Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbyt mała liczba łączy USB 'Pin-header' na płycie ?

ar1ur 11 Cze 2008 09:16 1218 14
  • #1 11 Cze 2008 09:16
    ar1ur
    Poziom 9  

Kupiłem parę dni temu wypasioną płytę główną Evga 750i FTW.
    Chciałem podkręcić swoj procesor, a moja dotychczasowa płyta oparta na chipsecie nforce4 niestety sie do tego nie nadawała.
    Tak więc po przeczytaniu kilku zagranicznych recenzji zdecydowałem się na wymienioną już płyte.
    Przyszła kurierem zaczynam podłanczać cały sprzęt i zgrzyt.
    Okazuje się ze płyta ma tylko jedno 10 pinowe łącze typu USB 'Header'.

Łącze to potrzebne jest do podłączenia portów usb w panelach przednich oraz w obudowie.
    Z racji iż moja poprzednia płyta miała 3 łącza tego typu miałem do 2 podłączony czytnik kart wraz z zintegrowanymi portami usb, a do 3 podłączone były porty usb wbudowane w obudowę.

Z racji iż nikt chyba nie lubi wtykać co chwila wtyczek w porty znajdujące się z tyłu obudowy (te na płycie głównej).
    Bardzo odczuwam brak możliwości podłączenia czytnika i portów usb na przedzie (nie mówiąc już o tym iż za panel zapłaciłem ponad 100 zł., a teraz jest bezuzyteczny.

Na forum firmy evga użytkownicy podpowiadali mi iż mogę zakupić kartę PCI która posiada zintegrowane łącza USB header - problem w tym iż nie mogę czegoś takiego znaleźć w polskim internecie.
    Karta wygląda mniej więcej tak (znalazłem ją w zagranicznym sklepie jednak nakład też już był wyczerpany:

Drugim rozwiązaniem był zakup lub zrobienie takiego kabla:
    Jednak tego tez nie moge znaleźć, a zrobienie utrudnia mi fakt iż znalazłem 10 pinowej męskiej wtyczki tego typu jak na zdjęciu.

Tak więc proszę o pomoc w wyszukaniu rozwiązania jak powielić liczbę łączy usb header w moim kompie. I z góry dziękuję za rozwiązania typu : kup usb hub lub zewnętrzny czytnik kart bo nie poto budowałem sprzęt w ten sposób by teraz 80% portów moim kompie była martwa.
    Z góry dzięki

• #2 11 Cze 2008 10:09
    Pisko
    Poziom 14  

Wpisz na Allegro.pl akrta pci usb, a odrazu mozesz kupic nawet za 10 PLN

• #3 11 Cze 2008 10:16
    ar1ur
    Poziom 9  

Pisko napisał:
    Wpisz na Allegro.pl akrta pci usb, a odrazu mozesz kupic nawet za 10 PLN

Sory, ale to nie jest to o co mi chodzi!
    Prosze czytać mój post nie chodzi mi o dodatkowe porty usb tych mam 6 wolnych z tyłu obudowy.
    Chce podłączyć zintegrowane porty i czytniki z przodu obudowy, a do tego potrzebuję 10 pinowych łączy usb header.
    O to mi chodzi...
    Poprawiłem TONI_2003

• #5 11 Cze 2008 10:30
    ar1ur
    Poziom 9  

Alana napisał:
    Polutuj sobie te kabelki, rozwiazanie tanie i dosc proste.

Czy może wiesz gdzie bym mógł dostać taką 10 pinową męską wtyczkę żebym mógł zrobić taki rozgałęźnik jak na zdjęciu?
    Poprawiłem TONI_2003

• Pomocny post
    #6 11 Cze 2008 10:36
    Alana
    Poziom 37  

W bylejakim elektronicznym - potrzebujesz listwy goldpin 2x5. Kup sobie od razu rurki termokurczliwe do zabezpieczenia tego. Wtyczki USB to akurat wiekszy problem ale bywaja tez w elektronicznych, przynajmniej w moim, w najgorszym razie kupujesz kabelek USB A-A i przecinasz na pol.

• #7 11 Cze 2008 10:42
    ginio77
    Poziom 17  

Kart pod PCI jest multum na allegro choć polecam pod VIA a nie Ali 5+1 lub jak dla ciebie 5+1+1, czyli cztery porty USB na śledziu jeden wewnętrzny oddzielny i jedno złącze 10 PIN

• #8 11 Cze 2008 11:05
    ar1ur
    Poziom 9  

ginio77 napisał:
    Kart pod PCI jest multum na allegro choć polecam pod VIA a nie Ali 5+1 lub jak dla ciebie 5+1+1, czyli cztery porty USB na śledziu jeden wewnętrzny oddzielny i jedno złącze 10 PIN

no własnie chyba już jestem ślepy od komputera bo nie udało mi się znaleźć kart z 10 pinowym łączem co najwyżej 8 pinowym pod fire wire a do tego nie podłącze bo uszkodze porty usb. albo zwykłym 5 pinowym ale do tego tylko sam czytnik podłącze. bede baaaardzo wdzięczny za wskazanie.... :)

• Pomocny post
    #9 11 Cze 2008 11:16
    zetdeel
    Poziom 37  

Alana napisał:
    potrzebujesz listwy goldpin 2x5. Kup sobie od razu rurki termokurczliwe do zabezpieczenia tego

Zamim zaczniesz lutować tego goldpina, wepnij go w żeńską wtyczkę. W przeciwnym razie mogą Ci się poprzemieszczać kołki w plastiku.

• #10 11 Cze 2008 20:44
    soviet100
    Użytkownik obserwowany

Mógłbyś zrobić zdjęcie tego 10 pinowego wejścia ?
    Mówisz, że to jest żeńskie ?

• #11 11 Cze 2008 21:34
    ar1ur
    Poziom 9  

soviet100 napisał:
    Mógłbyś zrobić zdjęcie tego 10 pinowego wejścia ? i mówisz że to jest żeńskie ?

to jest wtyczka męska którą musze wpiąć w port na płycie głownej ktorych mam deficyt

• #12 11 Cze 2008 23:09
    zetdeel
    Poziom 37  

ar1ur napisał:
    to jest wtyczka męska którą musze wpiąć w port na płycie głownej ktorych mam deficyt

Ta wtyczka jest żeńska.
    Ogólnie: męskie mają kołki a żeńskie dziurki (jak w życiu :D )!

• #13 11 Cze 2008 23:40
    ar1ur
    Poziom 9  

zetdeel napisał:
    ar1ur napisał:

Ta wtyczka jest żeńska.
    Ogólnie: męskie mają kołki a żeńskie dziurki (jak w życiu :D )!

Sory przejezyczenie :> tak wiem, ze jak w życiu.
    Tak wiec tę żeńską muszę w tą męską ... i już wszystko jasne :D

• #14 11 Cze 2008 23:51
    zetdeel
    Poziom 37  

Ale do lutowania użyj jakiejś wtyczki "na zmarnowanie". Może być np. od starej taśmy IDE.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME