Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy Holiday 80, wypada beton???

malkut 08 Jun 2008 20:59 4958 3
    malkut
    Level 10  
    Witam
    Od razu powiem że nie zajmuje się naprawą, ale szukam pomocy przy naprawie pralki. Proszę o polecenie kogoś z Krakowa, kto mógłby się zająć (nie za drogo) naprawą (o ile jest możliwa)
    Problem: Pralka Candy Holiday 80, wiek nieznany, bo odkupywana.
    Coś jej z dołu przy praniu wypada. Trzy prania temu wyglądało to jak sadza. Dziś, pralka w czasie wirowania zrobiła sobie spacer na środek łazienki, zostawiając przy tym garść drobnych odłamków czegoś co wygląda jak beton, lub kwarc. Przy okazji wypadł metalowy, okrągły element, o średnicy ok. 3,5 cm, z dziurką 0,5 mm w środku. Na dziurce jest nakrętka jak od śruby. Wypadła też prawdopodobnie uszczelka do tego elementu, ale trudno to zidentyfikować bo uszczelki jest jakaś 1/3.
    Jeśli ktoś z Panów (lub Pań:) ma fantazję co to może być, czy da się to naprawić i ile to może kosztować (aby nie więcej niż sama pralka) a do tego jest z Krakowa i może pomóc (odpłatnie) kobiecie w potrzebie pralniczej, bardzo proszę o informacje na forum. (lub jeśli możecie kogoś polecić)
    Pozdrawiam
    Zbych034
    Level 38  
    Zdejm pokrywę i zobacz czy obciążniki (są z betonu) są dokładnie przykręcone.
    malkut
    Level 10  
    Witam
    Niestety nie mogę tego dziś sprawdzić bo nie mam w domu klucza, którym mogę odkręcić pokrywę. (a reszta Polski ogląda mecz :)
    Ale jest coś jeszcze. i chyba nie jest dobrze
    Zaglądnęłam pod pralkę i pod nią na ziemi coś leży. Nie widzę dobrze ale jak przychylę pralkę, to to coś nadal leży i nie podnosi się z pralką, więc chyba odpadło. To coś, na tyle na ile widzę jest chyba czymś w rodzaju walca długości ok. 20 cm. Ale nei widzę dobrze. Obawiam się że sama tu nie dam rady. Ktoś zna fachowca z Krakowa?
    Aczkolwiek jutro dam znać co z tymi obciążnikami (choć obawiam się że nawet jeśli były to już ich nie ma bo pod pralką sporo jeszcze gruzu znalazłam...
    Pozdrawiam
    malkut
    Level 10  
    Powrót do starego topicu, bo o tą samą pralkę chodzi...poprzedni problem rozwiązany - rozwaliła się przeciwwaga. Poszła w pył (to tak jakby wam znów kobieta jakaś mówiła że jej gruz wypada z pralki)

Teraz problem inny, proszę o wskazówkę
    Włączyłam pralkę, pralka zaczęła pobierać wodę i po jakiś 30 sekundach się zatrzymała. Drzwiczek nie dało się otworzyć, pralka tylko buczała tak cicho (jak zawsze gdy pobiera wodę)

Poczytałam nieco forum i postanowiłam spróbować na innym programie. Wyłączyłam pralkę, zmieniłam program i działa. Wyłączyłam więc drugi raz wróciłam na program który nie działał poprzednio i na razie pierze (jakiś 10 minut już)

Teraz pytanie - czy przerwę w poborze wody mógł spowodować jakiś kamień na filtrze? (ale teraz bierze wodę, a niczego nie odkręcałam)
    czy też objaw oznacza że programator szwankuje i prędzej czy później pralka i tak kipnie?

Proszę o próbę diagnozy, bo nie wiem czy zacząć odkładać na fachowca czy nie muszę się za bardzo stresować
    Pozdrawiam