Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDTV po VGA i dźwięk 5.1, projektor ACER X1160.

09 Cze 2008 19:18 3061 13
  • Poziom 29  
    Posiadam projektor ACER X1160, który posiada wyjścia: S-video, composit, component. Problem w tym, że wejście component to wejście takie jak do monitorów w komputerach(VGA). Pisze, że ten projektor obsługuje HDTV, dlatego moje pytanie jak podłączyć do niego HDTV z dekodera NBOX recorder?

Jeszcze jest problem z dźwiękiem, ponieważ kupiłem komputerowe głośniki 5.1, a dekoder posiada wyjście optyczne i stereo. Muszę podłączyć się do stereo, ponieważ te głośniki nie mają wejścia optycznego. Problem w tym, że mam 2 dekodery, więc 2 sygnały, które trzeba jakoś przełączać, jak(najlepiej żeby to się odbywało automatycznie)
    Jak głośniki mają 3x minijack stereo, to wystarczy skopiować sygnał na wszystkie te minjacki?
  • Poziom 21  
    Co do głośników to tak.

Co do projektora to musisz mieć tam takie wejścia Analog RGB/HDTV

Jeżeli nbox recorder to musisz mieć z tyłu wejścia rgb. Zazwyczaj tak jest w projektorach że zamiast hdmi jest rgb. Możesz to podłączyć nawet zwykłymi kablami.

Napisz jeszcze jakie to głośniki.
  • Poziom 29  
    Głośniki to Creative Inspire T6100
  • Poziom 21  
    Nie powiem żeby się nadawały do kina domowego z projektorem a co dopiero do dekodera :P :D
  • Poziom 21  
    Bo to są głośniki typowo przystosowane do komputera. Te do kina mają wejścia optical i crt.
  • Poziom 29  
    A po za innymi wejściami?

Warto zauważyć, że głośniki już zamontowane, ale jeszcze nie uruchomione. I tak ilość kanałów z dźwiękiem 5.1 mogę policzyć na palcach jednej ręki, więc i tak będę oglądać filmy w 99% w stereo.
  • Poziom 21  
    No tak ale jakbyś sobie kupił np. Logitech x540 lub Z - 5500S to byś miał nie tylko 5.1 ale prawidłowe podłączenie, głośniejszy sprzęt i większą satysfakcję. Ale stereo też nie jest aż tak złe. Ale głośniki tandetne. I co najgorsze

Dodano po 1 [minuty]:

to to że będziesz musiał co chwile podchodzić do głośnika żeby zgłośnić czy ściszyć. A w x540 masz jeszcze funkcje matrix co daje efekt lepszy niż dolby :P.
  • Poziom 29  
    Gdybym wiedział szybciej o czymś takim jak matrix... ;/
  • Poziom 32  
    A co do projektora to niestety ale dysponuje on rozdzielczością 800x600. W związku z tym wszystko co ma wyższą jest przez niego skalowane, możesz zapomnieć o HDTV.
  • Poziom 2  
    ja mam projektor x116 i możliwe jest podłączenie video o rozdzielczości HDTV kablem component video - RGB jednakże na wyjściu z urządzenia trzeba mieć sygnał o dużej rozdzielczości.
    Najpierw podłączyłem laptopa RGB-RGB obraz z DVD był wspaniały.
    Potem podłączyłem blu - ray. Na płycie blu -rey obraz wspaniały po włożeniu płyty DVD tak jak przez wejście s-video.
    Teraz chcę sprawdzić na blu -ray, który podnosi rozdzielczość DVD do 1080i
  • Poziom 32  
    Oprócz tego, że temat ma ponad trzy lata mam do dodania, że obraz który w taki sposób uzyskujesz jest wielokrotnie skalowany i na pewno jest gorszy jakościowo od czystego Full HD (rozdzielczość 1920x1080).
  • Poziom 2  
    Powiem szczerze może jest wielokrotnie skalowany ale na ekranie rzutnika jest brzytwa. Wolę oglądać przez komputer niż przez DVD
  • Poziom 29  
    Kolega mi przypomniał o tym temacie :-)

Chciałbym zapytać czy jest możliwość przerobienia sygnału optycznego z nboxa na 3 wtyczki stereo jak w głosnikach komputerowych?