Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Datcom 2200S + Volga 3.73S - błąd, brak sygnalu.

darrrrek 10 Jun 2008 16:04 1788 4
    darrrrek
    Level 22  
    Witam

Posiadam tuner Datcom 2200S + wgrany soft Volga 3.73S. Chcialem odebrac sloneczko, ale niestety na kazdym programie pisze "BRAK SYGNALU" wpisalem odpowiednie kodziki, ale kompletnie nic nie odbiera. Dalem go kumplowi ktory posiada fergusona z anteną skierowaną na hotbirda (u niego wszystko smiga), podpielismy moj tuner i problem jest ten sam, brak sygnalu. Co może byc powodem ??? pasek siły sygnalu jest w okolicach 40% ale mimo to jakosc = 0%. Port LBN ustawilem na 1 poniewaz tuner ma tylko jeden port, poza tym zauwazylem ze pomimo wycietego wejscia na karte w obudowie, w srodku tunera nie ma elektroniki do kart. Dziwi mnie to troche bo widzialem te modele tunerow z 2 portami LBN. Czy jest ktos kto odbiera Datcom'em 2200S bez problemow sloneczko ?? Przestudiowalem rozne fora i nie moge sobie z tym dac rady...

Pozdrawiam i bede wdzieczny za pomoc !!!
    Marek-B
    Level 24  
    Juz ci gdzies odpowiadałem . Masz listę kanałów źle dobraną do swojej anteny.
    Mylisdz pojęcia . Port LNB to ustaw3ienia Diseq w menu tunera. Wejście anteny <LNB masz jedno , ale w ustaweieniach anteny masz opcje do wyboru. LNB 1 ..LNB2..LNB3 ..LNB4. Jeśli masz tylko antenę na hotbirda i nie masz przełącznika na dwa konwertery , a u kumpla śmiga . to sobie antenę ustaw porządnie.
    darrrrek
    Level 22  
    u kumpla smiga ale na jego fergusonie a na moim Datcomie nie, wydaje mi sie ze zle zrozumiales.

Dodano po 52 [sekundy]:

jakbys mogl to podepnij sie do mnie na gg: 1343885 :)

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

nawet TVN nie moge odebrac... w liscie kanalow ma on parametry:

Czestotliwosc: 11407 MHz 27500 kbs/s FEC 3/4 polaryzacja: V satelita HOTBIRD Video 512 Audio 650
    Marek-B
    Level 24  
    Masz miernik by sprawdzić napięcie na wejściu anteny ...powinno być od 14 do 18 Volt . Zależnie od polaryzacji transpondera. Moze tu problem .
    darrrrek
    Level 22  
    Juz programy niekodowane smigaja ale mam problem z kodami...wpisuje ale sloneczka i tak nie widac. Sygnal jest OK.