Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myszka z wolantu - jaki¶ pomysł?

xifyh 08 Cze 2008 13:10 1775 4
  • #1 08 Cze 2008 13:10
    xifyh
    Poziom 20  

Potrzebuje przerobić wolant ze sterownika jakiego¶ samolotu rc na myszke. Wolant ma dwa potencjometry 5 KOhm, w pozycji neutralnej rezystancja wynosi 1,5 kOhma a w pozycjach skranych odpowiednio 2 kOhm i 1 kOhm. Macie jaki¶ pomysł jak zrobić z tego myszkę? Wiem że musiałbym podawać na fototranzystory w myszce odpowiednio impulsy. Jak na moje to podł±czyłbym te potencjometry do attiny2313 do wej¶c komparatora i napisałbym odpowiedni program żeby procek nawalał impulsami w zależno¶ci od rezystancji. Dobrze my¶lę? Czy kto¶ już bawił się w takie cos?

Myszka z wolantu - jaki¶ pomysł?

0 4
  • #2 08 Cze 2008 20:05
    cranky
    Poziom 26  

Na mysz? Jakie¶ genratorki RC z R z wolantu chyba najprostsze. Jako¶ nie widzę tego w działaniu. A na joystick cyfrowy nie lepiej? Widzę też możliwo¶ci podpięcia jako¶ na ostro (nie znam specyfikacji ps2) i przeróbki oprogramowania myszy. Widziałem kilka lat temu w necie oporogramowanie myszy w C++.
    Najdziwniejszy sposób to podpiecie mechaniczne do myszy silniczków zasilanych przez te rezystorki.

0
  • #3 10 Cze 2008 19:12
    LED5W
    Poziom 31  

Takie có¶, to bardziej do gameportu mi pasuje (można podpi±ć bezpo¶r.). Tylko nie wiem jak z warto¶ciami pot.

0
  • #4 11 Cze 2008 08:21
    bart807
    Poziom 12  

LED5W napisał:
    Takie có¶, to bardziej do gameportu mi pasuje (można podpi±ć bezpo¶r.). Tylko nie wiem jak z warto¶ciami pot.

otóż to - joystick prawie doskonały, a warto¶ci powinny wynosić 100kΩ, ale można je zmieniać w "windzie" (kolega to trenował) więc powinno działać

na elektrodzie jest opis prostego joysticka samoróbki

https://www.elektroda.pl/dla_kompa/wtykjoy.html

0
  • #5 11 Cze 2008 15:58
    LED5W
    Poziom 31  

bart807 napisał:

na elektrodzie jest opis prostego joysticka samoróbki

https://www.elektroda.pl/dla_kompa/wtykjoy.html

Ja kiedy¶ znalazłem jak podpi±ć kierownicę (3 pot.; link), tylko tam nie s± zwarte ¶lizgacz pot. z 3. końcówk± pot. i nie wiem, czy tu się powinno takie co¶ robić...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo