Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP Color LJ1600 gryzie się z HP LJ1005

mtl10 09 Cze 2008 21:50 1218 4
  • #1 09 Cze 2008 21:50
    mtl10
    Poziom 9  

Witam! Proszę o poradę w następującym problemie.
    Mam dwa komputery spięte w prostą sieć punkt-punkt. Do jednego zainstalowałem nową HP Color LJ1600, przy drugim zaś miałem już wcześniej zainstalowane 2 drukarki; HiTi i HP LJ 1005. (wszystkie po USB) Ponieważ mam potrzebę korzystania z tych drukarek z obu komputerów zainstalowałem HP Color LJ1600 jako drukarkę sieciową ale natychmiast wspomniana HPLJ1005 przestaje drukować. Przeinstalowałem nowe sterowniki obu HP i nic. Próbowałem też ustawiać różne rodzaje formatów danych (RAW,IMF itp) i buforowania. Zadanie idzie do managera i znika bez śladu. Po odinstalowaniu HPCLJ1600, - HP1005 ożywa.
    Może po prostu nie da się tego przeskoczyć, ale będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Pozdrawiam.

Przeniosłem z "Diagnoza". rys57.

0 4
  • #2 12 Cze 2008 10:29
    JTM
    Poziom 13  

Wiesz, że 1005 to tzw. "windrukarka" potrzebny jest jej procesor PC-eta do obrobienia danych - to pewnie powoduje problem.
    Próbowałeś zainstalować sterowniki w kolejności: najpierw 1600, a potem 1005?

0
  • #3 12 Cze 2008 15:26
    mtl10
    Poziom 9  

Z ostatnich prób to właśnie próbowałem instalować sterowniki w różnych kolejnościach a także zmienić sposób podłączenia HP1005 z USB na LPT: - nie pomaga.
    Niestety po kolejnych instalacjach i dezinstalacjach sterowników robi się coraz większy bałagan, więc jak będzie więcej czasu to spróbuję na zapasowym dysku zrobić szybką instalację testową systemu i sterowników tylko dla tych dwóch drukarek. Jeżeli pójdzie to uznam, że przyczyną jest bałagan w systemie, jeżeli nie to chyba dam za wygraną.

0
  • #4 13 Cze 2008 08:20
    gabrycha
    Poziom 19  

Nie poddawaj się!

ZATRZEŻENIE: Nie mam takich drukarek i nie mogę tego posprawdzać. Nigdy nie napotkałem się na taki problem.

TROP: kiedyś u pewnego klienta spostrzegłem że HP10XX podłączona via USB jest konfigurowana via HTTP (przeglądarką). To sugeruje że drukarka pracuje jako LAN-Printer poprzez wbudowany USB-PrintServer !!!!.

PODPOWIEDŹ: być może obie drukary stoją u ciebie pod tym samym adresem sieciowym lub (nazwą)- jedna via USB a druga via LAN. być może wiec wystarczy nieco przekonfigurować co nieco w interface LAN lj1600 i będzie po sprawie.

PS: Sam w to co napisałem nie wierzę za bardzawo - ale może to jest droga bliska tej co do celu prowadzi.

0
  • #5 26 Lip 2008 19:49
    mtl10
    Poziom 9  

Witam! Dawno tu nie zaglądałem, ale ponieważ problem został rozwiązany przeze mnie jako zgłaszającego to dopiszę. Powód banalny; zbyt mało pamięci RAM. Po wymianie 512MB na 1GB wszystko chodzi OK Najbliżej był kolega JTM :-)

0