Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Blaupunkt Fiat CD (cancheck)

drago 09 Cze 2008 16:28 5027 12
  • #1 09 Cze 2008 16:28
    drago
    Poziom 20  

Witam , radio mam na zdjęcie kodu , zrobił mi to gość z Wrocławia na giełdzie w Milowicach lecz zdjął tylko kod a cancheck pozostał , stwierdził że jak go zdejmie to radio będzie sie po pół godziny wyłączać i zasugerował żeby dokupic sobie bodykomputer . Dokupiłem więc na szrocie podykomputer od Punto 2 i teraz mam problem z jego podłączeniem . Znalazłem jedno +12 , mase i can l oraz can h , ale radio za cholere nie chce z nim zagadać . Byłbym wdzięczny za rozpiskę jak taki bodykomputer podłączyć na stole .

Pozdrawiam drago

0 12
  • #2 10 Cze 2008 01:36
    apap
    Poziom 21  

Udaj się do prawdziwego fachowca, albo zrezygnuj z tego modelu.

1
  • #3 10 Cze 2008 09:51
    drago
    Poziom 20  

apap napisał:
    Udaj się do prawdziwego fachowca, albo zrezygnuj z tego modelu.

Jak masz tak doradzać to lepiej żebyś się wogóle nie oddzywał , no chyba że nabijasz sobie pumkty ale to może idż lepiej do działu dla początkujących .

0
  • #4 10 Cze 2008 10:49
    SlaweK
    Poziom 43  

Z Canem to jest tak, body musi być z takiego auta do jakiego jest przeznaczone, inaczej to nie zadziała. Poza tym body ma napewno nie jedno zasilanie, musisz znaleść właściwe. A ten gość z Milowic jest tutaj, może coś Ci podpowie bo prawie zawsze wyłączenie szyny powoduje w radiach że nie dzialają niektóre funkcje, dostępne tylko po tej szynie.

SławeK

0
  • #5 10 Cze 2008 11:44
    drago
    Poziom 20  

Zasilań to mam już podpietych chyba 5 , również po zapłonie , podpinałem sie pod can na złączu obd , kumpel elektryk podał mi dziś że jest też can na tylnej kostce body na pinach 6 i 24 CAN H i 25 i 5 CAN L , niestety nic to nie zmieniło , komunikacja na tych przewodach jakaś leci , body było z punto 2 z 2001 roku które miało identycznie wyglądające radio , a te radio jest z roku podobnoż 2007 , może w tym tkwi problem ?

0
  • #6 10 Cze 2008 11:47
    SlaweK
    Poziom 43  

6 lat w takich tematach to wieczność, wiele się zmienia.

SławeK

0
  • #7 10 Cze 2008 11:54
    drago
    Poziom 20  

Wiem , ale dalej sie łudze sie to sie da zrobić , zastanawia mnie fakt że gość na giełdzie mial takie same body i ruszyło mu to od reki ....

0
  • #8 10 Cze 2008 13:40
    SlaweK
    Poziom 43  

Może z inną wersją oprogramowania.... Zapytaj go osobiście.

SławeK

0
  • #9 10 Cze 2008 16:13
    drago
    Poziom 20  

Nie mam na niego namiarów niestety .... , może sie tu odezwie .

0
  • #10 13 Cze 2008 11:55
    drago
    Poziom 20  

Podłączyłem radio w samochodzie , wziołem can z licznika i ........... nic , dalej cancheck . Fabrycznie w kostce iso w samochodzie są podłączone przewody tam gdzie powinien być can , lecz są to sygnały +12 po zapłonie i tel mute co by odpowiadało podłączeniu starego radia fiatowskiego , tak se myśle czy nie trzeba by było uaktywnić radia w body komputerze examinerem , lub co by mi bardziej odpowiadało zmodyfikować zawartość eepromu w body . Wiem że tam jest imo , może wie ktoś który adres zmienić aby body widziało radio .

0
  • #11 13 Cze 2008 22:48
    apap
    Poziom 21  

Popracuj nad eepromem, ale w radiu -

0
  • #12 13 Cze 2008 22:59
    SlaweK
    Poziom 43  

Ten gość mówił mi że tłumaczył Ci dokładnie jak to podłączyć. Nadal rozmawiamy jak ślepy z głuchym i zaczynam rozumieć dlaczego on mimo że to czytał to nie odzywa się. Nie raczyłeś napisać co to za radio, nie opisujesz podłączenia. A z tego co wiem kolego Apap to nie każde radio się da pogrzebać w eepromi i zdezaktywować CAN, np Fiat Stilo A0 choć ponoć ktoś to robi i ktoś ponoć widział...

SławeK

0
  • #13 14 Cze 2008 11:33
    drago
    Poziom 20  

Tak tłumaczył ale kombinowałem już na wszystkie sposoby i nic . Dziś byłem na giełdzie i przyjrzałem sie dokładnie temu body które on ma i okazuje sie że jest inne ; tak czy siak pomieszał w eepromie radia i can wyłaczony , wiem że to jest zrobione po chamsku ale kilient już niecierpliwy . Dziękuje wszystkim za chęć pomocy . Temat do zamknięcia .

drago

0