Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głuchy telefon przy podłączonym routerze.

09 Cze 2008 14:47 2381 7
  • Poziom 23  
    Witam! Mam problem. Zakupiłem na allegro 2 miesiące temu router ADSL CT-633, przyznam się bez bicia ze był poprostu najtańszy.. Na początku po podłączeniu okazało się, że przez niego telefon stacjonarny podłączony do tej samej linii jest głuchy jak pień, nie ma wogóle w słuchawce sygnału, a osoby próbujące się na niego dodzwonić słyszą "Abonent jest czasowo niedostpępny" czy coś w tym rodzaju.. Po odłączeniu routera od linii sytuacja wraca do normy. Przeczytałem w internecie, że brakuje w nim jakiegoś kondensatora, tzn, filtra górnoprzepustowego. Wlutowałem w szereg do czerwonego kabelka w lini telefonicznej prtzed routerem kondensator 470nF i o dziwo telefon ożył. Był sygnał w telefonie (nieco zniekształcony, ale tylko minimalnie) i był internet przez router. Aż do wczoraj gdzie niewiadomo z jakiej przyczyny patent tan przstał działać. Router ma normalnie internet ale telefon znowu głuchy jak pień.. Splitter dołączony do neostrady jest oczywiście wpięty przed telefonem. To stało się nagle i niewiadomo z jakiej przyczyny. Teraz sytuacja wygląda tak, że jest albo internet albo telefon. Proszę o pomoc, rodzina musi mieć telefon.. A bez internetu.. heh, wiadomo :D
  • Poziom 35  
    Może nie kombinować tylko podłączyć Filtr ADSL dostępny za ok 10 zł we większości sklepów z osprzętem telefonicznym czy Allegro. Filtr taki dostarczany jest zwykle razem z modemem przez operatora.
  • Poziom 13  
    Witam.Prawdopodobnie masz uszkodzony router.Nie może być tak że przeciętny Kowalski kupuje router , podłącza go do linii ale najpierw bierze w rękę lutownicę i w linię wlutowuje kondensator :-)Router ma być wpięty bezpośrednio do lini i nie może jej obciążać/zajmować.Filtr dodawany do modemu min. przy usłudze neostrada służy do obcinania pasma które byłoby słyszalne w słuchawce telefonu.Wpina się go przed aparatem tel.
  • Poziom 35  
    DjExit napisał:
    Napisałem przecież, ze filtr (splitter) jest normalnie przed telefonem. Ale i z nim i bez niego jest głucho.

Tak na przyszłość - splitter =rozdzielacz sygnału (w tym wypadku to rozdzielacz telefoniczny) a filtr to filtr (jedno wejście, jedno wyjście). Nie jest to więc określenie tożsame.
  • Poziom 23  
    Adam C - Nie jestem przeciętny kowalski ;) Wiedziałem, ze może wystąpić taki problem, dlatego router był taki tani :P
    mietekn - Mnie w szkole uczą, że to dołączane do neostrady to jest splitter :P Zresztą z wikipedii "Splittery wykorzystuje się w technologii ADSL do rozdzielania sygnału telefonicznego od internetowego". Ale niech bedzie.

Właśnie uporałem się z problemem. Ale musiałem zrobić układ.. Powiem że robiłem to na czuja i pewnie gdyby to profesjonalnie policzyć wyszły by inne wartości elementów.. Ale działa :D Przed telefonem jest normalnie filtr, oryginalny neostradowy, a przed routerem zlutowąłem takie coś:
    Głuchy telefon przy podłączonym routerze.
    Teraz normalnie jest internet z pełną prędkością i telefon działa bez zakłuceń.. Zobaczymi jak długo ;)
  • Poziom 13  
    Witam ponownie.Z tym Kowalskim to nie chodziło mi Ciebie - tylko właśnie o "typowego Kowalskiego" który poszedł do sklepu i kupił sobie router , przyszedł do domu i... się zdziwił że "linia zajęta".Dziwny ten router że takie coś robi - nawet jeśli jest najtańszy (oczywiście jeżeli był fabrycznie nowy a nie z drugiej ręki uszkodzony/podejrzany).Skoro problem rozwiązałeś to gratulacje.Z mojej strony to tyle.Powodzenia.
  • Poziom 23  
    Na aukcji pisało, że router może nie współpracować z linią tp w niektórych miejscowościach bo pochodzi z innego kraju, ale rozwiązaniem problemu jest wlutowanie w szereg kondensatora. Jako że to dla mnie nie problem, a cena okazyjna to kupiłem. Zintegruje ten układ wewnątrz reoutera, w razie czego odsprzedam na allegro jak nie będzie potrzebny i nie bedzie żadnych problemów..