Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko zamrażarka Gorenje - cieknie woda

09 Cze 2008 10:58 7513 2
  • Poziom 1  
    Mam problem z lodówką Gorenje. Na tylnej ściance zbiera się dużo szronu (temperatura na "2"), który często się skrapla i niestety zamiast wpadać do pojemniczka, woda zalewa mi lodówkę. Próbowałam przetkać rurkę odprowadzającą, bo zauważyłam, że z tyłu lodówki woda nie wypływa do pojemniczka - zawsze jest suchy, ale nic to nie dała. Na dodatek zamrażarka jest cały czas "skuta" lodem - z trudem można wysunąć szyflady. Rozmrażałam lodókę kilka razy, ale już po tygodniu jest to samo. Wodę z wnętrza lodówki wybieram 3 razy na tydzień. Prosze o wskazówki co jeszcze mogę sprawdzić i ewentualne koszty naprawy.
  • Specjalista AGD
    Trzeba odkręcić tył lodówki (czarna chłodnica), namierzyc rurkę (rynienkę ) ściekową na wodę do pojemnika, najlepiej wyjąć ją całą i umyć w gorącej wodzie. Sprawdzić przez nalanie wody do rynienki w chłodziarce. Zamrażarka może mieć uszkodzone uszczelki (stad dużo lodu) lub jest często otwierana. Rozmrozić, umyć, sprawdzic stan uszczelek i ich doleganie do brzegu lodówki.
  • Poziom 17  
    Prawdopodobnie masz rynienkę fabrycznie w szafie, dzięki czemu skropliny zamarzają. Taki mały błąd fabryczny, wezwij serwis to ci wyprowadzą rynienkę na zewnątrz, autoryzowane serwisy Gorenje mają już gotowe zestawy na w/w usterkę.