Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Padła Vista - laptop Amilo Pro

11 Jun 2008 08:53 5361 10
 • Level 18  
  Problem jest taki, że laptop się zawiesił i Vista home basic nie chce się uruchamiać w trybie normalnym. Pojawia się czarny ekran i komunikat, że "menadżer okien pulpitu został wylączony na skutek jakiegoś problemu, a Windows powiadomi użytkownika o jego rozwiązaniu" Ale zadnego rozwiązania nie ma. W trybie awaryjnym nawet z obsluga sieci Vista sie uruchamia. probowalem narzedzia odzyskiwania i naprawy systemu, ale nic to nie pomogło. A może nagle wystapił jakis problem sprzetowy ? Laptop ma tylko 1 GB RAMu
 • User under supervision
  Skoro to laptop to zrób RESTORE i po kłopocie.

  Napisz czy pomogło.
 • User removed account  
 • Level 21  
  Do laptopów masz zazwyczaj dołączonę płytkę 'recovery' - bootujesz z tego, i system zostaje przywrócony do takiej konfiguracji, jak w dniu zakupu. Często (nie wiem jak u Siemensa) łączy się to z usunięciem wszystkich danych uzytkownika z dysku - zrob najpierw ich kopie. Myślę, że właśnie to miał na myśli kolega @soviet100.
 • Level 16  
  serwis pack +vista =klopot Moj znajomy po zainstalowaniu dodatkow i serwis packa mial z nia same klopoty .Zainstaluj sobie jakis inny system linux albo cos wtym stylu .I sprobuj naprawic albo go zlikwiduj bo z tym systemem na lapie to sa same problemy .Wiem cos o tym bo sam mam amilo pro z wista i wiem jak to chodzi (co to za poroniony pomysl dawac viste i lapka 1GB ramu)
 • User under supervision
  Nie nie mówiłem o tym miałem na myśli ukrytą partycję na której jest Windows razem ze sterownikami i jak włączasz laptopa to masz do wyboru.
 • Level 12  
  w fujitsu siemensach jak kolega powyżej znajduje sie ukryta partycja recovery, aby ją uruchomić należy klikać z parę razy F8 i wybrać opcji "Napraw Komputer", potem parę minut poczekać aż do uruchomienia system Fujitsy Siemens Recovery(takie cóś z zielonkawym tłem) po pojawieniu kreatora należy looknąć czy zaznaczona opcja przywrócenia jest dobra, ale z tego co pamiętam jest tylko jedna opcja do wyboru i należy klikać Next aż do momentu kiedy zacznie przywracać system (jedynie on formatuje tylko partycje C:, reszte pozostawia bez zmian)
 • Level 18  
  Słuchajcie - okazało się że facet ze sklepu, który sprzedał laptopa nie oddał go do serwisu, tylko sformatował dysk i zainstalował na nim Vistę i wziął za to 100 zł. Laptop niby chodzi, ale Windows sygnalizuje problemy (dymkami), że jest jakiś problem z twardym dyskiem. Uruchomiłem narzędzie do sprawdzenia dysku w Windowsie, ten oczywiście zaproponował że zrobi to dopiero przy kolejnym uruchomieniu systemu. No i po wyłaczeniu i włączeniu laptopa rozpoczeło sie sprawdzanie i naprawa, które trwało ponad pół godziny, wyskakiwały komunikaty że są jakies uszkodzone klastry i zostały naprawione jakieś pliki. Potem Vista normalnie się uruchomiła i znowu po pewnym czasie pojawił się dymek sygnalizujący problem. Zainstalowałem jakiś program z netu do diagnostyki HDD no i ten zaczał pokazywać przy skanowaniu, że znajduje uszkodzone sektory na dysku.
  Uwazamy, że sprzedawca postapił nieuczciwie instalując system na takim dyku, po przecież powinien zdiagnozowac HDD. Teraz podobno twierdzi, że może łaskawie wysąłc laptopa do serwisu, ale jak oni stwierdzą że dysk jest OK to trzeba będzie zapłacić 200 zł . I co radzicie ?