Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć internet (dsl) kablówka przez router

bartas1983 10 Cze 2008 00:32 14491 13
  • #1 10 Cze 2008 00:32
    bartas1983
    Poziom 9  

Witam wszystkich!

przejrzałem forum jednak nie znalazłem pomocy - jestem kompletnie zielony.
    Mam internet dsl podlaczony przez modem operatora - kabel usb do mojego kompa.
    Chcę teraz połączyć drugi komuter wiec kupiłem router d-link 100 (ma wan). Nie moge sobie jednak poradzić z podłaczeniem się do sieci. Niby ustawiam wszystko zgodnie z intrukcja znalezioną na stronie d-linka: czyli adresy ip, maski, bramy, dns na połączenie lokalne wklepałem jak być powinno. wszedłem na router - skonfigurowałem (tzn clone mac) i myślałem że będzie ok.Tam też wpisałem ip, brame niestety nie działa.

czego jeszcze brakuje?? diodki na routerze się świecą jak powinny - chyba.

Trace cierpliwość. pomóżcie proszę!!

Pozdrawiam!

Polecam przeczytanie regulaminu forum przed pisaniem wiadomości.
    Zbędne "ozdobniki" z tematu skasowałem.
    Zalecam koledze używanie przycisku <Pisownia> i zobowiązuję do poprawienia błędów przed napisaniem kolejnej wiadomości. [mbo]

0 13
  • #2 10 Cze 2008 01:01
    lukas_jg
    Poziom 19  

Może masz 'przypisany internet' do mac karty sieciowej. Czasami specjalnie blokują na początek wyjście ethernetowe. Zadzwoń i dowiedz się jak to jest. Jak będą prosili o adres mac to im podaj adres sieciówki z komputera. (Uruchom > cmd > ipconfig /all) i sklonuj ten adres do routera.

0
  • #3 10 Cze 2008 01:22
    bartas1983
    Poziom 9  

Kolowałem mac'a w opcjach routera. i to nie pomoglo a moglbys jasniej (keipski jestem w te klocki) co mam skopiowac dokładnie i im podac??

bo faktycznie przy instalowaniu z cd routera jest problem by polaczyc sie z karta sieciowa ethernet - taki komunikat. zablokowali pewnie jak piszesz, zlodzieje..

co teraz??

dzieki!

0
  • #4 10 Cze 2008 08:12
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na początek modem z kablówki to nie DSL.

Wystarczy wyłączyć go na chwilę z zasilania i będzie działała router.
    Adres IP na PC masz na 99% pobierany z DHCP, tak samo ustaw w routerze.

Wszelkie potrzebne informacje znajdziesz w przyklejonym wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic110343.html

0
  • #5 10 Cze 2008 11:40
    bartas1983
    Poziom 9  

Dzięki za linka - niestety pod wskazanym adresem większość jest nieaktualna - tych mi potrzebnych.

Router sam w sobie działa - nawet wydaje mi się, że z drugim kompem lokalne połączenie uzyskałem.

Niestety nie mogę się połączyć z netem po skonfigurowaniu go zgodnie z zaleceniami d-linka (na jego stronce).
    kolega wyżej napisał, że dostawca mógł zablokować moją kartę sieciową - i rzeczywiście podczas odpalania instalatora z routera z cd zatrzymuje się on w momencie gdy probuje uzyskać połączenie (komunikat: brak połączenia z kartą ethernet). Natomiast gdy podczas instalacji mam podłaczony cały czas modem dostawcy z moim kompem przez USB to wszystko jest ok. Jak to obejść??

Jestem niestety laikiem i potrzebuję pomocy. Dla was to pewnie bułka z masłem więc proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

-1
  • #6 10 Cze 2008 22:43
    bartas1983
    Poziom 9  

Dzięki. jednak nie wiem co znaczy "odkręcić koncentryka"

na serio dla mnie to czarna magia. Można poprosić o definicję??

0
  • #7 10 Cze 2008 22:48
    piterus99
    Poziom 43  

koncentryk to kabel wspolosiowy - ten od kablowki. Odkrecic od modemu znaczy... odkrecic od modemu:) Jest przykrecony po prostu. Odkrecasz, reset, czekasz az ip Ci modem nada(albo i nie)

Jaki masz kabel miedzy WAN a modemem?

0
  • #8 10 Cze 2008 23:11
    bartas1983
    Poziom 9  

dzięki za definicje :-)

kabel miedzy modemem a routerem mam niebieski hehe.

mam ośmiożyłowy - taki był przy routerze do podłączenia WAN niby.

a nie będzie problemu jeśli odłącze kabel od modemu??

wiesz póki co mam neta przez usb, a tk nie będzie nic :-) a może ktoś mi pomoże do końca tygodnia. skocze też jutro do dostawcy zapytać jak to z blokowaniem jest.

