Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2x Peerless 830875 HDS + HiVi research K1 - jaka zwrotnica?

brachu_sq8diett 07 Cze 2008 14:42 2046 9
  • #1 07 Cze 2008 14:42
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Witam, postanowiłem zrobić na początku września kolumny na głośnikach podanych w temacie. Kolumna dwudrożna, w którą chce wstawić 2 średnio-nisko tonowe i wysoko tonowy. Obudowa w wymiarach 70x17x30cm(Wys/Szer/Gl) ok 35l zestrojone na 45Hz, bass-reflex 8cm średnicy 15cm długości.

Problem mam z dobraniem zwrotnicy. Powinien być podział przy 3000Hz tylko ciężko taka znaleźć i ktoś musiałby mi pomoc zrobić schemat

link do Peerless`a
    link do K1

Co sądzicie o tym projekcie? Chciałbym sie zmieścić w cenie 1600zl

0 9
  • #2 09 Cze 2008 09:12
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, głośnik wysokotonowy nie jest mi znany. Więc polecę coś bardziej znanego i wypróbowanego z tymi niskośredniotonowymi. XT25TG-30-04.

0
  • #4 10 Cze 2008 18:05
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Czasem lepiej rzucać sobie kłody pod nogi i mieć frajdę z pokonywania przeszkód dlatego nie chcę iść teraz na łatwiznę. Już raz zrobiłem kolumny, z których bylem zadowolony jednak oparte były na gotowej zwrotnicy STXa i nie do końca przemyślane. Teraz chciałbym coś zrobić z wyższej półki. Na razie się wstrzymam z projektem ze względu na brak możliwości zrobienia pomiarów głośników do zwrotnicy. Wolałbym zostać przy głośnikach, które wybrałem

0
  • #5 10 Cze 2008 20:00
    Pawel S.
    Poziom 39  

a dlaczego ten HI VI? skad wiesz ze on jest na tyle dobry zeby go zastosowac przy peerlessach?
    i jak zaczynasz zabawe z pomiarami to raczje skompletuj sprzet i baw sie na tych glosnikach co masz a nie na drogich peerlessach

0
  • #6 01 Mar 2009 21:21
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

witam. Po dłuzszym okresie nieobecności chciałbym powrócić do wątku. Zdania co do wymienionych wyżej przetworników nie zmienię a jeśli K1 okaże sie zbyt słaby wtedy będę myslał o czym innym.
    Znalazłem zwrotnicę Monacor DN-1218P 2-way cięcie przy 3kHz 12dB/18dB co o niej sądzicie?
    Jest jakaś szansa zejścia do niższego pasma niż 45Hz dodając głośnik niskotonowy tak aby kolumna grała pasmem hm od 35Hz(mógłby być dzielony dodatkowym filtrem pasywnym)

0
  • #7 01 Mar 2009 22:44
    Pawel S.
    Poziom 39  

Cytat:
    Znalazłem zwrotnicę Monacor DN-1218P 2-way cięcie przy 3kHz 12dB/18dB co o niej sądzicie?
    ale co ma wspolnego ta zwrotnica z glosnikami z tematu?
    Cytat:
    Jest jakaś szansa zejścia do niższego pasma niż 45Hz dodając głośnik niskotonowy tak aby kolumna grała pasmem hm od 35Hz(mógłby być dzielony dodatkowym filtrem pasywnym)
    te kolumny zagraja od 35Hz. jednak przy duzym spadku efektywnosci i zeby to gralo liniowo od 35Hz to kolumna by miala pewnie z 75-80dB :lol:
    to nie sub i nie musi grac az tak nisko ;]

0
  • #8 02 Mar 2009 08:23
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

zwrotnica ta tnie pasmo przy 3k kHz a sam nie zrobię takiej zwrotnicy bo za bardzo sie nie znam więc wolę kupić gotową niż spaprać robotę. Kolumny rzeczywiście nie są subwooferem ale nikt nie mówi, że mają grać samym pasmem dolnym a miejsca w pokoju na subwoofer nie mam stąd pytanie o niższe zejście tych kolumn

0
  • #9 02 Mar 2009 10:43
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

brachu_sq8diett napisał:
    Zdania co do wymienionych wyżej przetworników nie zmienię a jeśli K1 okaże sie zbyt słaby wtedy będę myslał o czym innym...

brachu_sq8diett napisał:
    zwrotnica ta tnie pasmo przy 3k kHz a sam nie zrobię takiej zwrotnicy bo za bardzo sie nie znam więc wolę kupić gotową niż spaprać robotę...

Więc w ten sposób postępując "spaprzesz robotę". Czemu? Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem "prawdy" to przejrzyj moje linki:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic455712.html
    Jeśli nie, to lepiej skopiuj sprawdzoną konstrukcję. :idea:

0
  • #10 02 Mar 2009 12:25
    Pawel S.
    Poziom 39  

brachu_sq8diett, dyskutowalismy o tym juz wczesniej.
    masz 3 wyjscia
    1. robisz tak jak ty chcesz i zmarnujesz kase
    2. upierasz sie przy swoich glosnikach ale wysylasz je na pomiary do kogos kto sie zna na zwrotnicach
    3. rezygnujesz z takiego zestawu i kopiujesz gotowa konstrukcje

0