Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnice Magnat 2160PRO- grzejący się kondensator-warystor

rl_soft 08 Cze 2008 08:22 1430 5
  • #1 08 Cze 2008 08:22
    rl_soft
    Poziom 10  

Mam problem ze zwrotnicami w moim zestawie, po podkręceniu sprzętu dość głośno po kilku sekundach przestają grać gwizdki. Sprawdziłem całą instalacje i okazało się, że kondensator ceramiczny (na rys. C3) w zwrotnicy bardzo mocno się nagrzewa (parzy :) ). Po zchłodzeniu go gwizdki ponownie grają przez kilka sekund.
    I teraz moje pytanie, czym mogę zastąpić ten kondensator, wiem że innym, ale o jakich parametrach. Tego niestety nie mogę odkodować, ma tylko takie napisy:
    WH60
    050F

Zwrotnice Magnat 2160PRO- grzejący się kondensator-warystor

Głośniki zasilane sa wzmakiem Blaupunkta GTA400 Flash (4x45 W rms), same mają 110W rms.

0 5
  • #2 08 Cze 2008 08:58
    powalla
    Moderator CarAudio

To jest zabezpieczenie (PTC) i gdyby go nie było ,to już by dawno Twoje tweetery poszły by na "zieloną trawkę" .Takie działanie PTC jest prawidłowe ...im bardziej"dajesz w palnik" ,tym bardziej grzeje się PTC i "odcina moc" od tweetera .............degradując przy tym brzmienie tweetera (najbardziej słyszalne przy głośnym słuchaniu) .

0
  • #3 08 Cze 2008 09:38
    rl_soft
    Poziom 10  

Ale nie dostaje max mocy jaką podaje producent, mój wzmak może oddać zaledwie połowę tego co powinien znieść zestaw (a i tak nie jest rozkręcony na max), więc dlaczego tak się dzieje ?
    Na wzmaku mam włączony HPF, więc nie dostają za dużo basu. Widziałem, że są warystory o większej mocy, czy wymiana może pomóc ?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Cze 2008 12:07
    powalla
    Moderator CarAudio

Pewnie masz podbicia sopranu na radiu na maxa ........filtr HPF nie ma nic do rzeczy .

PS: jak będziesz kombinował ze zmianami PTC ,to pewnie spalisz tweetery ........producent zadbał po prostu o ich bezpieczeństwo ,a to ,że masz o połowę za słaby wzmacniacz ,to tym gorzej ,bo kręcąc na maxa wnosisz tylko zniekształcenia

0
  • #5 08 Cze 2008 18:05
    rl_soft
    Poziom 10  

Muszę przyznać, że dobry jesteś :). Rzeczywiście korzystam z ustawienia korektora Powerful - podbicie basu i wysokich (mam pionka DEH-P6800MP). Rozwiązaniem będzie chyba zmiana wzmaka, bo i tak planowałem wrzucić coś mocniejszego.

Dzięki za pomoc :D

0
  • #6 08 Cze 2008 18:58
    trance84
    Poziom 28  

Nie poprostu używaj radia bez zbędnych bajeró a zobaczysz że zagrasz głośniej i lepiej i czyściej.

0