Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja elementów [zdjęcie]

ks67 08 Cze 2008 19:02 1423 5
  • #1 08 Cze 2008 19:02
    ks67
    Poziom 13  

Witam wszystkich.
    mam problem jak w temacie:
    kupiłem na Allegro trochę części elektronicznych SMD dałem całkiem nie dużo za sporo ciekawych układzików, tranzystorów i diodek, ale jest tam też kilka niezidentyfikowanych:
    Nie mogłem znaleźć danych do tych elementów ale może Wy znacie jakieś inne metody.
    Będę wdzięczny za każdą pomoc.

0 5
  • #3 08 Cze 2008 23:09
    telemah
    Poziom 27  

Te elementy dwukońcówkowe z oznaczoną polaryzacją (kreska) mogą być:

kondensatorami elektrolitycznymi (mniej prawdopodobne)
    Diodami (bardziej prawdopodobne)

Wystarczy wziąć w ręke multimetr i sie nim pobawić i wszystko będzie wiadomo .Jeśli okazało by się że to diody - to na odp. zakresie służącym do sprawdzanie tzw. przejścia wyświetli się dodatkowo spadek napięcia na tych diodach co jest wystarczające do rozpoznania z jaką diodą mamy do czynienia - zwykła , szybka czy też może schotkiegio

Ps.Mój 666 post :D famfary proszę :D

0
  • #4 09 Cze 2008 17:46
    ks67
    Poziom 13  

Dzięki wszystko fajnie ale:
    1. co do tego srebrnego elementu - czy to jest jakiegoś rodzaju czujnik przeciążenia bo z tej całej dokumentacji nie za wiele rozumiem.
    2. To są diody ale jakie maja parametry V i A?
    3. a co z pozostałymi elementami - sprzedawca mi napisał, że któreś z tych co kupiłem to potencjometr elektroniczny.

0
  • #5 09 Cze 2008 21:08
    telemah
    Poziom 27  

Duże diody wyprodukowane w technologii SMD rzadko wytrzymują prąd większy niż 2A.Zrób zdjęcie diód przy linijce wtedy można porównać z innymi diodami SMD - w datasheetach elementy są zwykle zwymiarowane więc po wielkości i typie obudowy można poznać dopuszczalny prąd, żeby to zrobić musisz dokładnie pomierzyć te diody.

0
  • #6 15 Cze 2008 12:13
    ks67
    Poziom 13  

Witam.
    Po krótkiej przerwie ale już jestem.
    więc tak:
    1. Oto zdjęcie tych elementów przy linijce:
    Na tym zdjęciu widać symbol firmy która go zrobiła wiecie może co to za firma?
    2. a to pomiary w kierunku przewodzenia testerem diód:

0