Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepalona grzałka kołowa w kuchence Bosch HSV465APL

marek dumanski 08 Cze 2008 17:19 1712 2
  • #1 08 Cze 2008 17:19
    marek dumanski
    Poziom 1  

Przepaliła mi się grzałka kołowa w piekarniku kuchenki elektryczno gazowej Bosch typ HSV465APL. Nowa oryginalna grzałka kosztuje ok. 130 zł. więc poszukałem alternatywy i kupiłem w sklepie internetowym o podobnych parametrach po jej podłączeniu grzałka powodowała zwarcie i wybijanie bezpieczników. Wtedy odłączyłem przewód ochronny. Kuchenka zaczęła się włączać ale grzałka nie grzeje. Zrobiłem próbę podłączając do przewodów żarówkę, wtedy zaobserwowałem,że po włączeniu przełącznika w pozycję włączoną żarówka nie świeci, natomiast w momencie przekręcania pokrętła żarówka włącza się na sekundę. Przypuszczam,że może uszkodzony jest również przełącznik, jeżeli tak to proszę o informację czy można go naprawić. Jeżeli tak to jak go zdemontować. Proszę o pomoc. Dziękuję.

0 2
  • #2 09 Cze 2008 14:05
    michcio
    Specjalista elektryk

Czy na pewno nie pomyliłeś przewodów?

0
  • #3 09 Cze 2008 14:12
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Stawiam bardziej na złe podłączenie przewodów. Być może zastosowano jakieś nietypowe kolory. Sprawdź miernikiem czy napięcie 230V jest na jakich kolwiek dwóch przewodach i wtedy podłącz. Co do przełącznika, to dopiero, jeżeli niegdzie nie będzie napięcia, sprawdź jeszcze ciągłość przewodów i dopiero na końcu sam przełącznik choć ostrzegam jego koszt może być nawet większy od grzałki.

0
  Szukaj w 5mln produktów