Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco cd24v /Blaupunkt/ nie reagują klawisze

andwan 07 Cze 2008 13:40 3056 4
  • #1 07 Cze 2008 13:40
    andwan
    Poziom 13  

Witaam forumowiczów.

Mam taki niecodzienny problem z tym odbiornikiem.
    Na pokrywie jest naklejka,że radio jest zrobione na 12V. i autentycznie jest zasilane w samchodzie takim napięciem.

Złącze radia to typowe dla Blaupukta tyle tylko,że na złączu A nózka nr 2 jest masa radia a nie mute i na schemacie też tak jest.Po podaniu napięć na złącze A nic sie nie dzieje.Dopiero po włożeniu wtykuC1 radio można załączyć.
    Na wyświetlaczu pojawia się na chwilkę napis radio potem phone i jedynie można to zmienić przyciskiem zał/wył na mute.Żaden klawisz nie reaguje.
    Zrobiłem pomiary wszystkich charakterystycznych napięć i niby jest ok.
    Zrobiłem taką próbę.Podałem na procka przez opór 47K +5V do nóżki 34
    opisanej J_BUSCOLL i odbiornik przeszedł do trybu Radio.Wszystko działa wtedy poprawnie tyle,że nie można radia wyłączyć z klawisza.Jeszcze jedno głos jest zniekształcony być może leży końcówka.
    Być może stało sie coś z wsadem 24C08.lub padł procek.
    Może ktoś miałby wsad do tego radia oraz prosze o wszelkiego rodzaju sugestie.

pozdrawiam Andrzej

Proszę poprawić tytuł tematu - p.11 regulaminu. [Mirek Z.]

0 4
  • #2 10 Cze 2008 21:37
    andwan
    Poziom 13  

Witam!

Przykro mi Mirku ale to są wszystkie informacje na temat tego odbiornika.
    Jedynie jest jeszcze naklejka oznajmiająca,że to radio jest w wersji 12V-towej.W związku z powyższym nie moge spełnić Twojego oczekiwania.

Z poważaniem Andrzej

Iveco cd24v /Blaupunkt/ nie reagują klawisze

0
  • #3 23 Wrz 2009 19:11
    hgw
    Poziom 13  

Witam
    Mam takie samo radio i ten sam problem.
    Może ktoś już coś wie.

0
  • #4 25 Wrz 2009 09:01
    Nico7
    Poziom 18  

Radio to jest przeznaczone do ciężarówek i w związku z tym jest zasialne napięciem 24Volty - ma to nawet w nazwie;

0
  • #5 26 Wrz 2009 20:40
    hgw
    Poziom 13  

wiem,że jest na 24v chodzi mi ,że na wyświetlaczu pojawia się na chwilkę napis radio potem phone i jedynie można to zmienić przyciskiem zał/wył na mute.Żaden klawisz nie reaguje

0
  Szukaj w 5mln produktów