Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tv Crown-uszk.przetwornica. (HELP-TEŚCIOWEJ tv!!!!)

rafkarafka 31 Jan 2004 10:28 1710 7
    rafkarafka
    Level 14  
    Crown 2802 VT ST/L.Martwa przetwornica.Otworzyłem tv,uszk.bezp.sieciowy,oraz pozystor.Z beszczelnym uśmieszkiem na twarzy wym.te elementy,a tu niestety!Na tranz.-klucz.przetwornicy nap.zasil.jest obecne (napis na tranz.nieczytelny!).Próbowałem odczytać napis na ukł.scal.przetwornicy i "dopatrzyłem":KP1033 EV 5A1(wygląda na Rosyjski!).Wymieniłem elektrolity:1mikro,oraz 47mikro.(Kontakty-sieci,oraz cewki rozmagn."żywcem"wyjęte z Elektrona 280/380!).Nadal nic!A TEŚCIOWĄ mam do rana u Nas w pokoju!-Nie zgodziła się na przeniesienie mojego tv do jej pokoju!JEST TO DLA MNIE SPRAWA PRIORYTETOWA!!!!!(pozbycie się Mamuśki i mój" Honor serwisanta"!)HELP!
    lkp
    Level 11  
    Sprawdz 820kom,330kom;wypr. 2 i 3 scal.
    kp1033ev5 - tda4605
    kп707-buz90
    Krawczak
    Level 31  
    Witam
    Sprawdż rezystory startowe lubią padać co do kostki to będzie jakiś klon TDA4605 albo UC3842 porównaj aplikacje ruscy dużo zrzynali.
    rafkarafka
    Level 14  
    Rezystory (chyba 5-watowe),spr.juz wczesniej.Sa OK!Czyzby scalak,po uszkodzeniu pozystora (co ma jedno do drugiego?)?!?Dziwne.
    domint
    Level 25  
    Jeżeli pozystor się uszkodził to musiało w nim wystepować mocne iskrzenie co moze uszkodzić najblizsze polprzewodniki. Wymień układ na TDA - niewiele kosztuje.
    lkp
    Level 11  
    Rezistoty 1-2W.przerwa 820kom -i przetwornica niestartuje
    rafkarafka
    Level 14  
    Dziekuje! Rezystory sprawdzilem wczesniej.Scalaka podstawie jutro!Dzis Tesciowa w Kosciele,wiec mamy dla siebie w koncu te kilka "chwil intymnosci!" Pozdrawiam! Jutro odpisze (oczywiscie o przetwornicy!)
    rafkarafka
    Level 14  
    Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi dot.tej naprawy.Wymieniłem:TDA4605,BUZ90,"elka"str.pierwotnej,oraz Zenerkę +33V(str.wtórna).Proszę o zamknięcie "debaty".Pozdrawiam!