Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu siemens amilo pro v3545 + 2 systemy = problem

gen999 09 Cze 2008 17:07 4322 7
  • #1 09 Cze 2008 17:07
    gen999
    Poziom 23  

Witajcie. Mam problem z laptopem który nie wiem jak rozwiązać. Aktualnie ma wgraną viste i właściciel chciał żeby mu dograć na drugiej partycji XP. No więc chciałem utworzyć jeszcze jedną partycje ale Partition magic 8 okazał się nie do końca kompatybilny z vistą, wywalił komunikat że na partycji 1 jest błąd i czy go naprawić wybrałem tak no i efekt jest taki że wcieło mi jedną partycję. Podejrzewam że tylko tablica partycji się rozwaliła bo w zarządzaniu dyskami druga partycja jest widoczna, ale nie ma żadnej przypisanej litery i nie widać jej w mój komputer. W XP takie problemy naprawiałem testdiskiem ale ten program pod vistą widzi mi tylko napęd DVD więc leże. Próbowałem wgrać XP ale nie mam xpeka z dodatkowymi sterami do sata. Pomóżcie, ten laptop powinien być na jutro zrobiony.

Fujitsu siemens amilo pro v3545

0 7
  • Pomocny post
    #2 09 Cze 2008 17:19
    tronic1
    Spec od komputerów

A nie możesz przypisać litery do partycji ?

0
  • #3 09 Cze 2008 17:22
    gen999
    Poziom 23  

nie mogę, wywala błąd "Nie można ukończyć operacji ponieważ widok konsoli Zarządzanie dyskami jest nieaktualny. Odśwież widok za pomocą zadania odświeżania. Jeżeli problem nie ustąpi, ponownie uruchom konsole Zarządzanie dyskami lub ponownie uruchom komputer ", ale nic to nie daje

:(

0
  • #5 09 Cze 2008 17:50
    gen999
    Poziom 23  

Jak mam odpalić chkdsk dla dysku którego nie widać??

0
  • #7 09 Cze 2008 18:45
    gen999
    Poziom 23  

z dyskiem już sobie poradziłem. Czym podzielić już istniejącą partycję nie będącą systemową??

0
  • #8 10 Cze 2008 18:53
    gen999
    Poziom 23  

Wybaczcie że post jeden pod drugim ale sam doszedłem co trzeba zrobić. zainstalowałem XP na partycji D czyli nie bedącej systemową bez podziału partycji. potem odpaliłem Płytę z vistą i napraw problemy podczas uruchomienia czy jakoś tak (pierwsza lub druga opcja do wyboru). potem zainstalowałem Easy BCD i wszystko jest w porządku

Temat zamykam

0