0
  • #9 10 Cze 2008 23:34
    DARREK
    Poziom 18  

jeżeli masz internet przez usb i działa elegancko, to sklonuj do routera jesgo ades mac. Start, uruchom, wpisz cmd, następnie ipconfig /all i spisz adres mac modemu podłączonego do komputera. Jeżeli masz problemy, który to, to odłącz przewód sieciowy z komputera. Następnie odepnij modem od komputera (usb) i podłącz go za pomocą tego niebieskiego :P (z modemu zapewne oznaczone LAN do routera ozn. WAN). 8 żyłowego RJ45. Odpal konfiguracje routera i wpisz tam ten adres MAC. Powinno działać.

Pozdrawiam
    DARREK®

0
  • #10 10 Cze 2008 23:40
    bartas1983
    Poziom 9  

Tak robiłem - nie działa :-(

Mac'a sklonowałem skonfigurowałem router..

Możliwe że operator mi blokuje karte siecówą??

Instalacja z cd kończy się na komunikacie, że nie można połączyć się z kartą ethernet.

0
  • #11 11 Cze 2008 10:15
    bartas1983
    Poziom 9  

Pytanko jeszcze:

Teraz mam połączony modem dostawcy z komputerem przez usb.
    Czy jeśli teraz przełączę na połączenie kablem wan do sieciówki bezpośrednio, to da będzie chodzić jeśli mi nie zablokowali karty sieciowej??

Może to po prostu port wan w modemie jest uszkodzony???:?:

-1
  • #12 11 Cze 2008 11:13
    pit08
    Poziom 28  

Nic nie masz uszkodzone ani prawdopodobnie nic nie masz blokowane, kwestia konfiguracji. Przede wszystkim zacznij od resetu routera do ustawien domyslnych. Reset masz z tyłu (mam ten sam router) Przycisnij tak dlugo az lampki zgasna i znow zaczna migac. Nastepnie ustaw w kompie klase ip dla sieciówki: 192.168.0.2 maska 255.255.255.0 i zaloguj się do routera (ma domyślny adres 192.168.0.1) login admin hasło puste. Teraz ustaw router: Wchodzisz w internet connection setup, nastepnie w manual setup i wybierasz: Host Name: wpisujesz dokładną nazwe swojego kompa (czyli to co masz na samej gorze managera urzadzen) następnie: My Internet Connection is: Dynamic Ip (DHCP), teraz wpisujesz poniżej adres mac twojej karty sieciowej i klikasz clone mac. Adres znajdziesz jak klikniesz prawym na połączeniu lokalnym / stan / szczegóły / adres fizyczny. Teraz wpisujesz w Primary DNS Address: 208.67.222.222 w Secondary DNS Address: 208.67.220.220
    To sprawdzone szybkie dnsy opendns. Klikasz save settings. Teraz wchodzisz w zakładkę Lan setup i jeśli nie jest włączone to włączasz opcję Enable DHCP Server: i ustawiasz w opcji DHCP IP Address Range: 2 do 199 . Enable DNS Relay: musi być włączone. Klikasz save settings. Teraz zmieniasz sobie w połączeniu lokalnym znów na automatyczne pobieranie adresu ip.Router powinien przydzielić ci IP i powinieneś mieć od razu neta. Jak coś to pisz, chętnie pomogę. ;)

0
  • #13 14 Cze 2008 14:09
    bartas1983
    Poziom 9  

dzieki pit08

niestety tez nie pomogło, najbliżej byłem dzięki pomocy kuzyna - ale wtedy mimo clone mac - dostawca nie dopuścił mnie do sieci z takim oto komunikatem - Jeśli wyświetliła Ci się ta strona, znaczy to, że nie masz uprawnień do połączenia (coś w tym stylu). czyli jakby router nie sklonował mac'a siecióki (sprawdzałem na ipconfig/all - jest identyczny).

Mam cwanego dostawce magika??

o co chodzi?? nie chcę płacić kolejnych talarów.

pozdrawiam!

0
  • #14 18 Cze 2008 12:54
    wojtasqn
    Poziom 11  

Możliwe ze jest ustawiony "czas życia pakietu" TTL ( zwykle ilość przeskoków, które może wykonać pakiet na swojej trasie.) Każdy kolejny router IP na trasie zmniejsza TTL przekazywanego pakietu o jeden. Jeśli router otrzyma pakiet z TTL równym 1, odrzuci go i usunie z sieci, a nadawca otrzyma komunikat ICMP o błędzie. Nowsze Routery jednak powinny sobie z tym radzić bez problemowo ;/

0