Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kabel VGA D-SUB do połączenia komputera z LCD?

misieek8 09 Cze 2008 23:07 23327 23
  • #1 09 Cze 2008 23:07
    misieek8
    Poziom 11  

Witam. Chciałęm sie dowiedziec czy kabel 5 metrowy bedzie odpowiedni do połączenia kompa z tv lcd? Jakie kable sa najlepsze? Chodzi mi o to żeby nie tracić na jakości obrazu:) Prosiłbym o jakieś propozycje konkretne np z allegro:) pozdrawiam

0 23
  • Mitronik
  • #2 10 Cze 2008 15:09
    11111olo
    Poziom 43  

Kiedyś dokupiłem do standardowego kabla VGA przedłóżkę 3m - razem ok 5m - i obraz był ok. Podłączone to było do LG 1730S. Jedynym problemem było nie każdorazowe auto ustawienie się obrazu po wybraniu tej funkcji.

0
  • Mitronik
  • #3 10 Cze 2008 21:22
    Lucek88
    Poziom 12  

A czy do mojej płyty głównej ASRock K8NF6G-VSTA z grafiką NVIDIA GeForce 6100 nForce 405 można zrobić połączenie z tv lcd (posiada wszystkie popularne wejscia) tak aby obraz filmów w hd był najlepszej jakosci?

0
  • #5 10 Cze 2008 22:16
    Lucek88
    Poziom 12  

TV ma i HDMI i zwykłe analogowe jak i Scart natomiast karta chyba tylko VGA

0
  • #9 10 Cze 2008 22:52
    Lucek88
    Poziom 12  

A masz jakieś propozycje? Nie orientuje sie cenowo ale na ta chwile za max 250zł i najlepiej żeby miała obsługe hd:)

0
  • #11 11 Cze 2008 22:58
    Lucek88
    Poziom 12  

Nie nie gry mnie nie interesują.
    Chciałem taką karte żeby bez problemu szły filmy HD i żeby pasowała do mojej płyty głównej.

0
  • #13 08 Wrz 2009 14:43
    mamab
    Poziom 10  

Witam
    Też chciałabym podłączyć PC do tv LCD.
    PC to Asus F5N. W instrukcji obsługi napisane jest:
    Wyjście wyświetlacza:
    15-pinowy port D-sub monitora obsługuje standardowe urządzenia zgodne z VGA, takie jak monitor lub projektor i umożliwia oglądanie na większym wyświetlaczu zewnętrznym
    TV to Sony Brawia 40W4000, a tył wygląda tak jak na załączonym obrazku.
    Z boku są jeszcze takie gniazda
    Drugi tv to Samsung 32LE A450
    Buszuję od rana po różnych forach i szukam informacji jaki przewód będzie odpowiedni i coraz mniej rozumiem. Podłączenie laptopa potrzebne mi jest w zasadzie do przeglądania zdjęć ew może do oglądania filmów. W gry nie gram.
    Bardzo proszę o pomoc

0
  • #14 08 Wrz 2009 14:59
    Hucul
    Poziom 39  

:arrow: mamab potrzebujesz kabla D-SUB VGA do przesyłania obrazu , kabla 2X MINIJACK stereo do przesyłania dźwięku .
    Kabel VGA podłączasz do wyjścia w laptopie i do wejścia w telewizorze opisanego PC IN .
    Kabel MINIJACK podłączasz do gniazda słuchawek w laptopie i do wejścia w telewizorze zaraz pod kablem VGA .
    Wciskasz jednocześnie klawisze Fn oraz F8 i już masz obraz na telewizorze , wcześniej musisz telewizor przełączyć pilotem na odpowiednie wejście - wyczytasz to w instrukcji telewizora :)

1
  • #15 08 Wrz 2009 15:29
    mamab
    Poziom 10  

Z Sony już wiem co i jak, ale co z Samsungiem. Niestety, nie mogę zamieścić zdjęć , bo tv jest na działce i nie pamiętam jakie tam są wejścia. Czy Ten kabel D-SUB VGA będzie pasował?

0
  • #16 08 Wrz 2009 16:28
    Hucul
    Poziom 39  

mamab napisał:
    Z Sony już wiem co i jak, ale co z Samsungiem...

Według specyfikacji model LE32A451 ma z tyłu wejście PC INPUT tak jak Sony :D

1
  • #18 09 Wrz 2009 20:08
    mamab
    Poziom 10  

Hucul napisał:
    :arrow: mamab potrzebujesz kabla D-SUB VGA do przesyłania obrazu , kabla 2X MINIJACK stereo do przesyłania dźwięku .
    Kabel VGA podłączasz do wyjścia w laptopie i do wejścia w telewizorze opisanego PC IN .
    Kabel MINIJACK podłączasz do gniazda słuchawek w laptopie i do wejścia w telewizorze zaraz pod kablem VGA .
    Wciskasz jednocześnie klawisze Fn oraz F8 i już masz obraz na telewizorze , wcześniej musisz telewizor przełączyć pilotem na odpowiednie wejście - wyczytasz to w instrukcji telewizora :)

Mam kable, podłączyłam, przełączyłam tv na wejście PC wcisnęłam Fn+F8 i....nic. Pokazuje się informacja "Nieobsługiwany sygnał". Czy to znaczy że coś źle robię? Ale co?

0
  • #19 09 Wrz 2009 20:41
    Hucul
    Poziom 39  

W instrukcji telewizora musi być napisane jakie rozdzielczości i częstotliwości odświeżania akceptuje na wejściu PC , napisz jakie obsługuje to pomożemy ;)

0
  • #21 09 Wrz 2009 23:07
    Hucul
    Poziom 39  

mamab napisał:
    Czy o to chodzi?
    Tak :D

Teraz należy w laptopie w ustawieniach pulpitu włączyć drugi monitor i ustawić na nim rozdzielczość 1360X768 60Hz lub 1280X768 60Hz . Po ustawieniu tych parametrów powinien pojawić się obraz na telewizorze .

0
  • #23 04 Lut 2010 16:04
    slawek120173
    Poziom 9  

mamab napisał:
    Z Sony już wiem co i jak, ale co z Samsungiem. Niestety, nie mogę zamieścić zdjęć , bo tv jest na działce i nie pamiętam jakie tam są wejścia. Czy Ten kabel D-SUB VGA będzie pasował?

Witam.
    Mam taki sam telewizor i jak mówisz,że masz rozwiązany z nim problem to podpowiedz mi jak podłączyłaś dźwięk do telewizora bo ja próbowałem na 2 x minijack do laptopem owszem da się połączyć,ale w telewizorze to gniazdo (pod D-sub) do dźwięku jest większe i minijack w nim "lata" -możesz mi podpowiedzieć co zastosowałaś?

0
  • #24 24 Mar 2010 13:56
    Lukalago
    Poziom 26  

@slawek120173
    Musi pasować, może masz jakiegoś innego "jacka". (Chociaż faktycznie to gniazdo w SONY nie wygląda jak gniazdo na "jacka")

Co do kabla VGA to SONY jest bardzo wybredne. KONIECZNIE kabel musi mieć WSZYSTKIE 15 żył inaczej nie przełączy się w odpowiednią rozdzielczość (najważniesze piny 4, 11, 12 to nimi leci info o rozdzielczości).
    Niestety cieżko jest na taki kabel trafić, ja znalazłem w swoich gratach taki kabel i tylko na nim chodzi to prawidłowo i jest Full HD. Na innych jest ciągle zaniżona rozdzielczość (brak full HD) i komunikat "zły sygnał lub brak synchronizacji"...

0