Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook otwiera mi sie kilka minut...

Pazdro 01 Lut 2004 15:32 2814 1
 • #1 01 Lut 2004 15:32
  Pazdro
  Poziom 11  

  mam takiego problema z Outlookiem v5.0 ze otwiera mi sie kilka minut. Po zaladowaniu chodzi normalnie, ale to czekanie czasami jest bardzo denerwujace. Mam Winde 2000 i zainstalowanego MKSa 2004. Jesli ktos wie co moze byc tego przyczyna, niech sie ze mna podzieli :) Przeinstalowywanie Windy nie wchodzi w rachube, bo nie mam na to ostatnio czasu, a obrazu Ghostem nie mam jeszcze zrobionego. Z gory dziekuje :)

  0 1
 • #2 01 Lut 2004 16:45
  asterix99
  Poziom 18  

  cytaty...


  Dlaczego mój OE uruchamia się bardzo wolno, chociaż wcześniej tego nie robił?

  Powszechnym powodem tego zjawiska jest atak wirusa typu CIH. Sprawdź swój komputer skanerem antywirusowym pod kątem występowania tego wirusa na Twoim komputerze. Jeżeli wirusa nie ma, ale miałeś go wcześniej, należy usunąć z folderu \Windows\System\ pliki pstorec.dll, pstorerc.dll oraz pstores.exe, a na ich miejsce skopiować te same pliki z instalacyjnych plików CAB pakietu MSIE.

  Być może brakuje pliku Imagehlp.dll lub jest on uszkodzony. Należy go wówczas przywrócić z płyty instalacyjnej Windowsa (w Windows 98 powinien znajdować się w archiwum win98_32.cab na płycie instalacyjnej). Można także posłużyć się kontrolerem plików systemowych do przywrócenia brakującej biblioteki - w Menu Start | Uruchom należy wpisać polecenie sfc i dokonać za jego pomoca kontroli plików.

  Inną możliwą przyczyną jest pracujący w tle i skanujący wszystkie pliki... skaner antywirusowy. Upewnij się, że nie pracuje żaden antywirus, a jeżeli jest to konieczne, czy skanuje tylko pliki wykonywalne.

  Prawdopodobną przyczyna powolnego uruchamiania się programu może być także fragmentacja plików wiadomości OE. Aby to naprawić, wybierz polecenie Plik | Folder | Kompaktuj wszystkie foldery.

  Winny wolnego uruchamiania się OE, jeżeli korzystamy z grup dyskusyjnych, może być również zbyt duży plik folders.dbx. Należy go skasować, uruchomić Outlook Express, ściągnąć kilka nagłówków ze wszystkich subskrybowanych grup dyskusyjnych oraz kliknąć prawym klawiszem myszy na każdej z subskrybowanych grup dyskusyjnych i wybrać Wyrównaj. Jeżeli w programie pozakładane były jakieś foldery do przechowywania poczty, należy je jeszcze raz założyć.


  Powolny Outlook Express
  Gdy usuniemy uruchamianie messengera, Outlook Express bardzo wolno się uruchamia, jakby czegoś wyszukiwał, trwa to kilkadziesiąt sekund, dzieje się tak dlatego iż aplikacje w Windowsie są ze sobą powiązane, niektórym nawet nie przychodzi do głowy iż powodem jest właśnie wyłączenie Microsoft NetMeeting, uważają iż popsuł im się Outlook.
  A oto jak go naprawić:
  Start/Uruchom/wpisujemy: regedit
  Kolejno przechodzimy: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Outlook Express Teraz w prawym dużym oknie klikamy prawym przyciskiem, z menu wybieramy: Nowy/wartość DWORD, nadajemy jej nazwie: Hide Messenger. Klikamy na nią dwa razy, w oknie: Dane wartości, wpisujemy: 2

  0