Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przegranie filmu z dysku nagrywarki na dysk komputera

11 Cze 2008 03:21 12413 10
  • Poziom 10  
    Nagrałem sobie mecz Polska-Niemcy na dysk nagrywarki DVD i chciałem to nagranie przenieść bezpośrednio na dysk komputera, włożyłem do szuflady - no i powstał problem.
    W biosie komp. dysk jest, w systemie xp dysk jest, ale nie go w " Moim komputerze". I teraz "jestem po prośbie" u kolegów. Czy jest możliwość przekopiowania ( jak tak to jakim programem) tego nagrania na komputer bezpośrednio tzn. nie używając
    karty TV, bo to z kolei się wiąże z jakąś tam utratą jakości obrazu.
    Trochę czytałem postów, ale chyba nie te co trzeba, bo odzyskałem to co skasowałem (przy pomocy Testdisc`u) a na tym to mi najmniej zależało.
    Dysk to Samsung bez partycji 80GB.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    A czy płyta jest zamknięta? Włącz NERO i zobacz co Ci pokaże.
  • Poziom 10  
    Może się wyraziłem niejasno, ale dysk nagrywarki to dysk twardy HDD.
    Zresztą niżej napisałem :dysk Samsung 80GB, a płyty mają trochę mniejszą pojemność.
    Symbol dysku to: SP0842N jeżeli to może w czymś pomóc.
  • Poziom 20  
    W windowsie dysk nie jest widoczny ponieważ system plików dysku z nagrywarki nie jest rozpoznawany przez system. Jeśli wejdziesz w narzędzia administracyjne -> Zarządzanie Komputerem -> Zarządzanie Dyskami to tam będzie na pewno jako nieznany system plików. Linux też nie musi zobaczyć partycji tego dysku, a raczej zobaczy ale nie rozpozna. No chyba że system plików będzie dla linuxa zjadliwy, ale głowy za to nie dam.

Najprościej to podłącz ten dysk do kompa i uruchom go z płyty CD/DVD z jakimś linuxem Live (np. Ubuntu/Kubuntu, PLD, Zen ...) i sprawdź czy będzie widoczny i rozpoznawany. Jeśli tak to możesz podmontować go i spróbować skopiować zawartość najlepiej na partycje FAT32 innego dysku. Z NTFS mogą pojawić sie problemy.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Kiedyś to przerabiałem z Philipsami ale nic mi nie wyszło i dałem sobie siana.
    To czy się da, zależy nie od dysku ale od nagrywarki.
    Nagrywarki stacjonarne mają inny system i niestety nie kompatybilny z PC, choć ktoś na zagranicznym forum twierdził że są wyjątki ale nie pamiętam jaki model podawał.
    Znalazłem gdzieś w sieci program from-hdd-lg-to-pc do LG ale jeszcze nie sprawdzałem jak to działa i nie wiem czy sprawdzi się LG-RH278H .
    W wolnej chwili przetestuję a może zobaczy i Philipsy sprawdzę i napiszę
  • Poziom 10  
    Ja generalnie jak to napisał jeden z kol. wyżej "dałem se siana" i przegrywam z dvd hdd przy pomocy scart-karta tv, no dużo dłużej, trochę gorzej i mówi się trudno.
    Ale to wcale nie znaczy, że temat mnie nie interesuje. Linux nie widzi tego dysku. Ja za bardzo nie znam linuxa, i miałem tylko bootującego Knopixa i nie wiem czy to jest to czy postąpiłem właściwie. Ale z drugiej strony dlaczego taki program jak "Testdisk" zgrał mi na dysk komputera pliki, które już wykasowałem z dysku hdd nagrywarki? Czyli je odzyskał i widział ten dysk nawet jak na nim był założony inny format? I to mnie właśnie nurtuje - dlaczego?
    A może ktoś zna taki program, który zgra mi pliki jeszcze nie skasowane z dysku nagrywarki dvd , w sumie ten program działa w linuxie.

Pozdrowienia i czekam na dalsze pomocne odpowiedzi.
  • Poziom 18  
    Nadal nie napisałeś z HDD jakiej nagrywarki chcesz przenosić
    Sprawdzałem ten from_hdd_lg_to_pc i okazuje się że jest to mały programik pod XP, bardzo ładnie kopiuje z dysku nagrywarki LG-RH278H na dysk PC . Niestety wygląda że nie ma możliwości odwrotnej z PC na LG.
    No i po podpięciu HDD z Philipsa zameldował że nie jest to dysk LG i nie pokazał zawartości
    Zapomniałem sprawdzić HDD z Samsunga DVD_SH875M lub Hr755 ale raczej też stwierdzi, że nie chce oglądać innych dysków niż LG
  • Poziom 10  
    Przepraszam, zapomniałem o marce dvd.
    U mnie na obudowie pisze ProAudio DVDR3510HDD, ale identyczne tylko w innej sieci sklepów figurują pod nazwą " Medion", "SEG" i jeszcze jakieś inne nazwy w zależności od kraju. Te 3 pierwsze są niemieckie, ale na angielskich stronach także widziałem identycznie wyglądające o tych samych parametrach z inną nazwą na obudowie. Niektóre różnią się tylko pojemnością twardego dysku.
    Ja swój kupiłem za grosze bo dałem tylko 5euro, gdyż była w nim nagrywarka dvd uszkodzona, ale po drobnych modyfikacjach mechanicznych wstawiłem zwykły odtwarzacz dvd z komputera i działa doskonale. Nie wstawiłem nagrywarki dvdr bo ta nie czytała mi płyt z innych regionów a odtwarzacz dvd czyta płyty ze wszystkich regionów. Jedyny jej mankament to brak divx w oprogramowaniu.
  • Poziom 18  
    Szok
    Zapiąłem HDD z Samsunga DVD_SH875M do PCta z XP i o dziwo bez niczego zobaczył dysk i katalogi, widzi jako FAT32. Nie miałem czasu na dokładne testowanie z filmami DVD ale miałem przekopiowanego na ten HDD z SH875 jakiegoś divxa, co testowałem w nagrywarce kopiowanie z USB, więc zobaczyłem w jakim katalogu leży i wgrałem tam do testów z PCta kilka .avi i bezpośrednio i w nowe katalogi.
    Po ponownym przełożeniu do nagrywarki wszystko jest odtwarzane bezproblemowo.
  • Poziom 20  
    gendajan rózne nagrywarki mogą mieć rózne systemy plików (zapisu) jeśli chodzi o HDD. U ciebie akurat jest FAT (szczęście) więc nie mialeś problemu, ale grzebałem w paru róznych nagrywarkach i wiem, ze na dyskach są rózne kosmicze systemy plików których niestety nie da się obejść.

Pozdrowienia

PS. Sorry za brak niektórych polskich liter... skróty klawiszowe w windzie ( kumpla)