajmniej dla kart PCI (sam testowałem) do zmiany MAC)
  I na koniec: odnotowuję transfery rzędu 30kbit na USB 1.0 i do 50kbit na USB 2.0
  Kol. Tridio, transfer 30KB to nie to samo co 30kb(it), jeśli masz problem z dużymi plikami, to może sprawdź i ustaw w tel. blue na sygnał ciągły.... czy jak sie to zwie - bo mój tel. sie z automatu po 3 min wyłącza i nie ma zmiłuj żeby coś przesłać... chyba że włącze na "ciągły" to jest ok.
  pozdrawiam
  jajco72
 • Level 13  
  Ja bym stawiał że to coś z USB nie tak. Spróbuj zainstalować nowe sterowniki do płyty głównej.
 • User under supervision
  Ale co Wy chcecie od Bluetooth ? to jest prędkość maksymalna 50kb/s to masz mało ? naprawdę jak na bluetooth to się dziwię .
 • User removed account  
 • Level 21  
  Witam ponownie, czy aby ograniczenie transferu dotyczy 5MB?

  I kontynuując... właśnie zrobiłem update IVT, transfer na dzień dobry można rzec "skoczył" ale impulsowo od 30kbit do 62kbit w szczycie...
  Prędkości te niezależnie od tego czy na kartę, czy do pamięci wbudowanej w tel.
  a w/w ograniczenie jest dla wersji niezarejestrowanej...
 • User under supervision
  Mi się bardziej zdaje już że to wina telefonu i tyle. A powiedz na innym telefonie próbowałeś ?
 • User removed account  
 • Helpful post
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Each BlueSoleil version is free downloaded from BlueSoleil.com, and it works. But if your Bluetooth device is not licensed or has no serial number with this version, BlueSoleil will run with 5M Limitation (Amount of data). If you want to use it with no limitation, please buy it through the online purchase system, which only takes a few minutes.
 • Level 25  
  Nie spotkałem sie z transferem większym i ciągłym niż 30KB/s Nie ma wpływu czy legalny czy nie legalny. Taka technologia. Można powiedzieć że przyrody nie oszuka. Jak za wolny to zmienić na telefon z WI-Fi

  Jak kupisz to ograniczenie zniknie.