Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

American Audio VLP-1500 - spotkał się ktoś?

maciups 10 Cze 2008 21:19 4330 4
  • #1 10 Cze 2008 21:19
    maciups
    Poziom 10  

Witam! Wypatrzyłem koniec mocy American audio VLP-1500, i chciałbym się coś o nim dowiedzieć. Może któryś z użytkowników elki spotkał się z nim, lub go posiada? Wg danych technicznych ma on :
    2x750w RMS/4ohm
    2x500w RMS/8ohm
    1x1500w RMS/8ohm
    waży 19kg, chłodzą go 2 wiatraczki i kosztuje co ciekawe ok 1000zł!!

Chciałbym nim zasilić dwa subbasy na Eminence Delta pro 18C 500w RMS i myślę że za te pieniądze, nawet przy zawyżeniu mocy, bujnął by te paczki? Napiszcie co na ten temat sądzicie!

0 4
  • #2 10 Cze 2008 22:54
    djdinitro
    Poziom 26  

Same suche dane tech to nie wszystko.Moze i ma podobną moc ale napewno nie az tyle.Model mniejszy napędzał na jakiejs imprezie nadstawy 12" basu z tego nie było dziwna przypadlośc dzwiek nawet ładny ale brak kopniecia i dudnienia to powazna sprawa nawet na te 300wat mocy.Oki wiem nadstawy nie są do walenia młucenia basem ale jak bas wyłączony został przez przypadek to było słychac i to bez korektora-crosovera ze to niechce miec niskiego rejestru.Moze jak by podkręcił go jakims crosem i wieksza moc z modelu wyzej to by cos było....Pozatym no polece go na poczatek potem moze na bass cos konkretnego a to pujdzie na monitory jakies czy cos.

Kolega nadal nie zna zasad pisowni obowiązujących w języku polskim?
    Proszę niezwłocznie poprawić błędy oraz wyrażenia slangowe w poście.
    Regulamin p.10.9, p.15
    W przeciwnym wypadku będzie ostrzeżenie.
    [Art]

0
  • #3 11 Cze 2008 07:59
    maciups
    Poziom 10  

To nie ma dudnić niemiłosiernie, bo ludzie na weselu by ogłuchli:D skoro dźwięk ładny to chyba się nada, głównie będzie wykorzystywany na większych salach, gdzie przyda się troszke więcej basu, czasem w plenerze do 400osób, nie spodziewam się po tym rewelacji ale myślę że wspomoże to moje górki RH 15/2/400P. Na weselach nie ma po co robić sieczki z basu:)

0
  • #4 08 Wrz 2008 12:42
    edwinch
    Poziom 2  

Witam mam VLP-600 2x300 grałem nim na dwóch weselach na jednym było bardzo dobrze na drugim gorzej. Na pierwszym grałem na czterech kolumnach po dwie takie same na kanał - diory 120W elektrycznie i tonsile 100w dźwięk czysty mocny, bas faktycznie trochę obcięty od dołu, ale za to czytelny jak na pomieszczenie zamknięte. Dobrze dało się ustawić mikrofon - dobry poziom dźwięku bez sprzężenia. Mam porównanie bo wcześniej grałem jakimś hifi domowym 2x140w. W drugim przypadku pomieszczenie w ogóle niewygłuszone, prawie sześcian no i naciąłem się bo dałem tylko dwie kolumny diory. Przy tym nie chodzi o moc kolumn, ale o wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem bezpośrednim - właśnie po to są kolumny wielogłośnikowe, albo kilka kolumn zwyłych napędzanych równolegle. Życzę powodzenia!

0
  • #5 30 Sie 2009 18:02
    leszekiron
    Poziom 2  

American DJ VLP-1500, co sądzicie o tych parametrach ?.
    - Moc wyjściowa:
    4 ohm - 1 Khz 0,1% THD 750W RMS na kanał
    8 ohm - 1 Khz 0,1% THD 500W RMS na kanał
    8 ohm - 1 Khz 1% THD 1500W RMS na kanał (Bridge, mono)
    - THD ("Total Harmonic Disortion" - całkowite zakłócenia harmoniczne): mniej niż o,1% (20Hz-20kHz, @ 8 Ohm)
    - Reakcja na częstotliwości: 01dB, 8 ohm (20Hz - 20 kHz)
    - Szybkość zmian napięcia wyjściowego: 15v/usec
    - Współczynnik tłumienia: 300 (8 Ohm)
    - Impedancja: 20 Ohm zbalansowane / 10 Ohm niezbalansowane
    - Specjalne cechy: filtr wysokiego/niskiego pasma/wybór czułości wejścia
    - Chłodzenie: dwa wentylatory
    - Wbudowany limiter
    - Gniazdo wejścia XLR 3 pin + Jack 6.3mm
    - Gniazdo wyjścia :Speakon + nakrętka
    - Wymiary: 360x482x88mm (2U)
    - Waga: 19kg

0