Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor AOC LCD Gaśnie podświetlanie po ok 1 minucie

tksk2 07 Jun 2008 20:23 2688 11
    tksk2
    Level 11  
    Problem mój polega na tym, że po włączeniu monitora działa przez minutę i potem gasną lampy, ale obraz jest widoczny.
    Bardzo ciemny bo bez podswietlenia po przyisnięciu wył. wł. obraz pojawia się na ok 1minutę i potem znowu podswietlenie gaśnie.
    Może ktoś wie co z tym zrobić lub załączyć te lampy choćby na stałe? Bardzo proszę o radę.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Pi0trek121
    Level 23  
    Prawdopodobnie masz uszkodzona przetwornice (kanał oswietlający matryce), a konkretnie tranzystor.
    tksk2
    Level 11  
    Ale gyby był uszkodzony któryś tranzystor to monitor by działał normalnie przez minutę? Ale zaraz sprawdzę te tranzystorki i napiszę.
    Pi0trek121
    Level 23  
    Ja tak miałem, ale było krócej, świeciło około sekundy i się wyłączało, później włączało i tak wkoło.
    tksk2
    Level 11  
    Tranzystory wylutowałem i sprawdziłem wygłądają na dobre.
    Pi0trek121
    Level 23  
    Poszukaj ich w google i zobacz czy mają takie same wartości na poszczególnych nogach.
    Albo jak masz 2 takie same zobacz czy kazdy ma takie same wartosci.
    tksk2
    Level 11  
    Wartości tranzystorów parami są takie same ale wylutowałem kondensataory łączące colektory tranzystrów mają mieć z opisu 220nf 250v a jeden ma 235 nf a drugi 220 nf może to go boli.
    Pi0trek121
    Level 23  
    Wydaje mi się, że to nie jest tego wina, ale mozesz wymienić i sprawdzić :) A to podświetlenie działa czały czas? tzn. jak właczysz monitor to ci sie zapala i po minucie gasnie, i po czasie odpoczynku to samo? czy jak?
    tksk2
    Level 11  
    Po włączeniu monitora wszystko jest ok lampy swicą wyswietla się nazwa monitora potem jak nie podłączony wyswietla brak sygnału a po ok minuty gasnie ale zaraz po przyciśnięciu przyisku stanby tylko wył. włącz obraz pojawia się normalny i wyrażny na minutę po czym gasnie i tak w kółko., ciemny obraz jest widoczny i jest normalny tylko lampy nie swieą.
  • Helpful post
    Pi0trek121
    Level 23  
    Może Ci sie jakis element przegrzewa... połóz plaskikowa plytke i tam gdzie Ci sie stopi ta płytka tam moze byc problem.
    satgal
    Level 40  
    Kondensatorów 220nf nie sprawdzisz dobrze bo tam nie tyle ważna pojemność a sprawność na przenoszenie dużego prądu zmiennego 50khz. Ich się nie testuje tylko wymienia. Do tego monitory LCD AOC typ LM500 miały zawsze problem z wadliwą pamięcią zawartą w procesorze ALI M6759 które po krótkim czasie wariowały. Jeżeli nie wina inwertera to ustalić przez zamrożenie tego procesora.
    tksk2
    Level 11  
    Faktycznie racja z tymi kondensatorami, problemem w moim przypadku okazało się uszkodzenie malutkiej diody smd w jednym z kanału a mianowicie brakiem przewodzenia po wymianie jej monitor działa bez problemu, takie małe g... a tyle problemów. Dzięki za pomoc.:D