Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C \ C++ Programowanie LCD Początkujący

09 Cze 2008 22:18 3589 4
  • Poziom 10  
    Witam, skorzystałem z opcji szukaj ale wyników jest mnogość i sporo jest dla mnie jako początkującego nie zrozumiałe wiec postanowiłem założyć ten temat. Chodzi mi mianowicie o to jak po najmniejszej finansowo linii oporu cieszyć się możliwością programowania wyświetlacza lcd za pomocą PC-ta tak aby było to urządzeniem w miarę mobilnym (nie na stałe podłączonym do komputera) i procesorek był programowalny w C (C++ też może być byle nie ASM:) Oczywiście jako początkujący chodzi mi o jak najmniejsze koszty finansowe włączając też rozwiązania tzw "Hard Corowe" typu pożyczenie sobie wyświetlacza z Kalkulatorów, jakiś gierek dla dzieci "z bazaru" Wyświetlacz LCD oczywiście najprostszy. Aha jeszcze odnośnie języków to przydała by się rodzinka j.w. pisałem czystego C i pochodnych. Tutaj nasuwa mi się pytanie, czy C# może programować mikrokontrolery (czytałem gdzieś że na upartego to można by tym pralke zaprogramować) spotkaliście się z czymś takim? Proszę również j(eżeli się natknęliście na jakieś ciekawe, godne uwagi dla laików)o linki do jakiś tutoriali naisanych "ludzkim" ("praktycznym") językiem
  • Poziom 24  
    A do czego konkretnie chcialbys uzywac tych LCD'kow? Jesli chodzi o "pozyczanie" z kalkulatorow czy zabawek to raczej odpada ale na Allegro mozesz kupic za grosze wyswietlacze alfanumeryczne - na poczatek wystarczy. Takie LCD'ki podpinasz pod mikrokontrolery np. z rodziny AVR jak np. ATMEGA8,16,32 itd czy nawet ATTINY2313. Programy mozesz pisac w C pod WinAVR-GCC darmowe srodowisko od Atmel'a. Lub najlatwiej jesli nie chcesz sie zaglebiac w programowanie to kilka linijek w BASCOM'ie...

PS: A tak na marginesie to twoj post powinien byc w innym dziale ;)
  • Poziom 10  
    Hmm alfanumerzcyne to takie jak w kalkulatorkach co można pisać np. OSIOL ? Jeśli chodzi o zgłębianie to właśnie chciałbym się zgłębić w C tylko nie wiem jak się łączy mikrokontroler z PC portem LPT?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany Reg. pkt 8.3.
    Przeniosłem z: DIY Początkujący / Niedokończone