Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykonac napisy na obudowie ?

polimax 09 Cze 2008 11:51 6230 7
  • #1 09 Cze 2008 11:51
    polimax
    Poziom 9  

Witam !
    W jaki sposob wykonac napisy na standardowej obudowie ( takiej czrnej ze sklepu elektronicznego).
    Chodzi mi o napisy typu ON, OFF, ZASILANIE itp, ktore musza byc przylejone obok diod, przelacznikow, wyswietlacza itp.
    Wykonanie calego frontowego panelu (z tektury np.) raczej odpada.
    Myslalem o jakis naklejkach ktore mozna nadrukowywac. Tylko gdzie tego szukac.
    Licze na pomoc rzeszy elektronikow ;] .
    DZIEKI

0 7
  • #2 09 Cze 2008 13:41
    AMON86
    Poziom 22  

Można zrobić napisy w wordzie wydrukować je na zwykłej kartce w negatywie przyklejasz je klejem albo przykładasz tam gdzie maja być i później na cały panel przyklejasz folie samoprzylepną przeźroczysta. Wtedy całość prezentuję się całkiem znośnie. :)

1
  • #3 09 Cze 2008 14:19
    danielrtv
    Poziom 14  

Witam , w każdym papierniczym dostaniesz gotowe arkusze z cyframi , literami w różnych kolorach i wielkościach . Wykonane są z folii samoprzylepnej , bardzo wygodne przy amatorskim oznakowywaniu i opisywaniu urządzeń.

0
  • #5 09 Cze 2008 14:24
    jajco72
    Poziom 20  

Witam, proponuję dość żmudną, ale i efektowną "technologię", w przypadku małych znaków takich do ok. 10mm wys. drukujesz to co chcesz "nanieść", wycinasz np. skalpelem litery/znaki, przyklejasz taką "matrycę" taśmą samoprzylepną (tak by dokładnie kartka dochodziła do malowanej powierzchni), bierzesz patyczek z wacikiem (np. taki do czyszczenia uszu), maczasz (małe ilości farby żeby nie robić zacieków) w dowolnej farbie (najlepsze efekty w moim przypadku dawała nitro) i nanosisz kolorek w wycięte obszary, zaraz po malowaniu zdejmujesz delikatnie matrycę (tak by nie rozmazać farby), jeśli nie zrobisz tego od razu po malowaniu to kartka sklei się z farbą :( i robota do du... można bawić się w "efekty" 2-3 kolorowe.
    Super jakość wycinek uzyskuje się gdy masz dostęp do plotera tnącego.
    Wg. tego "przepisu" otrzymasz jak efekt z lewej strony zdjęcia, a prawą robi się podobnie, tylko litery muszą mieć pkt. mocowania, tak by zostały na kartce w w trakcie malowania, części niedomalowane poprawia się po zdjęciu "matrycy przy pomocy pędzelka "0", inaczej zwanego retuszerskim. Fotka przedstawia przybliżony efekt, nic pod ręką z moich malowanek nie mam ;( ale tak to wygląda.
    Jak wykonac napisy na obudowie ?
    pozdrawiam
    jajco72

0
  • #6 09 Cze 2008 17:04
    polimax
    Poziom 9  

Ok. dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

0
  • #7 09 Cze 2008 18:07
    NanoFarad
    Poziom 15  

Albo metodą naklejania toneru z folii rzutnikowej. Ja tak robiłem na panelu wzmacniacza i jest ok. Tylko niezbyt trwałe

0
  • #8 16 Mar 2009 16:25
    zdzicho44
    Poziom 22  

Najszybciej ,najłatwiej i najestetyczniej oraz tanio zrobi ci to ktoś na laserze . Ja za 6 napisów zapłaciłem 10 zł w firmie świadczącej usługi grawerowania laserowego.

0
  Szukaj w 5mln produktów