Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca wygaszona po włączniu kompa. Miga zielona dioda.

drapak12 10 Cze 2008 12:59 2150 2
  • #1 10 Cze 2008 12:59
    drapak12
    Poziom 15  

Witam !

Posiadam dość nietypowy monitor właściwe to samą matrycę zaadoptowaną jako monitor do której sam zrobiłem sobie stojak jak do monitora link do matrycy moniżej:

http://www.bluecubelcd.com/php/content/panels/pdf/17/LTM170EI-A01.pdf

Działała mi ona od 2001r. wzbudzając zachwyt u innych bo obudowałem ją w plexi wyglądała jak mak. Ładnie świeciła i wszystko pięknie. aż zaczęły się problemy z jej załączaniem tzn. włączyłem kompa matryca pozostawała całkowicie wygaszona ale wystarczyło ją ponownie włączyć z tyłu takimi mikrowłącznikiem chwiloym i obraz wskakiwał było ok. Za jakiś czas, potem już obraż gasł całkowicie podczas pracy (np podczas wygaszacza ekranu) aż do momentu kiedy nie może się uruchomić wcale. Mruga tylko zielona dioda od power LED a monitor próbkuje jak to było w CRT - kach co przejawia się delikatnym charakterystycznym takim syczeniem chyba z inwertara. Wszystkie połączenia sprawdzałem jest ok. Monitor ciemny i miga zielona dioda... Bardzo proszę o pomoc jest to jeszcze do uratowania? Co mogę sprawdzić we własnym zakresie w pierwszej kolejności ? Znam się trochę na elektronice ale z LCD nie miałem jeszcze doczynienia.

Dziękuję
    Pozdrawiam
    Przemo

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

albo to też może ten zewnętrzny zasilacz 12 V 5 A on też ma diode kontrolna u siebie i ona pulsuje tak trochę w rytm pulsowania diody led na monitorze czyli co za mało prądu daje przetwornica w zasilaczu ? Dodatkowo zmierzyłem napięcie pod obciążeniem tej przetwornicy i wynosi od 6 - 10 V. Jak myślicie koledzy na taką matryce wystarczy 12 V 3 A ? W sumie nigdy nie miałem do tej matrycy oryginalnego zasilacza ale pierwotnie był właśnie 12 V 5 A chyba lepiej więcej jak mniej ? W sumie nowe monitory Samsunga (a to przecież matryca samsunga działają na ) 14 V 3 A. to w sumie nie wiem jaki dobry ? U mnie dotychczas przez lata działał ten 12 V 5 A.

0 2
  • Mitronik
  • Mitronik
  • #3 15 Cze 2008 01:18
    Andrzej L59
    Poziom 14  

Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź na innym zasilaczu.
    Do testu z powodzeniem wystarczy sprawny zasilacz 12V/3A.
    Prawdopodobnie ten 5-cio amperowy obecnie nie jest w stanie
    dać nawet 2 amperów napięcie spada i Led przygasa.
    Powinna pomóc wymiana spuchniętych kondensatorów elektrolitycznych
    w zasilaczu.

0