Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit 671XW tarcie bębna

09 Cze 2008 20:00 9317 7
 • Poziom 10  
  Witam,
  mam następujący problem z pralką INDESIT 671XW: podczas wirowania trochę ciężkiego prania coś stało się z bębnem pralki: zaczął huczeć pojawił się odgłos ocierania o metal. Po opróżnieniu pralki okazało się, że bęben opadł i ociera o obudowę. Zdjąłem tylną pokrywę, pasek klinowy i faktycznie chyba coś się urwało. To chyba łożysko, które jeśli pociągam do tyłu poziomuje bęben i kręci się bez ocierania, ale jeśli tylko puszczam to bęben opada i to łożysko jak gdyby wpada do środka. Mam pytanie jak zdemontować obudowę, żeby wyjąć cały bęben ? Co mogło zostać uszkodzone ?

  Proszę o pomoc
 • Specjalista AGD
  odkręć tą śrubę, zdejmij dużą obejmę, przedtem odłącz grzałkę, zdemontuj czujkę termostatu, przewody zerujące itp.., i wyciągnij bęben razem z tylną pokrywą
 • Poziom 10  
  Jeśli dobrze rozumiem czujka termostatu jest na dole bębna i jest oklejona jakimś stwardniętym klejem ? Czy muszę ją teraz demontować, bo boję się że może się uszkodzić.
 • Specjalista AGD
  Ostrożnie zdemontuj
 • Poziom 10  
  Udało się rozłożyć i okazuje się, że uszkodzona jest obudowa łożysk (rozpadła się). Będę musiał wymienić to ułożyskowanie chyba wraz z łożyskami i uszczelkami, bo są w tragicznym stanie.
  Czy może być problem z kupnem części zamiennych do takiej już nie nowej pralki? A może ktoś zna jakieś miejsce w Warszawie gdzie można dostać tego typu części?

  Z góry dziękuje.
 • Użytkownik usunął konto