Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co studiować

tomaszek1234 09 Cze 2008 11:06 2160 7
  • #1 09 Cze 2008 11:06
    tomaszek1234
    Poziom 16  

Mam problem z wyborem studiów i kierunku.

Najbardziej chciałbym studiować na polibudzie lubelskiej. Jednak tam co można studiować elektrotechnikę ? A później jaka specjalność czy specjalizacja ?? Nie mogę tam nic odnaleźć ?
    http://www.pollub.pl/

Drugi wariant to radom
    Na wydziale transportu kierunek elektrotechnika a potem specjalność która ? * Elektroenergetyka przemysłowa
    * Elektroenergetyka i elektronika przemysłowa
    * Elektroenergetyka
    * Systemy zabezpieczeń i sterowanie ruchem kolejowym
    * Energoelektronika i automatyka napędu elektrycznego
    * Elektronika i diagnostyka pojazdów
    * Elektronika i Teleinformatyka
    * Informatyka i systemy sterowania
    * Automatyka i informatyka
    http://www.pr.radom.net/index.php?m=ksztalcenie#EEP

Pomóżcie wybrać mi coś odpowiedniego i coś co jest sens studiowac

• #2 09 Cze 2008 11:17
    mietekn
    Poziom 35  

Musisz sam wybrać co chcesz, co najbardziej odpowiada twoim zainteresowaniom, aspiracjom, zdolnościom . Gdyby był tylko "jeden słuszny" kierunek to wszyscy by tam studiowali ;-).

• #3 09 Cze 2008 11:35
    tomaszek1234
    Poziom 16  

Tak, ale są kierunki które bardziej opłaca się studiowac. Co ja mogę robić w przyszłości na elektrotechnice ?? Chciałbym w czerwcu podjąć decyzję na temat studiów, gdyż w lipcu wybieram się do pracy aby zarobić na nie. Więc to szybka i krótka decyzja? Myslicie że elektrotechnika w lublinie to dobra decyzja ?

• #4 09 Cze 2008 11:48
    mietekn
    Poziom 35  

Wybór studiów to mimo wszystko totolotek, nie da się przewidzieć jakie będą trendy na rynku pracy w momencie gdy skończysz studia. Po naszym wejściu do unii i otwarciu rynków pracy wszystko się pomieszało, poszukiwane są zupełnie inne zawody niż dawniej, zarobki tez przewróciły się do góry nogami. Czyli jednym zdaniem - Wybór należy do Ciebie.

P.S. Własny wybór to jedyny sposób by nie mieć potem do nikogo innego pretensji.

• #5 10 Cze 2008 00:19
    tomaszek1234
    Poziom 16  

Doskonale cię rozumiem, więc czy elektrotechnikę w lublinie uwazasz za w miarę słuszną decyzję ?

Dodano po 48 [minuty]:

z wyborem studiów to jest tak, najpierw wydział potem kierunek a na koniec specjalnoś czy specjalizacja. jakoś tak, więc w lublinie to jest że kierunek elektrotechnika a specjalność czy specjalizacja jaką mogę sobie wybrać, bo nie znalazłem tego .. ?
    ===============================================

jakie są specjalności na politechnice lubelskiej na wydziale ELEKTRotechniki i informatyki. Na stronie politechniki lubelskiej nic nie znalazłem. jednak na jakiejś innej stronie to specjalności: elektroenergetyka, inżynierskie zastosowania informatyki, przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej i nie wiem które są aktualne a może coś się zmieniło ?

[Posty scaliłem. Mariusz Ch.]

• #6 10 Cze 2008 20:45
    Przetwornik
    Poziom 26  

A google gryzą?
    Wejdź, poczytaj i nie spamuj na elektrodzie.
    http://www.pollub.pl/

Nikt za ciebie decyzji nie podejmie, to jest pewne.

• #7 10 Cze 2008 21:12
    tomaszek1234
    Poziom 16  

google nie gryzą i dużo szukałem, co innego znalazłem w google a co innego na stronie pollub.pl

• #8 10 Cze 2008 21:14
    Mariusz Ch.
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przenoszę a "Początkujący Nauka".

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME