Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa sprężarka klimatyzacji Octavia 1 silnik 1,9TDI

kjuzikk 09 Cze 2008 17:08 10583 4
  • #1 09 Cze 2008 17:08
    kjuzikk
    Poziom 9  

Jak w temacie. Troszkę już się nakombinowałem i nic. Nie dochodzi prąd do sprężarki klimatyzacji. Po podłączeniu na krótko sprężarka działa. Bezpieczniki w skrzynce i na akumulatorze całe. Nie mogę dopatrzyć się nigdzie przekaźnika klimy. Kto może wiedzieć gdzie jest? Jeśli jest bo wg. serwisówek w warsztatach nie ma... Klima nabita tylko nie ma prądu na sprężarce. Doszedłem po kablu aż pod akumulator tam są złączki i tam też nie ma prądu. Idąc dalej przewody w wiązkach rozchodzą się ale nie odważyłem się rozplątywać. Proszę o pomoc co zrobić. Czy to jest jakoś sterowane przez jakiś komputer dodatkowy? Co mogło paść? Ew. kto posiada dobry schemat klimatyzacji (zasilania sprężarki) prosiłbym o podzielenie się i pomoc... Octavia 1 silnik 1,9TDI rocznik 98

2 4
  • #2 09 Cze 2008 18:03
    monrant
    Poziom 22  

Jeżeli nie działa to pewnie za niskie ciśnienie czynnika roboczego, od tego się zaczyna. Wystarcza zewrzec kable czujnika ciśnienia.

0
  • #3 09 Cze 2008 18:08
    juzik
    Poziom 10  

Czy to jest ten czujnik między chłodnicą a parownikiem z lewej strony pod maską? Jeśli tak to też podejrzewam jego uszkodzenie. Tam są 4 przewody które trzeba zewrzeć?

2
  • #4 10 Cze 2008 12:16
    yaaro
    Poziom 33  

Podepnij VAGa i zrób test wykonawczy elementów i zobacz czy załaczy sprzężarkę.

1
  • #5 10 Cze 2008 15:50
    piechu64
    Poziom 13  

Ja koledzy mam taki sam problem robiłem test vagiem i sprężarke załancza na ok 3sek czy to prawidłowe,na vagu czasmi wyskakuje błąd włącznik klimatyzacji ,gdzie znajduje sie przekaznik klimy z góry dzieki za podpowiedz :-)

2