Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niebieski laser półprzewodnikowy - blu ray z PS3

c4r0 01 Sep 2008 14:07 42946 97
Tespol
    dkac
    Level 12  
    Robiłem już parę zamówień z chin i nigdy nie płaciłem cła. Zauważyłem, że zawsze na opakowaniu było napisane "gift" - może dlatego nie musiałem go płacić. Dodam, że zawsze na przesyłce miałem stempelek urzędu celnego. Czyli wszystko legalnie było załatwiane.
  • Tespol
    c4r0
    Level 36  
    No, czyli potrzebna jest ściema że to "gift" :) Warto chyba wspomnieć o tym przy zamówieniu, bo różnie to bywa.

[edit]
    Daedal Lasers wrote:
    I am unaware of your duty charges and how the values are calculated. Please understand that are required to report the contents of every package and the value of the contents. In the case of a 10 unit order, the contents will be declared at $260 on the shipping notice. I am unaware of any charges that have taken place to prior members, but I am also sorry to inform you that I cannot flasify the declaration of the contents.

..... :/
  • Tespol
    dkac
    Level 12  
    Czyli pozostaje nam znaleźć kogoś kto wyśle nam paczkę bez zadeklarowanej wartości i oznaczoną jako "gift". Może warto spróbować z ebay.com ?
    matemaciek
    Level 10  
    Widzę, że temat trochę przymiera... Szkoda, że w międzyczasie dolar podskoczył. Można PHRów poszukać na ebay'u, np.: http://shop.ebay.pl/merchant/helios-systems
    Co prawda dioda od 30$ (aukcja), ale przesyłka 3$ i "1 Diode not enough? Contact us for bulk laser diode pricing!"
    Może warto o tym pomyśleć? Ja bym brał 1, może 2 sztuki.
    mateusz7681
    Level 13  
    c4r0 wrote:

Chciałbym zaprezentować niebieski laser diodowy wydłubany z napędu blu ray Szerszy opis pojawi się niedługo (po sesji ) na mojej stronie ( www.c4r0-hv.prv.pl ), ale postanowiłem wcześniej się Wam pochwalić na forum

Jakoś na twojej stronie niema opisu.
    c4r0
    Level 36  
    Niestety brak czasu. Mam już właściwie gotowe zdjęcia, muszę tylko dopisać tekst i kod html. Już kilka następnych projektów czeka na publikację na stronie, chociażby większy ploter laserowy, ale ciągle mam coś ważniejszego na głowie... To chyba już dorosłość mnie dopadła :P
    mateusz7681
    Level 13  
    Wystarczy tylko 1 niedziela przed komputerem i nie będziesz już się musiał tym zamartwiać do następnego projektu, a na tym skorzystają wszyscy:)
    c4r0
    Level 36  
    W niedzielę też mam ciekawsze rzeczy do roboty :P Jak to dla Ciebie takie proste to czemu sam czegoś ciekawego nie opiszesz?...

-----------------------

No to macie :)

:arrow: http://c4r0.skrzynka.org/_hv/index.php?page=lasers/405

------------------------

Sorry za odkopanie tematu ale zrobiłem dzisiaj ciekawe zdjęcia które chciałbym pokazać :) Poniżej budowa modułu lasera PHR-803T z czytnika HD DVD od Xbox-a 360. Opisałem tyle co udało mi się dojść. Parę osób pytało mnie gdzie w laserze z nagrywarki DVD jest siatka dyfrakcyjna - tu są zaznaczone (w DVD są w tym samym miejscu), ale nie we wszystkich typach modułów są wykorzystywane takie siatki. Służą one do wytworzenia dodatkowych wiązek światła po bokach wiązki głównej (dość nietypowe zastosowanie dla siatki dyfrakcyjnej, która zazwyczaj jest wykorzystywana do rozszczepienia wiązki światła na składowe o różnych długościach fali). Te dodatkowe wiązki wspomagają system "autofocusu" który ogniskuje światło na powierzchni płyty.

Niebieski laser półprzewodnikowy - blu ray z PS3

Ciekawym elementem jest mały panelik LCD, który był zamontowany przed soczewką ogniskującą światło na płycie. Coś takiego jest też w module lasera z play station 3 (blu-ray), ale w żadnym laserze od DVD czy CD czegoś takiego nie widziałem. Po chwili poszukiwań znalazłem info co to takiego (tu i tu). Otóż służy to do korekcji aberracji frontu falowego. Z tego wniosek że to jest coś w rodzaju przestrajanego wielosegmentowego retardera optycznego. Działa nie do końca jak wyświetlacz LCD, bo w wyświetlaczu są jeszcze polaryzatory światła. Tutaj ich nie ma, więc ten element nie zmienia natężenia światła a tylko wprowadza sterowane opóźnienie fazowe fali. Ciekawa sprawa. Poniżej parę zdjęć, w tym zdjęcia w świetle spolaryzowanym.

Niebieski laser półprzewodnikowy - blu ray z PS3 Niebieski laser półprzewodnikowy - blu ray z PS3 Niebieski laser półprzewodnikowy - blu ray z PS3