Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodbiornik MAZDA 3266 made in USA krok co 200kHZ!!!

sq8erb 08 Cze 2008 08:01 1379 4
  • #1 08 Cze 2008 08:01
    sq8erb
    Poziom 12  

Dzień dobry!
    Mam w samochodzie radioodbiornik MAZDA 3266 zza wielkiej wody.
    Jest to zwykły radioodbiornik z magnetofonem który ma krok syntezy co
    200 kHz !!! Więc nie odbiera wszystkich stacji radiowych. Czy istnieje sposób przeprogramowana tego radia ?
    Pozdrawiam
    Przemek SQ8ERB :D

Przeniosłem z "Radiotechnika ABC" /c2h5oh/

0 4
  • #2 08 Cze 2008 19:33
    krzych1-b
    Poziom 21  

Spróbuj znaleźć instrukcję do niego , być może pomoże ,ew. poczytaj posty na ten temat na elektrodzie było bardzo dużo opisów.

0
  • #3 08 Cze 2008 21:44
    sq8erb
    Poziom 12  

Dzięki krzych1-b.
    Kupiłem samochód z takim radiem. Samochód jest w wersji Z USA. Światła zmienili na Europejskie ale radio nadal ma krok co 200kHz a nie jak u nas co 1000kHz.
    Próbowałem robić tak jak w urządzeniach krótkofalarskich w/w firmy czyli reset przez wciśnięcie klawiszów podczas włączania radia ale jak do tej pory
    bez skutku.
    Radia jeszcze nie wyjmowałem więc nie wiem jakie są tam wtyki. Jeśli ktoś z koleżeństwa może mi podpowiedzieć jak najprościej podłączyć inne radio jeśli tego nie zmodernizuje na nasz standard.

Gorąco pozdrawiam

Przemek SQ8ERB. :D

0
  • Pomocny post
    #4 09 Cze 2008 23:01
    apap
    Poziom 21  

Jak je wyciągniesz, popatrz, kto je zrobił - Fujitsu, Matsushita, czy jeszcze ktoś inny. Regułą jest, że jeżeli samochód dedykowany jest na rynek amerykański i australijski (lub daj Boże na EU), to radio musi obsłużyć nasz standart i da się przełączyć (softwarowo lub ingerencją w zwory czy diody), jeżeli był tylko na Stany lub na Stany i JPN, to umarł w butach.

0
  • #5 10 Cze 2008 08:41
    sq8erb
    Poziom 12  

Dziękuję apap.
    Przy najbliżej okazji wyciągne je i zobaczę co to za producent.

Pozdrawiam

Przemek

0
  Szukaj w 5mln produktów