Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A instalacja TOMASETTO czuć gaz w kabinie:/

k7001 10 Cze 2008 22:41 5934 6
  • #1 10 Cze 2008 22:41
    k7001
    Poziom 9  

Witam!
    Mam Opla Vectre A rok 1990 silnik 1.6i z instalacją gazowa Tomasetto zamontowaną w maju 2005. Auto kupiłem w październiku ub.r. wszystko było wporządku do pewnego momentu tak około od 2 tygodni czuć gaz w samochodzie czuć go nie tylko jak auto stoi i jest włączone ale nawet jak jedzie i to przy większych prędkościach. Co może być tego przyczyną? Sprawdzałem już wszystkie węże i łączenia wszystko dokręcone a więc żadnych nieszczelności nie powinno być. Sprawdzałem również układ wydechowy czy czasem nie dostają się spaliny ale nie wszystko jest ok. Instalacja jest sekwencyjna. Zauważyłem również zwiększone spalanie o około 2-3 l/100km
    Proszę o rade czemu czuć gaz ewentualnie co należy wymienić.
    Z góry dzięki.

0 6
  • #2 10 Cze 2008 23:33
    kwok
    Poziom 39  

czuć bo najwyraźniej gdzieś ucieka
    sprawdź połaczenia testerem do szczelności inst gazowych a jak nie masz to może być mydło albo płyn do naczyń czy coś podobnego jednak tego rodzaju środki trzeba spłukać
    to że wszystko jest dokręcone nie znaczy że szczelne!!!
    czy czuć gaz jak auto jest wyłączone??? (nieszczelności)
    czy czuć gaz jak jedziesz na benzynie?? (może jednak spaliny jakoś zalatują do kabiny)

0
  • #3 10 Cze 2008 23:41
    k7001
    Poziom 9  

Właśnie w tym problem że jak jest wyłączone czy jade na benzynie to nic nie czuć.

0
  • #4 10 Cze 2008 23:57
    kwok
    Poziom 39  

to wypada na jakość gazu a konkretnie za dużo w nim aromatu (w naturalnym stanie propano-butan jest bezwonny-dodaje się zapach z wiadomego powdu) albo zbyt bogata mieszanka (tu usterka parownika) albo nieszczelność za elektrozaworem przed parownikiem (sprawdź płynem przy pracującym na gazie silniku i czy czuć na postoju przy włączonym silniku i WYŁACZONYM nawiewie w kabinie)
    najlepiej zacznij od końca moich rad a jeśli wynik badań dwóch ostatnich będzie negatywny to zatankuj na innej stacji

0
  • #5 11 Cze 2008 00:11
    k7001
    Poziom 9  

A jakość gazu ma coś na ilość spalanego gazu bo spalanie się zwiększyło? I jeszcze jedno zauważyłem że ostatnio zbyt często zaświeca się czerwona kontrolka od gazu czyli rezerwa. Przykładowo tankuje gazu za 40zł czyli powinienem przejechać około 200km ale już po przejechaniu ok. 70km świeci się rezerwa, dlaczego ??

0
  • Pomocny post
    #6 11 Cze 2008 00:21
    kwok
    Poziom 39  

tak jakość ma wpływ na ilość spalanego gazu i jakość przyspieszenia pojazdu ale tu nie koniecznie

ja zwykle tankuję na dwóch wybranych stacjach nie najtańszy gaz i spalanie wacha się o ok 2l

w mojej okolicy najlepszy jest w BP i ze 3 gr droższy ale nie mam żadnych problemów z parownikiem filterkiem i szlamem w parowniku- nic się nie zbiera i najmniej go pali

0
  • #7 11 Cze 2008 00:25
    k7001
    Poziom 9  

Ja też tankuje na dwóch stacjach ale być może zmienili dostawcę gazu i co za tym idzie pogorszyła się jakość gazu. Jak narazie wielkie dzięki:)

0