Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kasa fiskalna Elemis Piko

08 Cze 2008 14:57 4906 10
  • Poziom 17  
    Witam,

Kupiłem kasę fiskalną na alledrogo, chciałem sie wykpić żeby dużo nie zapłacić, a na aukcji pisało że w cenie jest przeszkolenie fiskalizacja itp, heh fiskalizacja jest ale, mam nagłówek inny niż prosiłem, i bladego pojęcia, stawki widzę są, jak ustawić PLU te grupy?? bo nie wiem, mam kabel do komputera, program ale nie wiem co robić jak to zrobić?? miało być przyporządkowane do sprzedaży komputerów, GSM a tymczasem nie ma nic, a żałuje że nie zapłaciłem w mieście drożej...

Proszę o pomoc!
    jak ktoś pomoże oddam punkty i ślicznie podziękuje

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Dyskusja wyszła poza zakres pomocy i zaniżyła poziom forum, nie chcę brać w tym udziału. Pozdrowienia dla jacunio. Info na PW.
  • Poziom 17  
    no probowałem PLU menagerem, wysyłałem dane do kasy wyskoczył error, i teraz kasa posiada błąd 12FE co zgodnie z książeczką oznacza podmiana pamięci, no i teraz mam kłopot, gwarancja to uzna?? pisze że mam 12 miesięcy niby, i czy ona zawsze będzie takie cuda mi wyprawiać, w książeczce mam wszystko wypełnione tylko do US iść tylko kłopot mam w tym czy jak kasa sie rozwaliła brzydko muwiąć to muszę ją podać do US???

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Urządzenie fiskalne to nie zabawka nie kupuje się je okazyjnie na allegro !!!

Co z urzędem Skarbowym zgłosiłeś fiskalizację ??? - pamiętaj masz na to 7 dni od daty fiskalizacji.

Co z serwisem czy znalazłeś lokalnie firmę która przejmie serwis urządzenia. - pamiętaj będziesz musiał zapłacić min 8% wartości kasy - cena detaliczna( nie ta z allegro) za przejęcie serwisu w czasie gwarancji firmie serwisowej. O adresie najbliższych serwisów zapytaj u producenta.

I po co było kupować takie g**no produkowane przez dawnego telestara ci co mieli jakikolwiek sprzęt z tej tw* firmy elektronicznej to wiedzą o co chodzi.

Co do pytania - kasę trzeba zresetować , w związku z tym że nie masz jeszcze lokalnego serwisu to musisz wysłać ją na swój koszt do sprzedawcy z prośbą o naprawę i zaprogramowanie bazy towarowej ( oczywiście odpłatnie) I liczyć że ci ją odeśle he he he....
    Musisz też wiedzieć że na naprawę kasy serwis ma 1 miesiąc zwykle to jakieś 3 dni ale coś za coś kupiłeś tanio nie licz na więcej...
    Pamiętaj że kasa jest urządzeniem fiskalnym i podlega wyłącznie rozporządzeniom ministra finansów tak więc jakie byś g**no nie kupił nie możesz zwrócić.

Dariusz Goliński napisał:

Do jego obowiązków będzie należała fiskalizacja i przegląd co 6 miechów z wpisem do książki.

Nie radź jak nie jesteś w temacie co 12 miesięcy a są plany na co 2 lata

Fiskalizacja nie powinna kosztować więcej niż 100 netto a przegląd 50 netto.

Przegląd ok 100zł plus dojazd fiskalizacja najczęściej za darmo lub 50 zł
    ale to zależy od regionu i serwisu

Jak już masz w książce 1 serwisanta

Nie można mieć jednego seriwsanta musi być ich dwóch ( rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących - googluj lub www.mf.gov.pl)

to możesz go zmienić za przyzwoleniem US.

Nie US tylko producenta. US informujesz że zmieniłeś serwis !

Musisz napisać że jest bee i że go nie lubisz ponieważ uważasz że gość się nie zna. Powinni zezwolić.

I jak mnie coś nie weźmie !@@@! najlepiej jak go nie widzisz i ci w morde nalać nie może to go opluj i nasmaruj do producenta że jest do kitu aby ci zezwolili na przejęcie bo na jakimś forum ktoś napisał że inaczej się nie da.
    Zmiana serwisu jest dozwolona i nie trzeba smarować na serwis wystarczy podać że się woli serwisować w nowej firmie bo jest do niej lepszy dojazd lub ona ma do nas bliżej. A możliwe powody zmiany serwisu są podane w w/w rozporządzeniu. ( nie podaje jego daty bo mniej więcej raz na rok wychodzi nowe , najlepiej sobie je wpisać w google i poszukać lub www.mf.gov.pl )
  • Poziom 17  
    a ja sam tego badziewia zresetować nie mogę?? i zaprogramować?? chciałem zaoszczędzić i mam za swoje.
  • Poziom 24  
    jacunio napisał:
    a ja sam tego badziewia zresetować nie mogę??.

Reset bez wpisu serwisu to kara ze strony US - a dwa trzeba by kasę rozpląbować a to może tylko serwis czy jest czy nie jest na gwarancji bo za to nawet może być niezła kara z odsiadką włącznie ( jak coś namieszasz w kasie).

Jak masz obawy że serwis może nie odesłać ci kasy lub niedbale ją naprawić możesz po uzgodnieniu z serwisem producenta wysłać ją do producenta .

