Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reanimacja routera Linksys WRT54GS v7

09 Cze 2008 08:23 4731 2
  • Poziom 10  
    Witam, proszę o pomoc w reanimacji routera.

Router chodził sprawnie już ponad rok. Pewnego dnia router zaczął mi dziwnie działać - wyłączała się obsługa http, ssh działało cały czas. Postanowiłem więc zaktualizować firmware, ponieważ sądziłem, że to może być jakiś problem w oprogramowaniu, który dopiero teraz się ujawnił.

Ściągnąłem najnowsze oficjalne sterowniki ze strony Linksysa (7.50.5), podłączyłem się kablem (skrętką) do routera i zacząłem upgrade sterowników przez panel admina. Czekałem na zainstalowanie się firmwaru, lecz po pewnym czasie zobaczyłem standardowe "nie można wyświetlić strony".

Router przestał odpowiadać, nie da się z nim połączyć ani przez wifi, ani przez kabel, nie odpowiada na pingi, nie reaguje na przycisk reset. Jedynie miga dioda POWER.

Przeszukałem już chyba wszystko co dało się znaleźć w internecie na ten temat, na większości stron polecano wrzucić nowy firmware przez TFTP, jednak ta metoda u mnie nie zadziała, ponieważ router w ogóle nie odpowiada na pingi.

Próbowałem też metod ze zwieraniem nóżek pamięci flash, jednak nic to nie daje (poza resetowaniem się routera przy niektórych konfiguracjach zwierania).

W tym wypadku jedyne co mi pozostało to zabawa z interfejsem JTAG. Zrobiłem sobie kabelek do tego interfejsu, jako, że schemat jego jest dość banalny. Sprawdziłem miernikiem połączenia, kabel jest sprawny, wygląda na to, że niczego w nim nie pomyliłem, jednak po podłączeniu do routera, oraz do portu COM w PC komputer nie widzi routera. Nie wiem, czy muszę coś jeszcze skonfigurować aby sprzęt został wykryty?

Czy ma ktoś pomysł jak ten sprzęt przywrócić do życia?
    Niestety grzebiąc we wnętrzu pozbyłem się gwarancji...
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki!

Nie wiem jakim cudem nie trafiłem na tą stronę wcześniej.

Sposób z trzymaniem przycisku reset przed podłączeniem zasilania pomógł, pingi wróciły, a wtedy już jakoś poszło przez tftp. Korzystałem również z drugiej części tego poradnika (musiałem początkowo wstrzyknąć vxworks_killer poprzez panel http), a następnie przez tftp wrzuciłem firmware dd-wrt w wersji dla mojego modelu.

Router śmiga! :)