Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy można wbudować gniazdo antenowe do routera wifi ?

hbs1 09 Jun 2008 17:58 3731 6
    hbs1
    Level 10  
    Witam mam router WIfi ADSL linksys model WAG200G no i antenka w nim jest na stałe a ja chce podłączyć kierunkowa antenkę wifi bo chce zwiększyć zasięg. Czy mogę normalnie wstawić mu gniazdo do podłączania kabla z wtyczką SMA ? Czy można wpiąć to gniazdo równolegle do wbudowanej antenki czy muszę podlutować je zupełnie odcinając ta antenkę? Ma to jakies znaczenie w tym wypadku?
    tzok
    Moderator of Cars
    O lutowaniu zapomnij... musisz mieć gotowy kabelek, tzw. pigtail z zarobionymi odpowiednimi złączami (sam tego raczej nie zrobisz dobrze). tj. z jednej strony takie jakie masz na płytce do oryginalnej anteny (np. żeńskie MMCX) a z drugiej strony męskie RP-SMA.
    hbs1
    Level 10  
    Wewnątrz routera nie ma gniazda tylko do płytki jest podlutowany kabelek koncentryczny który idzie do antenki , która na stałe jest zamocowana w obudowie. Jeśli obetnę ten kabelek koncentryczny i podlutuję go pod gniazdo sma lub gniazdo sma podłączę zupełnie nowym kabelkiem koncentrycznym to będzie źle?
    tzok
    Moderator of Cars
    Kup gniazdo RP-SMA z zarobionym kabelkiem i podlutuj go do płytki w miejsce oryginalnego. Nie tnij oryginalnego kabla tylko go odlutuj. Prawidłowe "zarobienie" końcówki RP-SMA to nie taka prosta sprawa.
    grzesbor2
    Level 11  
    Z tym lutowaniem to ostrożnie. Przy tych częstotliwościach straty na niedopasowaniu są ogromne. Także dobrze byłoby zrobić jakiś pomiar po przylutowaniu i porównać go z jakąś kartą bezprzewodową.
    sq9cwd
    Level 27  
    Koledzy trochę demonizują problem. Zarobiłem setki wtyków SMA RP i wystarczy odrobina wprawy + zdrowy rozsądek. Co do lutowania jeśli robisz to na co dzień też nie powinno być problemu. Pamiętaj jedynie o zastosowaniu możliwie krótkiego kabla (dotyczy to również połączenia z anteną) i nie pomyl masy z żyłą gorącą ;)
    Pozdrawiam.
    hbs1
    Level 10  
    NO NARESZCIE ktoś mnie podparł na duchu :) bo myślałem, że to już temat nie do ugryzienia.