Programowanie kasy jest dozwolone przez użytkownika, dopisywanie PLU, kasowanie PLU, zmiana PLU , dopisywanie PTU, zmiana PTU , zmiana nagłówka , zadzwoń do serwisu gdzie kupiłeś może pomoże przez telefon.

Tak .
    Wyobraź sobie że kasa fiskalna to taki kabel ze średnim napięciem ok 1000V i co łapiesz go obcęgami nawet nie czytając czy izolacja go wytrzyma albo tniesz piłką pod napięciem NIE a dlaczego , bo cię zabije . Tak samo z kasą najpierw poczytaj , zadzwoń do serwisu , zadzwoń do producenta a potem podłączaj , programuj itp. a nie będziesz miał problemów.
  • Poziom 22  
    Dyskusja wyszła poza zakres pomocy i zaniżyła poziom forum, nie chcę brać w tym udziału. Pozdrowienia dla jacunio. Info na PW.
  • Poziom 17  
    okazuje się że kasa jest ufiskalniona.

Panie tomus2k jeżeli twoje szanowne słowo w tym temacie musi obrażać kogoś to bardzo bym prosił abyś się z całym szacunkiem zamkną, nie jestem znawcą, a u nas US każe także co 6 miesięcy, proszę nie obrażać nikogo,

Z całym szacunkiem jesteście w tym temacie mądrzejsi ode mnie, dzisiaj dowiedziałem się że jest u nas serwis tej że firmy, gadałem z facetem ale on twierdzi że zajmie to i będzie kosztować 200 wzwyż, zaproponował mi aby kupić drugą kasę u niego, co radzicie??? jaki model kasy zakupić??

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Proszę powściągnąć języki. Za następny post obrażający kogokolwiek w tym temacie będzie ostrzeżenia dla wszystkich uczestników tej kłótni. Tego rodzaju uwagi proszę wymieniać sobie poza forum.
  • Poziom 24  
    Zmiana serwisu :
    Poczytaj paragraf 11 punkt 2. załącznika do tego listu
    Przeglądy co ile:
    Poczytaj paragraf 5 punkt 1 podpunkt 6 załącznika do listu
    dla tych co nie chcą szukać : " 1. podatnicy są zobowiązani ..... 6)wykonywania co 12 miesięcy obowiązkowego przeglądu technicznego kasy przez właściwy serwis"

Po 2001 roku kasy w trybie szkoleniowym nie można resetować z trybu użytkownika bo to wymaga ingerencji w kasę a to jest zabronione dla użytkownika.
    Paragraf 3 punkt 1 podpunkt 11 - rozporządzenia z załącznika

Założycielu tematu- jacunio - staram się ci pomóc !
    Moją polemikę potraktowałem jako pomoc bo nie mam zwyczaju pozostawać bierny jeśli ktoś nawet w dobrej wierze szkodzi nieznajomością tematu. Myślę że moja krytyka nie była zbyt szorstka dla pana Dariusza Golińskiego. Reszta bez komentarza.

Myślę że przyznasz mi rację mimo gorzkich słów jakie skierowałeś do mnie.
    Za pierwszą kasę należy ci się zwrot połowy ceny netto kasy - z urzędu lub w VAT - ma na to wpływ wybrana metoda opodatkowania ( popytaj w US lub poczytaj na www.mf.gov.pl jest tam taki przycisk szukaj :-))
    Za drugą już NIE !!!
    Po drugie jak ufiskalniona to już zgłoszona - powinna ( mam nadzieję bo się posypią mandaty w razie kontroli).
    Po trzecie masz gwarancję i jej się domagaj od sprzedawcy na moduł i kasę jest 12 miesięcy i nie ważne co robiłeś jeśli nie zalałeś nie uszkodziłeś mechanicznie to ci producent ( serwis) uzna i wymieni naprawi na swój koszt.
    Mówiłem zadzwoń do sprzedawcy z allegro, staraj się mnie czytać ze zrozumieniem - strona elemisa ( www.telestar.com.pl) jak poskaczesz znajdziesz serwis w swoim regionie, wybacz ale zbyt gorzko aby za ciebie szukać
    Jak poczytasz rozporządzenie to zrozumiesz kto tu jest serwisantem a kto pieniaczem.

popytaj o kasy do tych serwisów i producentów :
    http://firmy.pkt.pl/miasto_branza/Warszawa_Ka...iskalne_S2FzeSBmaXNrYWxuZV9XYXJzemF3YQ==.html

Dla nie zalogowanych załącznik do listu http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=3&id=11932&dzial=135

I zgodnie z twoim życzeniem nie odzywam się !!!

Ps. do moderatora kosmita:
    Czy aby byłem za ostry - ktoś na forum mówi innemu żeby nakłamał na inny serwis to mu pozwolą zmienić serwis ( co jest bzdurą bo właściciel kasy może zmienić serwis bez problemu i pozwoleń a tylko musi odpowiednio poinformować i ew. zapłacić koszty producenta ) Mam nadzieję że nigdy szanownego moderatora nikt mimo wszelkich starań i uwagi nie nawyzywa i wymaże w szlamie słów do producenta bo przeczyta np. na jakimś forum że najlepiej aby oddać MP3 na gwarancji to nawyzywać na serwisanta.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Panowie bez nerwów odbiegamy od tematu, proszę o porady i nie toczcie kłótni,

ok temat nie aktualny zamykam i usunąć trzeba