Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralny zamek Twingo 1997 - nie zamyka z pilota

07 Cze 2008 17:56 8823 7
  • Poziom 28  
    Mam Renault Twingo 1997r. Jest tam centralny na podczerwień. Pod dachem, w okolicach lusterka jest odbiornik podczewieni i przycisk.

Zamek zamyka i otwiera się z przycisku, natomiast z kluczyka nici... Przykładanie w pobliżu tez nie pomaga, ani odsłonięcie odbiornika. W kluczyku jest PIC16LF84 w obudowie SMD, czyli mikrokontroler z grupy tych niskonapięciowych odpowiednio zaprogramowany. Bateria została w pilocie wymieniona na nową.

Próbowałem trybów serwisowych, czyli przytrzymywania przycisku od zamka przez 10s itd., ale nic to nie daje.

Pilot wysyła prawdopodobnie sygnały, bo dioda sygnalizacyjna na nim miga podczas przyciskania. Nie jestem pewien czy dioda podczerwieni wysyła, bo siłą rzeczy światła podczerwonego się nie zobaczy... Wygląda na sprawną, bo sprawdziłem miernikiem funkcją dioda. W końcu to praktycznie tak jak z diodą LED. Podejrzewam, że problem tkwi w tym odbiorniku na poddaszu. Pytanie moje brzmi więc: jak sie do niego zabrać?

Boję się zdemontować obudowę od niego, bo coś urwę. Jak to bezpiecznie zdjąć? Co do zaplecza to mam wszystkie niezbędne narzędzia, z oscyloskopem włącznie. Niestety w tej chwili nie sprawdzę nim nic, bo na klika dni pożyczyłem znajomemu, ale może obejdzie się bez niego.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 30  
    próbowałeś programować pilot?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    diodę zobaczysz przez aparat w komórce. Programowanie jak w sceniku i megane, pełno postów na elce.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Kolego musisz znać kod pin i odpowiednia procedura, i możesz kodować pilota. Temat wielokrotnie porusznay użyj szukajki.
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Jeśli zdobędziesz pin kod, to immo można zlikwidować. Powiedzmy prawie że zlikwidować. Unieszkodliwić do momentu ściągnięcia klemy akumulatora. Ale to są szczegóły.
  • Poziom 28  
    Sprawdziłem doszczętnie ten sterownik k. lusterka. Odbiornik podczerwieni reaguje na impulsy pilota, i przekazuje je na procesor (sprawdziłem oscyloskopem). Wszystkie zasilania są jak powinny być. Dioda od immobilisera podczas wciskania pilota świeci na chwile światłem ciągłym, tak jakby zamek chciał zamknąć, a nie mógł :) Normalnie miga wolno, a po włączeniu zapłonu miga szybko. Niestety procedury przytrzymywania przycisku i prób programowania pilota nic nie dają.... Znalazłem też jakieś procedury przy użyciu pałki od wycieraczek, ale to nadal lipa.... Teoretycznie po przytrzymaniu przez dłuższy czas przycisku zamka powinno się wejść w tryb programowania i dioda immo powinna zacząć świecić, tak?

Czy w takim razie skoro dioda w desce rozdzielczej reaguje na pilot to może jest to wina np. uszkodzonej wiązki w drzwiach, albo jakiegoś styku czy coś w tym rodzaju? Jeśli byłoby złe kodowanie to czy też dioda by reagowała?

I jeszcze pytanie: czy zamknięciem z pilota powinien sterować ten sam przekaźnik, który jest w sterowniku przy lusterku czy może jakiś inny schowany np. gdzieś w słupku bocznym lub drzwiach?
  • Poziom 22  
    Czy udało się naprawić usterkę?

Mam podobny problem, który pojawił się nagle. Po otwarciu samochodu pilotem IR i przejechaniu ok. 50 km nie dało się zamknąć samochodu. Co dziwne otwarłem samochód po dłuższej chwili kluczykiem (mechanicznie) i po klikukrotnym wciśnięciu pilota IR zapalił silnik, lecz dioda migała przez całą drogę. W domu próbowałem otworzyć drugim pilotem, który na 95% jest sprawny bo używałem go miesiąc temu, i też nie działa. Słychać bardzo ciche klikanie przekaźnika w okolicach skrzynki bezpiecznikowej ale drzwi się nie otwierają. Silnik czasem zapala ale dioda miga cały czas i nie wiadomo czy immo jest zazbrojony czy nie. Bezpieczniki sprawdzone.

Przycisk ręcznego otwierania centralnego działa tylko przy włączonym zapłonie. Czy tak ma być bo już nie pamiętam??
    Myślę na początek sprawdzić sterownik centralnego zamka.