Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Holiday 80, wypada beton???

malkut 08 Cze 2008 20:59 3905 3
  • #1 08 Cze 2008 20:59
    malkut
    Poziom 9  

Witam
    Od razu powiem że nie zajmuje się naprawą, ale szukam pomocy przy naprawie pralki. Proszę o polecenie kogoś z Krakowa, kto mógłby się zająć (nie za drogo) naprawą (o ile jest możliwa)
    Problem: Pralka Candy Holiday 80, wiek nieznany, bo odkupywana.
    Coś jej z dołu przy praniu wypada. Trzy prania temu wyglądało to jak sadza. Dziś, pralka w czasie wirowania zrobiła sobie spacer na środek łazienki, zostawiając przy tym garść drobnych odłamków czegoś co wygląda jak beton, lub kwarc. Przy okazji wypadł metalowy, okrągły element, o średnicy ok. 3,5 cm, z dziurką 0,5 mm w środku. Na dziurce jest nakrętka jak od śruby. Wypadła też prawdopodobnie uszczelka do tego elementu, ale trudno to zidentyfikować bo uszczelki jest jakaś 1/3.
    Jeśli ktoś z Panów (lub Pań:) ma fantazję co to może być, czy da się to naprawić i ile to może kosztować (aby nie więcej niż sama pralka) a do tego jest z Krakowa i może pomóc (odpłatnie) kobiecie w potrzebie pralniczej, bardzo proszę o informacje na forum. (lub jeśli możecie kogoś polecić)
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 08 Cze 2008 21:10
    Zbych034
    Poziom 37  

Zdejm pokrywę i zobacz czy obciążniki (są z betonu) są dokładnie przykręcone.

0
  • #3 08 Cze 2008 22:46
    malkut
    Poziom 9  

Witam
    Niestety nie mogę tego dziś sprawdzić bo nie mam w domu klucza, którym mogę odkręcić pokrywę. (a reszta Polski ogląda mecz :)
    Ale jest coś jeszcze. i chyba nie jest dobrze
    Zaglądnęłam pod pralkę i pod nią na ziemi coś leży. Nie widzę dobrze ale jak przychylę pralkę, to to coś nadal leży i nie podnosi się z pralką, więc chyba odpadło. To coś, na tyle na ile widzę jest chyba czymś w rodzaju walca długości ok. 20 cm. Ale nei widzę dobrze. Obawiam się że sama tu nie dam rady. Ktoś zna fachowca z Krakowa?
    Aczkolwiek jutro dam znać co z tymi obciążnikami (choć obawiam się że nawet jeśli były to już ich nie ma bo pod pralką sporo jeszcze gruzu znalazłam...
    Pozdrawiam

0
  • #4 04 Lut 2009 13:41
    malkut
    Poziom 9  

Powrót do starego topicu, bo o tą samą pralkę chodzi...poprzedni problem rozwiązany - rozwaliła się przeciwwaga. Poszła w pył (to tak jakby wam znów kobieta jakaś mówiła że jej gruz wypada z pralki)

Teraz problem inny, proszę o wskazówkę
    Włączyłam pralkę, pralka zaczęła pobierać wodę i po jakiś 30 sekundach się zatrzymała. Drzwiczek nie dało się otworzyć, pralka tylko buczała tak cicho (jak zawsze gdy pobiera wodę)

Poczytałam nieco forum i postanowiłam spróbować na innym programie. Wyłączyłam pralkę, zmieniłam program i działa. Wyłączyłam więc drugi raz wróciłam na program który nie działał poprzednio i na razie pierze (jakiś 10 minut już)

Teraz pytanie - czy przerwę w poborze wody mógł spowodować jakiś kamień na filtrze? (ale teraz bierze wodę, a niczego nie odkręcałam)
    czy też objaw oznacza że programator szwankuje i prędzej czy później pralka i tak kipnie?

Proszę o próbę diagnozy, bo nie wiem czy zacząć odkładać na fachowca czy nie muszę się za bardzo stresować
    Pozdrawiam

0