Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Holiday 80, wypada beton???

malkut 08 Cze 2008 20:59 3905 3
 • #1 08 Cze 2008 20:59
  malkut
  Poziom 9  

  Witam
  Od razu powiem że nie zajmuje się naprawą, ale szukam pomocy przy naprawie pralki. Proszę o polecenie kogoś z Krakowa, kto mógłby się zająć (nie za drogo) naprawą (o ile jest możliwa)
  Problem: Pralka Candy Holiday 80, wiek nieznany, bo odkupywana.
  Coś jej z dołu przy praniu wypada. Trzy prania temu wyglądało to jak sadza. Dziś, pralka w czasie wirowania zrobiła sobie spacer na środek łazienki, zostawiając przy tym garść drobnych odłamków czegoś co wygląda jak beton, lub kwarc. Przy okazji wypadł metalowy, okrągły element, o średnicy ok. 3,5 cm, z dziurką 0,5 mm w środku. Na dziurce jest nakrętka jak od śruby. Wypadła też prawdopodobnie uszczelka do tego elementu, ale trudno to zidentyfikować bo uszczelki jest jakaś 1/3.
  Jeśli ktoś z Panów (lub Pań:) ma fantazję co to może być, czy da się to naprawić i ile to może kosztować (aby nie więcej niż sama pralka) a do tego jest z Krakowa i może pomóc (odpłatnie) kobiecie w potrzebie pralniczej, bardzo proszę o informacje na forum. (lub jeśli możecie kogoś polecić)
  Pozdrawiam

  0 3
 • #2 08 Cze 2008 21:10
  Zbych034
  Poziom 37  

  Zdejm pokrywę i zobacz czy obciążniki (są z betonu) są dokładnie przykręcone.

  0
 • #3 08 Cze 2008 22:46
  malkut
  Poziom 9  

  Witam
  Niestety nie mogę tego dziś sprawdzić bo nie mam w domu klucza, którym mogę odkręcić pokrywę. (a reszta Polski ogląda mecz :)
  Ale jest coś jeszcze. i chyba nie jest dobrze
  Zaglądnęłam pod pralkę i pod nią na ziemi coś leży. Nie widzę dobrze ale jak przychylę pralkę, to to coś nadal leży i nie podnosi się z pralką, więc chyba odpadło. To coś, na tyle na ile widzę jest chyba czymś w rodzaju walca długości ok. 20 cm. Ale nei widzę dobrze. Obawiam się że sama tu nie dam rady. Ktoś zna fachowca z Krakowa?
  Aczkolwiek jutro dam znać co z tymi obciążnikami (choć obawiam się że nawet jeśli były to już ich nie ma bo pod pralką sporo jeszcze gruzu znalazłam...
  Pozdrawiam

  0
 • #4 04 Lut 2009 13:41
  malkut
  Poziom 9  

  Powrót do starego topicu, bo o tą samą pralkę chodzi...poprzedni problem rozwiązany - rozwaliła się przeciwwaga. Poszła w pył (to tak jakby wam znów kobieta jakaś mówiła że jej gruz wypada z pralki)

  Teraz problem inny, proszę o wskazówkę
  Włączyłam pralkę, pralka zaczęła pobierać wodę i po jakiś 30 sekundach się zatrzymała. Drzwiczek nie dało się otworzyć, pralka tylko buczała tak cicho (jak zawsze gdy pobiera wodę)

  Poczytałam nieco forum i postanowiłam spróbować na innym programie. Wyłączyłam pralkę, zmieniłam program i działa. Wyłączyłam więc drugi raz wróciłam na program który nie działał poprzednio i na razie pierze (jakiś 10 minut już)

  Teraz pytanie - czy przerwę w poborze wody mógł spowodować jakiś kamień na filtrze? (ale teraz bierze wodę, a niczego nie odkręcałam)
  czy też objaw oznacza że programator szwankuje i prędzej czy później pralka i tak kipnie?

  Proszę o próbę diagnozy, bo nie wiem czy zacząć odkładać na fachowca czy nie muszę się za bardzo stresować
  Pozdrawiam

  0