Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transmiter FM {legalny czy nie}

08 Cze 2008 10:56 8899 6
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie.
    Czy np. jak będę nadawał Transmiterem Fm [mój ma 30m] swoje radio, to czy będzie to legalne :?:

A np. jak rozszerze mój transmiter o antene powiedzmy do 100,200 czy 1000 metrów to będzie karalne :?:

Z góry wielkie dzięki za szybką odp:D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    I dwie uwagi generalne.
    1. Nadawanie bez zezwolenia jest możliwe wyłącznie przy pomocy sprzętu posiadającego homologację lub świadectwo zgodności.
    2. Rozpowszechnianie programu radiowego lub telewizyjnego metodą rozsiewczą przy pomocy fal elektromagnetycznych wymaga koncesji. Dodatkowo trzeba posiadać prawa do rozpowszechniana materiałów chronionych prawem autorskim.
  • Poziom 10  
    A w takim razie w samochodzie gdy słucham mojej muzyki to inne samochody np. w korku mogą też słuchać.

To wtedy jak to jest ??
  • Specjalista AGD
    Dodatkowe pytanie, jak to jest z legalnym sprzętem posiadający małe nadajniki USB (PC - strzęt audio, MP3/4 - sprzet audio)?
  • Poziom 19  
    Ja słyszałem że legalna jest moc do 10mW. Na przykład tak jak to jest w podsłuchach na allegro i w innych cudach.

Moderowany przez c2h5oh:

Jeżeli urządzenie nie ma homologacji lub świadectwa zgodności, to nawet 10 mW jest zabronione.
    Proszę nie zamieszczać nie sprawdzonych informacji.

• Poziom 16  
    Witam a co z nawigacjami które mają wbudowany nadajnik FM
  • Moderator
    Cześć.

Temat był wielokrotnie omawiany, warto zajrzeć do wcześniejszych tematów.
    Kolega irekr napisał już co można, a czego nie.
    Jeżeli komuś te wyjaśnienia nie odpowiadają lub czują niedosyt wiedzy, polecam odwiedzenie oficjalnej strony UKE.

Jako, że wszystko zostało wyjaśnione, temat zamykam.