Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat toledo 1998 1,6 benzyna AFT, napięcia sondy lambda

08 Jun 2008 14:48 3669 2
 • Level 11  
  Witam i proszę o pomoc. Toledo 1998 1,6 (AFT)benzyna bez gazu, Vag podaje błąd 00635 czyli ogrzewanie lub obwód sondy lambda, więc sprawdziłem i jest tak rozpinam kość na przewodzie do sondy i od sterownika po włączeniu zapłonu jest napięcie pomiędzy przewodami czarnym a szarym 1,35V a pomiędzy dwoma białymi 4,8V,
  po odpaleniu silnika i rozgrzaniu go do 90 stopni Celsjusza pomiędzy czarnym a szarym nadal jest 1,35V a pomiędzy białymi miernik "wariuje" ale pomiędzy 1 białym a masą silnika jest nadal 4,8V a pomiędzy 2 białym i masą silnika jest 14V.
  Zaś na wtyczce od strony sondy na mocno rozgrzanym silniku pomiędzy czarnym a szarym jest napięcie od 0,1 - 0,2V na wolnych obrotach i podczas wciskania pedału przyśpieszenia napięcie wzrasta do 0,6- 0,8V i po chwili spada (więc niby wszystko w porządku), zaś pomiędzy dwoma białymi chciałem zmierzyć opór ale miernik nie reaguję (brak przejścia), więc sonda do wymiany pewnikiem, ale dlaczego na wtyczce od strony sterownika są takie dziwne napięcia, czy może on też jest uszkodzony?

  Regulamin, p.11. Proszę poprawić tytuł tematu. [MS]
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Grzałka zasilana z tego samego punktu co i pompa sterownik daje masę
  Badaj żarówką a nie miernikiem napięcie na grzałkę
 • Level 11  
  Czy poprzez podłączenie żarówki 21W zamiast grzałki da się oszukać komputer aby sprawdzić czy wtedy zniknie napięcie(1,35V) z czarnego kabla? boję się montować nowej lambdy (450)zł aby nie została uszkodzona.
  samochód ma przejechane 110 tys km