Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zablokować internet na jednym koncie - jak

08 Cze 2008 17:20 9161 15
  • Poziom 33  
    Mam dwa problemy.

Jak zablokować całkowicie internet na jednym koncie. (na komputerze są cztery konta użytkowników)
    Internet jest otrzymywany przez kartę sieciową WiFi.

Drugi problem to jak ograniczyć dziecku dostęp do internetu na jednym koncie na określony czas. np 3 godz. dziennie, ale nie o określonej porze tylko w sumie w ciągu doby, by działał maksymalnie 3 godziny.
    W tym wypadku ograniczenie może być w stosunku do jednej strony www.
    Chodzi o grę internetową.
  • Spec od komputerów
    norbi45 - jakiej dystrybucji uzywasz? Pewnie musisz edytowac plik /etc/network/interfaces, dodajac wpisy iptables blokujace pakiety od tego usera
  • Poziom 29  
    Dlaczego nie podałeś chociażby systemu operacyjnego, lub/i dystrybucji? To powinna być twoja pierwsza rzecz, jaką powinieneś podać zaraz po napisaniu problemu.
  • Poziom 33  
    Przepraszam zapomniałem.
    Na pierwszym jest WindowsXP prof.
    Na drugim WindowsXP Home.
    Na obu jest Internet Explorer.
    Jestem tu gościnnie z działu "telefony komórkowe", więc jeśli chodzi o komputery to proszę o opis dla średnio zaawansowanego.
  • Poziom 32  
    Da się ustawić długość sesji, to powinno wystarczyć :) po 3 godz. system sie wyloguje i nie bedzie mogł juz pracowac na tym koncie.
    Co do reszty, żebym niepotrzebnie sie nie powtarzał --> LINK
  • Poziom 33  
    Pytong napisał:
    Da się ustawić długość sesji, to powinno wystarczyć :) po 3 godz. system sie wyloguje i nie bedzie mogł juz pracowac na tym koncie.
    Co do reszty, żebym niepotrzebnie sie nie powtarzał --> LINK

Nie widzę tu odpowiedzi na moje problemy.

Nie chcę zablokować na jednym z kont wybranych stron tylko całkowicie dostęp do internetu.

Jeśli chodzi o komputer z grą internetową to chcę zablokować stronę z grą lub cały dostęp do internetu po trzech godzinach łącznego grania w ciągu doby(np 1godz. przerwa i 2godz).
    Konto dalej ma być dostępne , ale bez możliwości grania w tą grę.
  • Moderator Samochody
    Poszukaj w googlach "parental lock", jest mnóstwo darmowych programów
  • Poziom 32  
    Blokujesz na koncie dostęp do usług DNS, albo tworzysz grupe użytkowników dla których usługa jest niedostepna :) nie podam Ci gotowego przepisu bo nie mam u siebie żadnego z systemów :) ale wypada obadać tak pisząc z pamięci - narzędzia administracyjne, zarządzanie komputerem bądz usługi i jest tutaj cały stos rzeczy dla których możesz określić prawa dostępu. Żadne dodatkowe programy nie sa potrzebne z poziomu administratora :)
  • Poziom 33  
    Jeśli chodzi o wyłaczenie internetu na jednym koncie to niestety. Nie mogę sobie z tym poradzić. Nie znalazłem opcji blokowania usług DNS dla jednego konta.
    Może jest jakaś aplikacja, którą umieści się w autostarcie i wyłaczy kartę sieciową na tym koncie. Lub może coś w rejestrze by zmienić.
    Drugiego problemu też nie rozwiązałem i muszę dziecko pilnować tradycyjnie.
  • Poziom 20  
    Właśnie szukam w services.msc i gpedit.msc. Nigdy nie operowałem na usługach na takim poziomie wiec nie wiem czy uda mi sie coś wymyślić.
    W services.msc można określić parametry początkowe dla każdej usługi lokalnej, niestety nie wiem jak takie parametry wyglądają i jak przy ich pomocy zdefiniować jakąś zależność.
    Natomiast w gpedit.msc w Konfiguracja komputera ->Szablony administracyjne -> Składniki systemu windows -> Internet Explorer jest mnóstwo ustawień związanych z IE. Być może tu uda się stworzyć jakąś zależność. W chwili wolnego czasu poczytam :)
  • Poziom 33  
    Tylko, że chcę całkowicie zablokować internet na jednym koncie. Nie tylko IE.
  • Poziom 16  
    a moze wyedytowac plik hosts w /windows/system32/drivers/etc i poprostu pod jakims adresem np 127.0.0.1 wpisac adres stronki z gierka ?? najprostsza metoda, ale niestety blokujesz dostep do gierki wszystkim uzytkownikowm

Jezeli zas chodzi o calkowita blokade netu dla jednego konta to najprosciej byloby to zrobic jakbys mial domene, wtedy latwiej jest zarzadzac uprawnieniami poszczegolnych uzytkownikow, ale niestety nie podejrzewam zebys mial w sieci kontroler domenowy
  • Poziom 33  
    Widać nie jest to taka prosta sprawa.
    Może zna już ktoś kontretny "przepis" na całkowite zablokowanie internetu tylko dla jednego użytkownika komputera.
  • Poziom 12  
    program opiekun lub beniamin ma opcje ze lacznie ustalasz ile h ma dziennie dzialac internet i po tym czasie go ucina (w 1 kawiarence widzialem takie zabezpieczenie)-jak im podpinalem neta:)
  • Poziom 33  
    krzysiekdr napisał:
    program opiekun lub beniamin ma opcje ze lacznie ustalasz ile h ma dziennie dzialac internet i po tym czasie go ucina (w 1 kawiarence widzialem takie zabezpieczenie)-jak im podpinalem neta:)

I to odcina neta na jednym koncie, a dla reszty użytkowników tego komputera jest internet?

Jakoś zawsze np benjamin odciął mi internet na wszystkich kontach. Może jakieś wskazówki jak to ustawić tylko dla jednego konta.